Sol Reklam

Çözüldü TR'DE NEDEN RP SUNUCUSU TUTMUYOR

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

FurkanEgeOzbilge

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

'Frnx#4544

Elmaslar
7
Puanlar
6.470
Minecraft
FrnxGT
Twitter
Frnx12039677
Yabancılarda çok fazla farklı çeşitlerde oyunlar yapılırken Türkler neden skywars/skyblock gibi oyunlarda takılı kalmış halde? neden yeni tarz oyunlar beğenilmiyor bizlerde anlamıyorum. Zamanında 1-2 RP sunucusu açıp ama batmış kişi gördüm neden bizde örnek verdiğim tarzlar dışında ki sunucular tutmuyor?

Destiny

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

cha_chapman

Elmaslar
187
Puanlar
2.330
Yer
İstanbul
Bence yaş ortalaması belirleyici. Türkiye Minecraft yaş ortalaması küçük olduğu için üst düzey roleplay kolay kolay dönmüyor.

Aish

jelibon

Discord:

aish#1905

Elmaslar
299
Puanlar
3.255
Minecraft kitlesi alışkın değil, kimse açıp emek vermiyor gördüğüm kadarıyla

Lost Vanilla

- Cem- Viva La Vida
Elmaslar
70
Puanlar
2.855
Yer
Lost
Bu konuyla alakalı söylenecek çok söz var.
Birinci olarak insanları bu tip sunucularda oynayabilmesi için gerçekten geniş hayal gücüne ihtiyacı var. Hayal gücünü elde etmek için bol bol kitap okuyup akılıda bilgi biriktirmek gerekiyor. Bir tiyatro oyunda yer alıp oynuyormuş gibi düşününü bu tarz sunucuları. Tiyatro dediğimiz şey nasıl oluşuyor bol bol bilgi ve tecrübe ile. Bir tiyatroyu çevirmek içinde aynı şekilde insanlar oturup okuyup yazıp çizip düşünüyor. Kısacası 'roleplay' tarzı sunucuları açılabilmesi için çok fazla bilgi birikimi ve tecrübe gerekiyor.
Bu üsteki yazdığım şeyleri çoğunda bizim kitlemizde çok az sayıda kişinde bulunduğu için insanlar 'roleplay' tarzı sunucu açmayı tercih etmiyor.

| BeyazPolis |

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
Gerçek nedenini merak ediyor musun? İnsanlar oynamıyor, yaş ortalaması küçük, diye kitleye sallamak yerine cidden gerçek nedeni merak ediyor musun?

Çünkü iyi yapılmıyor, bu kadar basit, iyiden kastım hem kalite, hem de oyun akışı
Bu sunucuların level design'ı o kadar iyi yapılmalı ki, oyuncu oyuna alışabilmeli ve oyunu anlayabilmeli
Daha level tasarımından bir haber olan mc-tr'den iyi bir RP sunucusu çıkartmasını bekleyemezsin

Gelişmememizin sebebi rekabet olmamasıdır

Colerival

Örümcek Hoşt!
Elmaslar
132
Puanlar
1.150
Yer
İstanbul
Bunun bir çok sebebi var ama en belirgin sebebi de sunucu açacak olan arkadaşlarımız sırf para kazanmak için skyblock, survival veya faction gibi oyunlara yöneliyorlar bunun sebebi uzun soluklu ve parasal olarak iyi olmaları fakat unuttukları önemli bir nokta var artık her şey normalleşti forumların da sunucuların da aktifliği bu tür para delisi dostlarımız yüzünden önemini yitirdi buna söyleyeceğim tek şey budur teşekkürler iyi forumlar :)

Yasinto5709

Hey Dostum! Barış Getirmeye Geldik.
Emektar
Sunucu Sahibi

Discord:

yasindev

Elmaslar
128
Puanlar
4.580
Yer
Minecraft
Minecraft
Yasinto5709
bu konu hakkında bi araştırma yapacağım fakat bunun asıl sebebinin oyuncu kitlesinin yeni sunuculara değil aynı sunucularda takılı kalmasıdır örnek:cold-hira-provanas-reborn vb. bu sunucular skyblock factions dışında oyunlara yönelseler bile tutmamakta aynı şekilde türkiyede nezaman asıl oyun modu Rp veya prison olan sw gördük bizim oyuncu kitlemiz buna alışmış maalesefki farklı oyun modları çıkaran sunucular gittikce azalacak.

Kritex

Engineer
Elmaslar
58
Puanlar
13.520
Biz elimizden geldiğince orijinal içerik sunmaya çalışıyoruz, ancak kitlenin de bizlere yardımcı olması lazım ki topluluk için güzel işler çıkarabilelim. Malum kur seviyesi ortada.

Whiskey's

Savaştayım Ölüyom

Discord:

whiskeytr

Elmaslar
209
Puanlar
14.825
Yer
United States
Minecraft
WhiskeyTR
Gerçek nedenini merak ediyor musun? İnsanlar oynamıyor, yaş ortalaması küçük, diye kitleye sallamak yerine cidden gerçek nedeni merak ediyor musun?

Çünkü iyi yapılmıyor, bu kadar basit, iyiden kastım hem kalite, hem de oyun akışı
Bu sunucuların level design'ı o kadar iyi yapılmalı ki, oyuncu oyuna alışabilmeli ve oyunu anlayabilmeli
Daha level tasarımından bir haber olan mc-tr'den iyi bir RP sunucusu çıkartmasını bekleyemezsin

Gelişmememizin sebebi rekabet olmamasıdır
Asıl olay parada hocam. Şahsen çoğu kişi sunucuyu para kazanmak için açıyor. Dedicated sunucu fiyatları aylık 90-100 $ arası olduğundan dolayı adamlara koymuyor ve hobi olarak sunucu açıyorlar. Aylık 1000 tl verip dedicated bir sunucu açmak, pluginlere para vermek herkese nasip olmuyor bu sebeplede açan adamda para için açıyor. Haksızda sayılmaz şahsen para kazanmadan hobi olarak bu işe devam etmek Türkiye şartlarında neredeyse imkansız.

Hyum

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Kynux#3157

Elmaslar
7
Puanlar
405
Minecraft
BeefNX
Asıl olay parada hocam. Şahsen çoğu kişi sunucuyu para kazanmak için açıyor. Dedicated sunucu fiyatları aylık 90-100 $ arası olduğundan dolayı adamlara koymuyor ve hobi olarak sunucu açıyorlar. Aylık 1000 tl verip dedicated bir sunucu açmak, pluginlere para vermek herkese nasip olmuyor bu sebeplede açan adamda para için açıyor. Haksızda sayılmaz şahsen para kazanmadan hobi olarak bu işe devam etmek Türkiye şartlarında neredeyse imkansız.
Katılıyorum ama özel client özel launcher'da yapmak ayrı dert skyblock ve faction sunucuları daha az para aldıkları için bu sunucular kuruluyor

IlSavis

Gardaş nöörüyon?
Emektar

Discord:

ilsavis

Elmaslar
185
Puanlar
4.145
Bunun birden çok sebebi var.

Ama eğer benim düşüncemi sorarsanız TR piyasasında RP sunucusunun olmamasının nedeninin %65 oranında oyuncularda olduğunu düşünüyorum...

Bu olay hakkında ayrıntılı yazmış olduğum bir konum var. İsterseniz
buradan okuyabilirsiniz, dilediğiniz gibi tartışırız, müzakere ederiz...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı