Sol Reklam
Sağ Reklam

T.C. Kimlik & Telefonla Ücretsiz Maske Almak Artık Mümkün!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul

Herkesin bildiği üzere dünya korona virüs ile savaşıyor bu savaşta en önemli önemlerden biri de maskeler ve eldivenler. Geçtiğimiz günlerde ePtt den başvuru yapan vatandaşlar her hafta 5 maske ücretsiz olarak veriliyordu. Ancak bu yeni sisteme yoğun bir ilgi olunca ücretsiz maske başvuruları e-Devlet olarak yeniden düzenlenmişti. Bunun yanında PTT'nin bu kadar yoğun siparişe nasıl yetişeceği akıllarda soru işareti bırakmıştı. Bu konularda hala belirsizlik sürerken, Recep Tayyip Erdoğan'dan artık maskelerin parayla verilmeyeceğini artık maskeler ücretsiz verileceği açıklamasını yaptı. Sağlık bakanlığı PTT'ler üzerindeki ağır yükü hafifletmek için Türk Eczacılar Birliği ile anlaşmaya vararak artık eczanelerden ücretsiz şekilde tc kimlik ve telefon numarası ile alabilecekler.

dyad-mask.jpg

20-65 yaşlarında olan vatandaşlar telefonlarından ufak bir mesaj göndererek bir mesajla gelen kodu eczaneye vererek ücretsiz şekilde maske alabilecek. Sağlık Bakanlığı ve Türk Eczacılar Birliği anlaşma sayesinde 10 günde 5 adet maske alınabilecek. Bunun arından Türk Eczaneciler Birliğinde bir açıklama geldi; "Henüz maskeler eczanelere gelmedi. Vatandaşa SMS ile kod gönderilecek. Vatandaş cep telefonuna mesaj gelmeden eczanelere gitmemeli. O kodla maske alınabilecek" denildi. Şu anda söz konusu uygulama İstanbul ve başkent Ankara'da uygulanıyor. Bunun dışında tc kimliğiniz ile maske almak istiyorsanız hali hazırda şu anda bu uygulamayı aktif şekilde uygulayan şehirlerde bir eczaneye giderek tc kimlik numaranız ve adınız soyadınız gibi kritik bilgilerinizi paylaşarak ücretsiz şekilde maske alabilirsiniz unutmayın sadece 10 günde 5 adet maske alabilirsiniz şu anlık bu uygulama maskeler için geçerlik lakin yakın dönemde bu uygulamanın bir benzerini dezenfektan ve eldivenlerde de görebiliriz ancak şu anda eldiven, dezenfektan ve benzeri ürünlerde bu tarzda bir uygulama bulunmamakta.

DsPadZoll

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

KaanKarnefil / 20#3974

Elmaslar
15
Puanlar
0
Yer
Antalya
Minecraft
DsPadZoll
Başvuru yapalı neredeyse 3 gün oldu ve hala kargo dahil çıkmadı aşağılamak amaçlı demiyorum ama bu sistemi'de elimize yüzümüze bulaştırdık açıkçası bütün bilgiler alındı ve denildi ki "Virüs geçince hepsi imha edilecek" sonra başvuru forumları kapandı e devlet üzerinden yapıldı onuda doldurduk ondanda daha hiçbir haber yok ! öğrenciyim 20 Yaşındayım ailem falan yanımda değil şuanda şehirden de çıkıp memlekete gidemiyorum.. bana eczaneden ücretsiz alabilirsin diyecek arkadaşlar olacak sokağa çıkma yasağım var polisi arıyorum ihbar hattını böyle böyle ihtiyacım var yardımcı olur musunuz ekip gönderiyorum diyor :) ne gelen var ne giden ceza yemeyi göze ala ala çıkıp alışverişimi yapıyorum direk eve geçiyorum (Başkalarının hayatını tehlikeye atmadan)

Devletimi eleştirmek veya rencide edici veya rahatsız edici bir tavrım yok hepsi kendi düşüncem yanlış anlaşılmasın devletimi seviyorum ve her zaman arkalarında duruyorum ama bunu yapamadılar bence.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Maskelerin satışının yasaklanmasıyla böyle bir sisteme geçiş yapılması iyi oldu ancak sistemin düzgün çalışıp çalışmadığından emin değilim :(

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.491
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Güzel ve gerekli bir uygulama​

LİFETURKNETWORK

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
9
Puanlar
0

Herkesin bildiği üzere dünya korona virüs ile savaşıyor bu savaşta en önemli önemlerden biri de maskeler ve eldivenler. Geçtiğimiz günlerde ePtt den başvuru yapan vatandaşlar her hafta 5 maske ücretsiz olarak veriliyordu. Ancak bu yeni sisteme yoğun bir ilgi olunca ücretsiz maske başvuruları e-Devlet olarak yeniden düzenlenmişti. Bunun yanında PTT'nin bu kadar yoğun siparişe nasıl yetişeceği akıllarda soru işareti bırakmıştı. Bu konularda hala belirsizlik sürerken, Recep Tayyip Erdoğan'dan artık maskelerin parayla verilmeyeceğini artık maskeler ücretsiz verileceği açıklamasını yaptı. Sağlık bakanlığı PTT'ler üzerindeki ağır yükü hafifletmek için Türk Eczacılar Birliği ile anlaşmaya vararak artık eczanelerden ücretsiz şekilde tc kimlik ve telefon numarası ile alabilecekler.

20-65 yaşlarında olan vatandaşlar telefonlarından ufak bir mesaj göndererek bir mesajla gelen kodu eczaneye vererek ücretsiz şekilde maske alabilecek. Sağlık Bakanlığı ve Türk Eczacılar Birliği anlaşma sayesinde 10 günde 5 adet maske alınabilecek. Bunun arından Türk Eczaneciler Birliğinde bir açıklama geldi; "Henüz maskeler eczanelere gelmedi. Vatandaşa SMS ile kod gönderilecek. Vatandaş cep telefonuna mesaj gelmeden eczanelere gitmemeli. O kodla maske alınabilecek" denildi. Şu anda söz konusu uygulama İstanbul ve başkent Ankara'da uygulanıyor. Bunun dışında tc kimliğiniz ile maske almak istiyorsanız hali hazırda şu anda bu uygulamayı aktif şekilde uygulayan şehirlerde bir eczaneye giderek tc kimlik numaranız ve adınız soyadınız gibi kritik bilgilerinizi paylaşarak ücretsiz şekilde maske alabilirsiniz unutmayın sadece 10 günde 5 adet maske alabilirsiniz şu anlık bu uygulama maskeler için geçerlik lakin yakın dönemde bu uygulamanın bir benzerini dezenfektan ve eldivenlerde de görebiliriz ancak şu anda eldiven, dezenfektan ve benzeri ürünlerde bu tarzda bir uygulama bulunmamakta.
Güzel konu

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Değerli yorumun için teşekkürler.

Denilene göre sistem çalışıyor ama şahsen denemedim hiç.

Evet, sahiden çalışıyormuş. Annemin yakın arkadaşı da bu sistemi kullanmış ama mesaj biraz geç gelse de 1-2 güne maske teslimini yapmışlar ;)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı