Sol Reklam
Sağ Reklam

TornadoSpawners'ın Geleceği Üzerine !!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

SYN_T3SL4

If you can't handle it you will win nothing !

Discord:

Halil#4439

Elmaslar
911
Puanlar
19.300
Yer
Aydın / Kuşadası
Minecraft
SYN_T3SL4
Öncelikle iyi forumlar gençler. Okulumun açılmasına 2 hafta kaldığı için aklımda TornadoSpawners ile ilgili 2 şey geldi. Bu forumda bu eklentiyi satın alan ve aktif olarak da kullanan birçok arkadaşımız olduğu için genel olarak fikrinizi almak istiyorum.

1.7 / 1.8-1.12 / 1.12.2 - 1.14.4 sürümlerini destekleyecek 3 ayrı eklenti. (Ayrı derken dosya olarak)

Kazma sistemini multiple olarak ayarlamak. Yani sadece tek kazmayla eğil birden fazla özel isimde kazmayla kırmak.

Fikirlerinizi bekliyorum.​

drceria

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
91
Puanlar
0
1.7 / 1.8-1.12 / 1.12.2 - 1.14.4 sürümlerini desteklemesi harika olur çünkü bazı sunucular 1.12 ve şöyle bir baktığım da 1.12 sürümünü destekleyen itemspawner eklentisi bulamadım.
Kazma sistemine gelecek olursak multiple olması oyunculara ne gibi bir ayrıcalık sağlayacak (farklı kazmalar dışında) biraz ayrıntı anlatabilir misin lütfen bende bu konuda fikirlerim ile elimden geldiğince sana yardımcı olmak isterim.

SYN_T3SL4

Discord:

Halil#4439

Elmaslar
911
Puanlar
19.300
Yer
Aydın / Kuşadası
Minecraft
SYN_T3SL4
1.7 / 1.8-1.12 / 1.12.2 - 1.14.4 sürümlerini desteklemesi harika olur çünkü bazı sunucular 1.12 ve şöyle bir baktığım da 1.12 sürümünü destekleyen itemspawner eklentisi bulamadım.
Kazma sistemine gelecek olursak multiple olması oyunculara ne gibi bir ayrıcalık sağlayacak (farklı kazmalar dışında) biraz ayrıntı anlatabilir misin lütfen bende bu konuda fikirlerim ile elimden geldiğince sana yardımcı olmak isterim.
Şuan tek kazma var ve sen tek isim belirleyebiliyorsun. Ama multiple olursa atıyorum vip kazması için ayrı bölme megavip için ayrı falan seçenekler sunabilirsin. Tek kazmaya bağlı olmak zorunda kalmazsın.

drceria

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
91
Puanlar
0
Şuan tek kazma var ve sen tek isim belirleyebiliyorsun. Ama multiple olursa atıyorum vip kazması için ayrı bölme megavip için ayrı falan seçenekler sunabilirsin. Tek kazmaya bağlı olmak zorunda kalmazsın.
Anladım ama bu özelliği açma kapatma da olmalı şahsen ben kullanmazdım

SYN_T3SL4

Discord:

Halil#4439

Elmaslar
911
Puanlar
19.300
Yer
Aydın / Kuşadası
Minecraft
SYN_T3SL4

infumia

Software and Design Brand

Discord:

Bycakr#6903

Elmaslar
209
Puanlar
0
Yer
İnfumia
Minecraft
infumia
İsmini iletmek istemiyorum, sen zaten biliyorsun gerçe. TornadoSpawners eklentisini alıp, paralı paketlerinin içerisine satan çakal insanlar da yok değil. Bunlar için koruma yapılabilir.

SYN_T3SL4

Discord:

Halil#4439

Elmaslar
911
Puanlar
19.300
Yer
Aydın / Kuşadası
Minecraft
SYN_T3SL4
İsmini iletmek istemiyorum, sen zaten biliyorsun gerçe. TornadoSpawners eklentisini alıp, paralı paketlerinin içerisine satan çakal insanlar da yok değil. Bunlar için koruma yapılabilir.
Koruma için efsane bir bütçe ayırmam gerek. Açıkçası bunun için teoride işe yarar fikrim olsa da o devasa bütçeyi ayıramam :D Ama yine de saolasın :)

TitanTR

Web Geliştiricisi
Elmaslar
21
Puanlar
0
Minecraft
TitanTR
Koruma için efsane bir bütçe ayırmam gerek. Açıkçası bunun için teoride işe yarar fikrim olsa da o devasa bütçeyi ayıramam :D Ama yine de saolasın :)
Eklentiyi 1.14 uyumlu yaparsanız gerçekten harika olur. Sunucu açarsam artık yeni sürümleri kullanacağım. Birde bir şey soracağım sürüm farklılığı nasıl oluyor? eklentiyi 1.8 spigot ile kodlarsanız 1.14 kullanamıyor mu?

Thomas Shelby

Tabanları Yağlama Vakti

Discord:

Sherlock#5773

Elmaslar
336
Puanlar
12.270
Yer
Rusya
Minecraft
dragondemon68
Bence alttaki gibi sp yaparsan daha güzel olur çünki yani artık çok klasikleşti bir konu açsam sp skripti verin diye 10 dakikaya kalmaz yardım sever arkadaşlar verir bilemiyorum bence farklı olsa daha iyi olur alttaki spyi skriptle yaparsam lag olur ama eklenti ile olmaz

2019-08-17_13.35.18.png

SYN_T3SL4

Discord:

Halil#4439

Elmaslar
911
Puanlar
19.300
Yer
Aydın / Kuşadası
Minecraft
SYN_T3SL4
Eklentiyi 1.14 uyumlu yaparsanız gerçekten harika olur. Sunucu açarsam artık yeni sürümleri kullanacağım. Birde bir şey soracağım sürüm farklılığı nasıl oluyor? eklentiyi 1.8 spigot ile kodlarsanız 1.14 kullanamıyor mu?
Maalesef olmuyor. Sebebi spigotu kodlayanalrın sürekli methodları classları değiştirmesi. Bazen1.8 ile 1.14 de methodlar aynı olsa da tipleri farklı olabiliyor. Biri String iken diğeri integer oluyor yine kullanamıyorsun. Bunun için ayrı ayrı kullanman gerek.

SYN_T3SL4

Discord:

Halil#4439

Elmaslar
911
Puanlar
19.300
Yer
Aydın / Kuşadası
Minecraft
SYN_T3SL4
Bence alttaki gibi sp yaparsan daha güzel olur çünki yani artık çok klasikleşti bir konu açsam sp skripti verin diye 10 dakikaya kalmaz yardım sever arkadaşlar verir bilemiyorum bence farklı olsa daha iyi olur

Eki Görüntüle 91152
Bunları normal şartlar altında yapamazsın böyle bir olayda sunucuyu zora sokma ihtimali yüksektir. Kılıf giydirme diyebilecğeim bir şeyle uğraşabilirsin hologram mantığında ama daha önce denediğimde hatalar aldığım için bir daha bulaşmadım.

Thomas Shelby

Tabanları Yağlama Vakti

Discord:

Sherlock#5773

Elmaslar
336
Puanlar
12.270
Yer
Rusya
Minecraft
dragondemon68
Bunları normal şartlar altında yapamazsın böyle bir olayda sunucuyu zora sokma ihtimali yüksektir. Kılıf giydirme diyebilecğeim bir şeyle uğraşabilirsin hologram mantığında ama daha önce denediğimde hatalar aldığım için bir daha bulaşmadım.
Acaba kılıf giydirme nedir anlatabilirmisiniz çünki ben yapamadım hep illaha bu kodu kullanmam gerek
Kod:
Every seconds:
    loop {veri::*}:
        drop 1 ghast tear named "&eKripton"  at loop-value

Bu kodda çok fazla lag yapıyor sunucuda 5k sp varsa saniyede 5k sp loopluyor buda çok fazla lag yapıyor acaba bildiğiniz bir taktik varmı

SYN_T3SL4

Discord:

Halil#4439

Elmaslar
911
Puanlar
19.300
Yer
Aydın / Kuşadası
Minecraft
SYN_T3SL4
Acaba kılıf giydirme nedir anlatabilirmisiniz çünki ben yapamadım hep illaha bu kodu kullanmam gerek
Kod:
Every seconds:
    loop {veri::*}:
        drop 1 ghast tear named "&eKripton"  at loop-value

Bu kodda çok fazla lag yapıyor sunucuda 5k sp varsa saniyede 5k sp loopluyor buda çok fazla lag yapıyor acaba bildiğiniz bir taktik varmı
İşte kılıf giydirme dediğim şey buydu. Normal şartlar altında spawner sistemi için 2 seçeneğin var.
• Minecraft'ın Spawner sistemi
• Kendi Spawner sistemin

Minecraft'ın Spawner sistemini kullanmak için NBT dediğimiz methoda başvurmak en mantıklısı. NBT normal spawnerları item spawner a dönüştürmeni sağlıyor.

Kendi spawner sisteminse evet isteğine göre şekillendirebilirsin ancak bu yolla sunucunun yorulma ihtimali daha yüksektir.

Kılıf giydirmeye gelirsek. Eğer minecraftın spawner sistemini tercih ettiysen sana otomatik olarak gelen ayarlar var. Adet, gereken min uzaklık max uzaklık gibi standart gelen ayarlardır. Ancak spawner bloğunu değiştirmek biraz meşakkatlidir. Burada da ya en başta NBT yi komple değiştirirsin ya da sadece görüntüsünü değiştirip içine gizli bir spawner koyarsın. Her türlü ikiside meşakkatli. Ve çalışıp çalışmama ya da stabil olup olmaması konusunda garanti veremeyeceğim konular.

SYN_T3SL4

Discord:

Halil#4439

Elmaslar
911
Puanlar
19.300
Yer
Aydın / Kuşadası
Minecraft
SYN_T3SL4
Üst sürümlere destek verilirse çok iyi olur.
Önceliğim onu halletmek bugün sadece 1.7 ve 1.12.2 yi halledebildim. İlerleyen günlerde 1.13 ve 1.14 ü de bitireceğim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı