Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım Survival Nedir? ( Detaylı Anlatım )

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

RebelZone

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone

Giriş Bölümü

Merhabalar
Bugün sizlerle Survival nedir? Detaylı anlatım ile karşınızda olacağım.
Yeniden belki geri dönüş yapabilirim, kısa bir aradan sonra RebelZone!
Umarım işinize yarar, o zaman anlatmaya başlayalım...

https://www.*/attachments/1551944474907-png.242/

Ultimate Timber - Ağaç Kesince Gerçek Şekilde Kesmek!

Evet az önce yanlış görmediniz çünkü bu eklenti sayesinde ağacın altını kırınca tüm ağaç kırılıyor fakat gerçek dünyada gibi. Birçok survival sunucuda zaten bu eklenti vardır. Ağacın altını kırınca tüm ağaç kırılır ve odunlar yere düşer. Bu öyle bir eklenti değil daha gerçekçi şekilde yapılmış bir eklenti. Sunucunuzun kalitesini arttırır ve bu sayede oyuncu kazanabilirsiniz. Oyuncular bir ağaçta 10 odun varsa hepsini kırmak yerine bu eklenti ile altına vurunca hepsi yıkılıyor.

Eklentide sadece ağaç değil birçok şeyi kırarsanız en altından hepsi gelir. Zaten üstte görünüyor çok net bir şekilde. Bu sayede oyuncular ev yapmak içinbirkaç saat uğraşacağına bu sayede on dakikada yapabilir. Bunu oyuncular sever ve sunucuya arkadaşlarını çağırır. Bu da demek oluyor ki sunucunuz oyuncu bakımdan artar. Sunucunuz tutmaya başlar bu tür eklentiler ile. Kısacası ağaç ve benzeri şeylerin altını kırınca hepsi kırılıyor.

Eklenti hangi sürüm diye soruyorsanız 1.8 - 1.13 yani 1.8 sürümü ve üstü tüm sürümler için uygundur. Zaten bu devirde 1.8 sürümünün altında olan bir sunucu görmedim. Peki nasıl indiririm diye soruyorsan bana tıkla ve hemen indirmeye başlayabilirsin. Bu eklenti tamamen ücretsizdir bu fırsatı kaçırmayın derim sizlere...

1551944492646-png.png

Survival Nedir?

Aslında bir önceki konumda anlatabilirdim fakat çok uzun olur üç farklı tür vardı ve bunları anlatmak konunun çok uzun olmasına neden olurdu. Her neyse asıl konumuza geçelim yoksa çok uzar bu bölüm.

Bir sunucu bulduktan sonra sunucu özel üyesiz ise sunucuya girin ve /register şifre şifre yazın veya kaydınız varsa /login şifre her neyse burayı hallettiniz...
Daha sonra hemen /warp orman bölgesine gidiniz ve orada biraz gözlemleyin çünkü her an birisi size saldırabilir. Bu saldırıdan korunmak istiyorsanız ev lazım. Ev için odun lazım bunun için ormanda dolaşmanız gerekecek. İlk olarak isterseniz /kit yazarak size verilen kiti alınız bu sayede birazda olsa kendinizi koruyabilirsiniz. Daha sonra odun kırın ve baya odun topladıktan sonra deniz veya su birikintisi olan bir yer bulunuz. Burada varsa tüm kumları alın ve şimdi tüm malzemeleri yani ev için gereken malzemeleri saklamanız gerekecek. Bunun için /ec veya /chest komutunu kullanıp sandığınıza koyabilirsiniz. Bu sayede ölseniz bile eşyalarınız güvende olacaktır.
Şimdi maden zamanı gelir bir maden yeri bulun çünkü kömür lazım camları ısıtmanız için. Madene inince zaten birçok maden bulabilirsiniz bunları eşya yaparsınız ve gelişmeye başlarsınız. Şimdi sıra evi yapacağınız bölgeyi bulmaya geldi. İsterseniz direkt olarak /warp orman girişine yapabilirsiniz fakat sorun olabilir ben olsam uzak bir yere yapardım. Bu alanın düz olması sizin işinize çok yarayacaktır ve buraya /sethome komutunu kullanarak kayıt ediniz. Şimdi claim atma zamanı geldi evi yapmadan önce altın kürek ile bir yerden bir yere sol ile tıklayın fakat claim hakkınız olacaktır. Sunucuda yeni biriyseniz zaten 100 claim hakkı verilir bu da 10x10 büyüklükte bir ev demektir. Claim attık sonra evi yapmaya başlayın ve daha sonra eviniz için bir bahçe yapabilirsiniz fakat claim atmayı sakın unutmayın. Bu sunucudan sunucuya değişebilir fakat büyük ihtimalle sunucuda etkinlikler olur. Bunları kaçırmayın ve gelişmeye başlayın. Bir klan kurabilirsiniz bu klan için kale yapabilirsiniz. Bu sayede herkes sizden korkar ve güçlüleri o klana davet edebilirsiniz. Bu sayede klan gelişir ve tüm orman sizin olabilir! Bu ormanda birden fazla kale yapabilirsiniz yan yana bu sayede bir kalede 20-30 kişi yaşamak zorunda kalmazsınız. Geliştikçe madenlerden mob yaratıcı bulup ipeksi kazma ile kırabilirsiniz. Birçok sunucuda mob yaratıcı satılıyor isterseniz bir miktar gerçek para vererek zengin olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

1551970322067-png.png

Kalenize yavaş yavaş tuzaklar ekleyebilirsiniz bir klan size saldırırsa tuzaklar sayesinde engelleyebilirsiniz. Bu arada kale veya ev yapıp oyunculara oyun parası karşılığında satabilirsiniz. Birçok kişi alabilir ve bu sayede para kazanırsınız... Klan üyelerinden her ay bir miktar ücret toplayabilirsiniz bunu vergi gibi düşünüz. Klana gelen herkes güçlü olursa zaten en güçlü klanı olduğu için paralı asker olarak çalışabilirsiniz bu sayede para kazanabilirsiniz. Tüm klan üyelerine ev yapabilirsiniz bu bir köy gibi en ortada bir kale veya büyük bir kalenin içinde evler olabilir. Bu gerçekten güzel bir fikir olabilir birçok sunucu sahibi özel günlerde etkinlikler düzenler. Bu sayede gerçek para ile güzel eşyalar alıp klan ve siz gelişme imkanı olabilir. Her daim klana aldığınız kişiye dikkat edin hain çıkabilir ve sizi dolandırabilir bu durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız güvendiğiniz kişileri alın. Kısaca özet geçmek gerekirse bu oyun türü en eski oyun türü diyebiliriz. Bu oyun türünde hayatta kalman gerekecektir bunlar için her şeyi yapmaya hazır mısın? Klanını kur ve seninle birlikte olan ekibini bul! Bu sayede herkes senden korkacak ve en iyi klan sizin olacaktır! Eğer sende bu tarz güzel bir oyun türünde oynamak istiyorsan forumda bulunan hayatta kalma sunucularına bakabilirsiniz. Burada güzel sunucular bulunmaktadır başka oyun türlerinin yakında tanıtımı gelecektir!

Konu Sonu

Bir konunun daha sonuna geldik, umarım işinize yarayacak bilgiler verebildim.
Bu oyun türünden daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız videolar izleyebilirsiniz bu sayede daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Bu tür oyun türü tanıtımları devam edecektir. Eğer konumuzu beğendiyseniz elmas verirseniz beni mutlu ederseniz.
O zaman görüşmek üzere

Ekler

• mc-tr.png
    mc-tr.png
    84,5 KB · Görünt.: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
Bence Survival hakkında bir mod paketi paylaşın. Çok tutar.

RisardHacker

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
145
Puanlar
13.820
Yer
İstanbul
Minecraft
TheBreakee
UltimateTimber pluginini görmem çok iyi oldu. Minecraft'a çok büyük yenilikler getiriyoruz.
Tabi Bu Yenilikler Survival Olarak Geliyor Öyle OpSkyBlock olarak değil.

S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
UltimateTimber pluginini görmem çok iyi oldu. Minecraft'a çok büyük yenilikler getiriyoruz.
Tabi Bu Yenilikler Survival Olarak Geliyor Öyle OpSkyBlock olarak değil.
Bencede. Minecraft'ı biz geliştiriyoruz sanki :D

RisardHacker

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
145
Puanlar
13.820
Yer
İstanbul
Minecraft
TheBreakee
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Survival oyun tarzını gerçekten güzel tanıtmışsınız. Forum içerisinde bu tür hakkında çok konu yoktu. Bu arada giriş bölümünde olan resim silinmiş. Eğer resmi düzeltirseniz daha güzel olabilir. Bu tür yeni konularınızı okumak için sabırsızlanıyorum. Bence yeni konu açmaya şimdiden koyulun :D​

RebelZone

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone

Survival oyun tarzını gerçekten güzel tanıtmışsınız. Forum içerisinde bu tür hakkında çok konu yoktu. Bu arada giriş bölümünde olan resim silinmiş. Eğer resmi düzeltirseniz daha güzel olabilir. Bu tür yeni konularınızı okumak için sabırsızlanıyorum. Bence yeni konu açmaya şimdiden koyulun :D​
Kısıtlama yediğim için bir yetkiliyi yazacağım o resim sorunun iyi günler, değerli yorumunuz için teşekkür ederim...

Teodori

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

arda115060#3396

Elmaslar
21
Puanlar
6.395
Minecraft
arda115060
Beyler UltimateTimber plugini silinmiş herhalde bana 1.13 jar dosyasını atabilecek olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı