Sol Reklam

İnceleme Toplumda Bilgili Birey Olmak İçin Tavsiyeler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

LORD*HEAVEN

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
44
Puanlar
0
Minecraft
Flamestic
Evet foruma geri döndüm ve öğrendiklerim ve yaşadıklarım ile sizleri de bilgilendirmeyi amaçlıyorum.

Öncelikle kendine has bi diziniz olsun örneğin: Game of Thrones gibi

İzlemeniz için film tavsiyeleri;
1-) Yıldızlararası
2-) Fight Club
3-) The Matrix Serisi
4-) Forest Gump
5-) Kopma (Irkçılığı Açıklayan)

Amacım burada sizleri bilgilendirmek farklı bir amacım yok.

Kitap önerileri
1-) Tanrı Yanılgısı
2-) George Orwell 1984

Burada sizleri belirli toplum içerisinde örneğin:
+ Kanka Game of Thrones de Jon Snow ölüyor biliyorsun değilmi?
- He biliyorum kanka ya kötü oldu.
+ Hmm öyle bişe olmamıştı seni test etmiştim.
- Imm aavv

Bunlar sizin sosyal hayatınızda sizleri 1, 2 adım önde başlatır.

İyi bol keyifli forumlar...

IYusuf_DemirI

O Bir Yutupçu!

Discord:

Yusuf Demir#4555

Elmaslar
1.322
Puanlar
13.560
Yer
İstanbul/Maltepe
Facebook
Yusuf Demir
Kültür sizin için ne ise herkes için o olmamakla birlikte kültürleri bu kadar basit imgelere ve araçlara indirmek aşırı saçmadır. Az önce ki konunuzda da verdiğiniz örneği burada da veriyorsunuz. Tanrı yanılgısı adlı kitabı okunuz mu? Peki okuduysanız bizim onu okumamızda ki amaç ne olabilir ve bu amaçlar sonunda bizi kültürlü yapan araç ne olabilir. Yani kültür binlerce yılda oluşabilirken sizin bir bireyi kültürleştirme amacınız bu kadar basit olmamalı. Kültür diyorsunuz, lakin insanların inançlarını yönlendirmeye çalışıyorsunuz. Bugünlerde bir birey olma çabası içerisindesiniz, lakin yaptığınız ve attığınız adımlar bir bireyin yapmaması gereken şeyler.

Prisma

HIGH & CHILL
Elmaslar
34
Puanlar
6.420
Yer
bu seni hiç alakadar etmez

LORD*HEAVEN

Elmaslar
44
Puanlar
0
Minecraft
Flamestic
Kültür sizin için ne ise herkes için o olmamakla birlikte kültürleri bu kadar basit imgelere ve araçlara indirmek aşırı saçmadır. Az önce ki konunuzda da verdiğiniz örneği burada da veriyorsunuz. Tanrı yanılgısı adlı kitabı okunuz mu? Peki okuduysanız bizim onu okumamızda ki amaç ne olabilir ve bu amaçlar sonunda bizi kültürlü yapan araç ne olabilir. Yani kültür binlerce yılda oluşabilirken sizin bir bireyi kültürleştirme amacınız bu kadar basit olmamalı. Kültür diyorsunuz, lakin insanların inançlarını yönlendirmeye çalışıyorsunuz. Bugünlerde bir birey olma çabası içerisindesiniz, lakin yaptığınız ve attığınız adımlar bir bireyin yapmaması gereken şeyler.
Dostum ikidir kendini bilgili zannediyorsun vereceğim örneklerden verdim eğer ki kendin daha iyi yapabiliyorsan bekliyorum.

beeboy07

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Alternatif bir yola çıkarsak kültür hobi edinmek değildir, kültür bilmektir, kültür ilimdir, kültür bilimin habercisidir...

yavuzkel

Koruma 1, Keskinlik 3
Elmaslar
202
Puanlar
7.310
Minecraft
Strom_Breaker
Hocam sız gidip 'sıtarbaks' ta 'makiyato' içsenize, ne bu mılletın ısıne dınıne karsıma işleri.
Kendi işinize bakın
bu forumun genel amacı bellı MCTR-MineCraftT Türkiye.
Siz kendı insanlıgınız sorgulayın ınsanlara ne yapması gerektıgını soyleyecek ne gibi basarılarınız var.

LORD*HEAVEN

Elmaslar
44
Puanlar
0
Minecraft
Flamestic
Hocam sız gidip 'sıtarbaks' ta 'makiyato' içsenize, ne bu mılletın ısıne dınıne karsıma işleri.
Kendi işinize bakın
bu forumun genel amacı bellı MCTR-MineCraftT Türkiye.
Siz kendı insanlıgınız sorgulayın ınsanlara ne yapması gerektıgını soyleyecek ne gibi basarılarınız var.
Öncelikle konu nereye açılmış bir dikkat et sonra konuş ve ben sadece önerilerde bulundum.

SydeFQ

Ordinary Person
Emektar

Discord:

SydeFQ#1938

Elmaslar
1.117
Puanlar
16.310
Minecraft
SydeFQ
Evet foruma geri döndüm ve öğrendiklerim ve yaşadıklarım ile sizleri de bilgilendirmeyi amaçlıyorum.

Öncelikle kendine has bi diziniz olsun örneğin: Game of Thrones gibi

İzlemeniz için film tavsiyeleri;
1-) Yıldızlararası
2-) Fight Club
3-) The Matrix Serisi
4-) Forest Gump
5-) Kopma (Irkçılığı Açıklayan)

Amacım burada sizleri bilgilendirmek farklı bir amacım yok.

Kitap önerileri
1-) Tanrı Yanılgısı
2-) George Orwell 1984

Burada sizleri belirli toplum içerisinde örneğin:
+ Kanka Game of Thrones de Jon Snow ölüyor biliyorsun değilmi?
- He biliyorum kanka ya kötü oldu.
+ Hmm öyle bişe olmamıştı seni test etmiştim.
- Imm aavv

Bunlar sizin sosyal hayatınızda sizleri 1, 2 adım önde başlatır.

İyi bol keyifli forumlar...
Bu liste arasında Fight Club ve Yıldızlararası isimli filmleri izledim, kitap önerilerinde ise Richard Dawkins gibi sorgulamaya yönelik kitaplar önermişsin ne kadar başkaları tarafından kabul edilebilir bilemem fakat benim için uygun. Tek katılmadığım nokta ise bu belirtilen şeyleri bir kişi izlendiğinde veya okuduğunda o kişinin kültürlü değil, o izlenen veya okunan şeylerin konuları hakkında bilgili olmasını sağlar. Kültürlü olmak bana göre göreceli bir kavramdır ki, bu saydığın (kitaplar hariç) şeyler sadece sana bir maske takar. Game of Thrones örneği gibi seni sadece dışarıda biraz olsun bilgi sahibi gibi gösterir fakat yine içinde sen kültür yoksunusundur. Kitap ve film önerilerine gelecek olursak, ırkçılık ile alakalı 12 Years As a Slave, dizi ile alakalı Genius izlenebilir tabi bunlar zevkler ve renklere göre değişir.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Kültürü bu kadar basit imgelere indirme fikrine katılıyorum Yusuf fakat Tanrı Yanılgısı kitabını sadece başlığından dolayı da böyle yargıladığının kanaatindeyim.

LORD*HEAVEN

Elmaslar
44
Puanlar
0
Minecraft
Flamestic
Bu liste arasında Fight Club ve Yıldızlararası isimli filmleri izledim, kitap önerilerinde ise Richard Dawkins gibi sorgulamaya yönelik kitaplar önermişsin ne kadar başkaları tarafından kabul edilebilir bilemem fakat benim için uygun. Tek katılmadığım nokta ise bu belirtilen şeyleri bir kişi izlendiğinde veya okuduğunda o kişinin kültürlü değil, o izlenen veya okunan şeylerin konuları hakkında bilgili olmasını sağlar. Kültürlü olmak bana göre göreceli bir kavramdır ki, bu saydığın (kitaplar hariç) şeyler sadece sana bir maske takar. Game of Thrones örneği gibi seni sadece dışarıda biraz olsun bilgi sahibi gibi gösterir fakat yine içinde sen kültür yoksunusundur. Kitap ve film önerilerine gelecek olursak, ırkçılık ile alakalı 12 Years As a Slave, dizi ile alakalı Genius izlenebilir tabi bunlar zevkler ve renklere göre değişir.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Kültürü bu kadar basit imgelere indirme fikrine katılıyorum Yusuf fakat Tanrı Yanılgısı kitabını sadece başlığından dolayı da böyle yargıladığının kanaatindeyim.
Öncelikle teşekkürler, kültür dediğimiz şey zaten bireye özgü değildir kültür tarih boyunca şekillenerek ortaya çıkmış bir şeydir. Konumda toplum içinde konuşulan ne kadar kültürsüzsün gibi cümlelere az da olsa bilgi ve tecrübe katması için yazmıştım. Teşekkürler.

Veba

HIGH & CHILL
Elmaslar
209
Puanlar
2.310
Yer
Antalya
Kült kültür için George Orwell ve Franz Kafka tavsiye ederim. Okuyun, okumak güzeldir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı