Sol Reklam

Paylaşım Thaumcraft Başlangıç (Bölüm 1

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dumicik123

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
3
Puanlar
1.985
Thaumcraft nedir: Thaumcraft Azanor13 adlı oyuncunun Thaumaturgy kaynağı ile oluşturduğu minecraft büyü modu. Temel olarak her bloğun bir enerjisi olduğunu bu enerjinin yok edilemez olduğunu sadece değiştirebildiğini temel alır. enerjiler 2 farklı türe ayrılır Vis ve Flux Vis iyi enerji iken Flux kötü enerjidir.Ekstra olarak oyunda delirmeye yakın olan Warp mekaniği vardır araştırma yaptıkça kazanılır.

Thaumcraft 6 oyuna 6 temel kristal ve 2 tane maden ekler
Kristaller: mod içindeki temel üretim kaynağıdır oyun başında bol bol bulunması önerilir. 1 kristalden ortalama 1-4 arası çıkar.Aşağıda ise hikayedeki yeri hakkında bilgi alabilirsiniz(hikaye ile ilgili olan yazılar sarı ile yazılır geçmeniz size çok şey kaybettirmez)

Baze bir aurada o kadar çok ilkel enerji vardır ki, kayaya yerleşir ve bu enerjiden aşılanmış kristalleri büyür. Beslendikleri sürece büyümeye ve hatta yayılmaya devam edecekler.
Aura yeterince düştüğünde, enerji bir kez daha kristallerden dağılır, aurayı yeniler ve kristallerin parçalanmasına neden olur. Gerçekte, bunlar doğaldır veya bu durumda doğaüstü depolardır. Asla tamamen parçalanmayacaklar ve en azından kristalin küçük bir kalıntısı kalacaktır.
Bu kristaller, Thaumaturgy'de birçok kullanımı olan elemental parçalar için hasat edilebilir.-—
Thaumonomicon

Screenshot_1.png
Screenshot_99.png
Screenshot_3.png

Screenshot_5.png
Screenshot_2.png
Screenshot_4.png

Madenler:Oyuna Cinnabar ore ve Amber ore ekler
Cinnabar Ore:
Eritildiğinde Quiksilver verir. Amber Ore Amber verir ve düşük ihtimalle(%6.6) Preserver Curiosity verir.

Screenshot_101.png
Screenshot_98.png

Nasıl Başlanır:İlk defa kristal kırdığınızda oyun sohbetinde mesajını göreceksiniz
Screenshot_13.png
Kristali tutarken parmakların tuhaf bir şekilde titriyor. Bu ne anlama geliyor? Belki biraz dinlenmek bana ilham verir
Bu mesajı gördükten sonra eğer uyursanız şu mesajla karşılaşırsınız

Screenshot_14.png

Garip bir rüyadan kalan aklında kalanları hemen yazarsın ve yazdıkların şunlardır (Strange Dreams)
Dün gece en garip rüya gördüm. Rüyamda, bulduğum o tuhaf kristallerden üç tanesini alıp bir kapta çakmaktaşı kullanarak bir avuç kırmızı taşla toprakladım. Kristallerin farklı tiplerde olması gerekiyordu, ancak doğru şekilde yaparsam sonuç garip, parlayan bir tozdu. Rüyada tozu alıp kitaplığa serptim ama ne olduğunu görmeden rüya sona erdi. Merak ediyorum, rüyanın gösterdiği şeyi yapmalı mıyım? Tozun harika ama tehlikeli bir şeyi açığa çıkaracağı izlenimine sahibim.

Ve moda girmenin anahtarı olan Salis Mundus
Screenshot_15.png

Salis mundus: Oyun başında çeşitli ve sonunda bolca kullanacağımız multiblock ve block yapmamıza yarayan temel eşya

THAUMONAMİCON: Yapımı için salis mundusu elimize alıp kitaplığa sağ tıklamalıyız(eğer strange dreams olmadıysa işe yaramaz!)ve karşınızda Thaumonamicon. Kitap bize hem rehberlik hem anahtar görevi görüyor eğer Thaumcraft 6 çoğu eşya ve makine için kitap üzerinden ilerlemenizi ister ilerlemediğiniz taktirde ya makineleri üretemeyiz veya eşyaları elde etsek bile çalıştıramayız.(eğer İngilizcenize güveniyorsanız kesinlikle oyun içinde öğrenmenizi tavsiye ediyorum.)

Screenshot_16.png
Screenshot_17.png

yaptığım yanlışlar ve eksikler konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim
.sayfa sayfa olan her sınıfı size anlatacağım ayrı ayrı konularda hikayelerinden tutun nasıl devam etmeli veya hangi x modu ile iyi çalışır gibi. Ekstra olarak Thaumcraft serisi henüz tamamlanmamış olan bir mod olup bırakılmıştır ve Cofh Team devralmıştır.Ruhani devamı olan Arcana iyi işler başaracakmış gibi görünüyor bir sorunuz var ise hızlı bir şekilde cevaplamaya çalışacağım iyi forumlar :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı