Sol Reklam
Sağ Reklam

[Tartışma] RTÜK'ün dijital ekranlara karışması hakkında düşünceleriniz neler?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.442
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik
Herkese merhaba değerli MC-TR kullanıcıları. Son zamanlarda gündemde olan ve ülke içerisinde büyük ilgi gören bir konu hakkında aramızda tartışabileceğimiz bir konu açma gereği duydum. Sınırlarınızı aşmadan tartışmayı sürdürebilir, güzel güzel konuşabiliriz.
1 Ağustos itibarı ile resmi gazetede duyurulan RTÜK'ün, Netflix, puhuTV, bluTV gibi platforma sınırlamalar getirileceği duyuruldu. Yani; televizyonlarımızda izlediğimiz dizilere/filmlere getirilen kısıtlamalar, sansürleri Netflix ve diğer platformlar üzerinde göreceğiz. "İnternet üzerinden yapılan istismarı" önlemek amacıyla hazırlandığı söylenen yönetmeliğe büyük tepkiler yağdı.
Şahsen böyle bir şeyin yapılması, insanları kısıtlamak ve onları boğmak hiç doğru bir şey değil. Sonuçta ben bu platformlara para ödüyorsam, böyle içeriklerin olduğunu biliyorsam devletin gelip parasını ödediğim yeri kısıtlaması... Dünyanın en büyük bilgi bankasını kapat, dizi/film platformlarına kısıtlama getir, ekonomi almış başını gidiyor. Sonra bu vatandaş, genç nesil ne yapsın?

EA4-Zk7XkAI1v87.jpg

Düşüncelerinizi bekliyorum...

S

sooply

Ziyaretçi
Ahh, bugün üzüm suyunu fazla kaçırmışım...

WeydeyEfendi

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
30
Puanlar
0
Çiçeğimi yakmışken bir anda yanıma fermente üzüm suyumu almayı unuttuğum aklıma geldi...

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.442
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik
RTÜK'den önce: Merhaba dostum seninle tekrardan görüşmek güzel. Çıkar bi' şarap içelim.
RTÜK'den sonra: Selamın aleyküm kardeşim şu yalan dünyada seni buralarda tekrar görmek güzel. Helalinden bir fermente üzüm suyu getir de, içelim.

EfehanB

404 not found

Discord:

efehandev#2120

Elmaslar
163
Puanlar
3.310
Minecraft
efehanarslan
Profesör: Üstünde ne var müfettiş?
Müfettiş: Allah'ın rahmeti ve bereketi.

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Ne düşünelim? Sonuç olarak müslümanız değil mi? ( ! )

S

sooply

Ziyaretçi

SoulX

Vatan Sevdalısı

Discord:

SoulX#3935

Elmaslar
2.565
Puanlar
19.570
Yer
Antalya

Ne düşünelim? Sonuç olarak müslümanız değil mi? ( ! )
siyasi işleri karıştırmak istemiyorum ama ille de insanın ağzını açtıracaksınız. sen bir atatürk sevdalısısın. bunu biliyoruz. peki diyanet işleri kimin zamanında kuruldu? kim tarafından kurludu? bu ülke laikse neden kuruldu? madem atatürk sevdalısısın, bunu da cevaplarsın bi'zahmet. araştırmadan, bir şey bilmeden konuşuyorsunuz.

ek: bu mesajları silebilirsiniz, cevap amacıyla yazdım. tabii, yerse...

OFEZA

MÜSLÜMAN

Discord:

ofez #6281

Elmaslar
1.990
Puanlar
16.035
Yer
Afyon
Minecraft
byfatih
Benden RTÜK e tam destek bu baldırı çıplak ve islam dışı malzemelere türkiyede yeri yok istemeyen amerikaya gitsin.

S

sooply

Ziyaretçi
Benden RTÜK e tam destek bu baldırı çıplak ve islam dışı malzemelere türkiyede yeri yok istemeyen amerikaya gitsin.

Hiç dini siyaseti falan sokmadan soruyorum, para verip de izlediğimiz şeye denetleme hakkını RTÜK'e kim verdi?

OFEZA

MÜSLÜMAN

Discord:

ofez #6281

Elmaslar
1.990
Puanlar
16.035
Yer
Afyon
Minecraft
byfatih
Hiç dini siyaseti falan sokmadan soruyorum, para verip de izlediğimiz şeye denetleme hakkını RTÜK'e kim verdi?
yallah amerikaya

G

Garp

Ziyaretçi
Genç nesil biraz kitap okusun, genç nesil gelişim kitapları okusun, genç nesil tarihini öğrensin.

Bu genç nesil nasıl bağlandı ise şu saçma platformlara isyan bayrağını çekmiş, adamlar sizi kölesi yapmış hala uyuyorsunuz.

Ben bir kere bile Netflix'e girmedim, girmeyi düşünmedim.

beeboy07

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Bu insanın hakkının elinden alınmasıdır. Sınırlandırarak, sansürleyerek bir şey önlenemez. İstismarların yaşanmaması için insanı değiştirin görüntüsünü değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı