Sol Reklam
Sağ Reklam

Tasarım yapmak artık daha kolay!

• Konuyu başlatan ThanatosUltio
  • Başlangıç Tarihi
  • 916
T

ThanatosUltio

Ziyaretçi
yeni_logo.png

Öncelikle selamlar değerli forum üyeleri bugün sizlere '"Tasarım yapmak artık daha kolay!" adlı konumu sunacağım.​

1. Adım (Kayıt Olup, Giriş Yapmak)

2 türlü giriş yapabiliyoruz siteye bunlar ; Google hesabınız ile giriş yapma yada kayıt olmaktır.

1549630949778.png

Siteye girdiğinizde sizi böyle bir sayfa karşılıyor, eğer Google ile giriş yapmak istiyorsanız Google'a Gmail &
E-Mail ile kaydolmak istiyorsanız butona tıklayın ve Google & Email hesabınızı seçin. 'Sign up with E-Mail' butonuna tıklayıp da kayıt olabilirsiniz bu yöntemi kullanmak isteyen arkadaşlar, butona tıklayıp açılan sayfa da Email ve bir şifre belirleyip kayıt olabilirler.​

❥ 2. Adım (Giriş Yapmak)

Google hesabıyla giriş yapan arkadaşlarımız Google butonuna, Sign up with E-Mail seçeneğini seçen arkadaşlarımız ise E-Mail ve şifresini yazarak giriş yapabilirler.

❥ 3. Adım (Site Kullanımı)

Sitenin kullanımı çok basit, giriş yaptıktan sonra sol üstte 'Canva' logosunun altında bulunan 'Create a design' butonuna tıklıyoruz.
Diğer kısımlar bizi ilgilendirmiyor tek kullanacağımız yer burası fakat siz isterseniz siteye kurcalayabilirsiniz.

❥ 4. Adım (Tasarım Yapma)

Sosyal medya, belgeler, personel, eğitim gibi bir çok katogori var bunlardan birini seçiyoruz.
İstediğimiz bir şeye tıkladıktan sonrası çok kolay sol da bulunan butonlardan tasarımızın arkaplanından tutun her şeyine kadar değiştirebiliyoruz.
O yandaki butonlardan tasarımınızı istediğiniz şekle sokabilirsiniz burdan sonrası sizdedir.

5. Adım (Yaptığımız Tasarımı İndirme)

Üzerinde çalıştığımız tasarımımız bittikten sonra sağ üstte bulunan 'Download' butonuna tıklayıp ne tür olarak indirmek istediğinizi seçeceksiniz örneğin ; PNG, JPG, PDF STANDART, PDF PRINT gibi seçenekleriniz bulunmaktadır.

1549632577623.png

❥ Canva'dan MC-TR konusu için yapılmış örnek bir görsel ;

MC-TR Örnek Canva Tasarımı.png

Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. İyi günler :)

Ekler

• 1549632402842.png
    1549632402842.png
    384,7 KB · Görünt.: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu güzel konu için teşekkür ederiz. Umarım bir çok kişinin yardımına bu site koşacaktır. Ellerinize sağlık!

RebelZone

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone
Konu tasarımı yaparsın fakat biraz öteki konulara bakarsak kötü olabilir. Başarılı bir konu iyi forumlar...

Aloniks

If you're good at something, never do it for free.

Discord:

AloneX#1832

Elmaslar
600
Puanlar
5.570
Yer
İstanbul, Türkiye
Bu site hakkında bilgi vermen iyi oldu.

Anathory

M & A | Tasarımdan animasyona her türden hizmet!
Emektar

Discord:

Anathory#8248

Elmaslar
1.293
Puanlar
7.530
Rehber tasarım konusunda 0 bilgiye sahip kişiler için yararlı olabilir belki. Fakat tasarım yapmayı hafif bilen birileri için çöp bir site. Resim üstü yazı gibi gözüküyor. Tasarım olarak nitelendirilmesi anlamsız.

T

ThanatosUltio

Ziyaretçi
Rehber tasarım konusunda 0 bilgiye sahip kişiler için yararlı olabilir belki. Fakat tasarım yapmayı hafif bilen birileri için çöp bir site. Resim üstü yazı gibi gözüküyor. Tasarım olarak nitelendirilmesi anlamsız.
Her ne kadar prof bir site olmasa da yeni başlayanlara yardımcı olacağını umuyorum.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı