Sol Reklam

Rehber Sunucunuzu Geliştirirken İşinize İşinize Yarayabilecek 6 İnternet Sitesi

demirium

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

demirium#1923

Elmaslar
25
Puanlar
2.005
Minecraft
demirium
Twitter
demirium_
Sunucunuzu Geliştirirken İşinize
Yarayabilecek 6 İnternet Sitesi!

Merhaba değerli Mc-Tr sakinleri, ben Demir. Bugün sunucunuzu geliştirirken bazı eklentiler hakkında ve genel anlamda işinize yarayabileceğini düşündüğüm internet sitelerini derledim. Hazırsanız başlayalım!

1 - SimplyMC

SimplyMC üzerinde; Timings ve Spark Profile incelemelerini yaptırabilir, TAB eklentisine ait animasyonlar yapabilir, birden çok renk ile renk geçişli (gradyan) yazılar yapabilir, GIF formatında ki dokunuzu ayrı ayrı dosya formatlarına dönüştürebilir ve RAM hesaplaması yaptırabilirsiniz! Oldukça fazla imkan sunan bu internet sitesi üzerinde bir çok şey yapabilirsiniz!

simplymc1.png
simplymc2.png
simplymc3.png

2 -Birdflop

Birdflop, SimplyMC üzerinde bulunan "gradyan" kategorisinin tek bir internet sitesi üzerinde bulunan hali gibi düşünebilirsiniz. Bu internet sitesi üzerinde de metin ve başlıklarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz! Birdflop, SimplyMC aksine daha bilinen bir internet sitesi olduğundan burada bulunması gerektiğini düşündüm.

birdflop1.png

3 - DeluxeMenuMaker

DeluxeMenuMaker, DeluxeMenu eklentisinin menülerini daha kolay bir şekilde yapmanızı sağlar. İnternet sitesi üzerinde menünüz ile alakalı belirli değerleri girmeniz yeterli! Bu konular arasında en dikkat çekici internet sitesinin bu olduğunu düşünüyorum, kendim bile bazı durumlarda menü yaparken üşendiğimi söylemeliyim. Her neyse, DeluxeMenuMaker sitesinden bir kaç görsel!

deluxemenumaker1.png

4 - Motd.gg

Motd.gg üzerinde MOTD yapabilirsiniz! MOTD yapabilmek için kullanabileceğiniz bir çok internet sitesi mevcut fakat Motd.gg üzerinde yaptığınız MOTD'yi birebir test edebilirsiniz. Nasıl mı? MOTD oluşturmanızın ardından "In-Game Preview" butonuna basıp verilen IP adresini oyun içerisinde yapıştırın! Sunucunuzun yeni MOTD'sini bu şekilde kontrol edebilir ve birebir deneyimleyebilirsiniz.

motdgg1.png
motdgg3.png

5 - McTools server.properties Creator

McTools server.properties Creator ile sunucunuzun temel ayarlamalarını yapabilirsiniz! server.properties dosyanızı bu internet sitesi ile oldukça kolay ve hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz!

mctools2.png

6 - McTools Votifier Tester

McTools Votifier Tester ile sunucunuza bağladığınız oy eklentisini test edebilirsiniz! Bu şekilde işlemi doğru yapıp yapmadığınızı kontrol edebilir ve düzeltilmesini sağlayarak oyuncularınızın rahatlıkla oy vermesini sağlayabilirsiniz!

mctools1.png

Evet, bugün sunucunuzu geliştirirken işinize yarayabilecek internet sitelerinden bahsettim. Sizlerde bu konunun altında faydalı bulduğunuz internet sitelerini paylaşabilir ve insanların bu internet sitelerinden faydalanmalarını sağlayabilirsiniz!

Okuduğunuz için teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Son düzenleme:

SilentCobbra

aka Furkan Doğan
Destek Şefi
MinePass

Discord:

furkandogan.

Elmaslar
153
Puanlar
1.830
Yer
‎Antalya
Minecraft
FurkanDogan
Elinize sağlık.

Destiny

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

cha_chapman

Elmaslar
187
Puanlar
2.330
Yer
İstanbul
Sunucu geliştiricileri için güzel bir rehber. Elinize sağlık başarılar dilerim.

Whiskey's

Savaştayım Ölüyom

Discord:

whiskeytr

Elmaslar
209
Puanlar
14.825
Yer
United States
Minecraft
WhiskeyTR
Sunucunuzu Geliştirirken İşinize
Yarayabilecek 6 İnternet Sitesi!

Merhaba değerli Mc-Tr sakinleri, ben Demir. Bugün sunucunuzu geliştirirken bazı eklentiler hakkında ve genel anlamda işinize yarayabileceğini düşündüğüm internet sitelerini derledim. Hazırsanız başlayalım!

1 - SimplyMC

SimplyMC üzerinde; Timings ve Spark Profile incelemelerini yaptırabilir, TAB eklentisine ait animasyonlar yapabilir, birden çok renk ile renk geçişli (gradyan) yazılar yapabilir, GIF formatında ki dokunuzu ayrı ayrı dosya formatlarına dönüştürebilir ve RAM hesaplaması yaptırabilirsiniz! Oldukça fazla imkan sunan bu internet sitesi üzerinde bir çok şey yapabilirsiniz!

Eki Görüntüle 221405Eki Görüntüle 221406Eki Görüntüle 221407

2 -Birdflop

Birdflop, SimplyMC üzerinde bulunan "gradyan" kategorisinin tek bir internet sitesi üzerinde bulunan hali gibi düşünebilirsiniz. Bu internet sitesi üzerinde de metin ve başlıklarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz! Birdflop, SimplyMC aksine daha bilinen bir internet sitesi olduğundan burada bulunması gerektiğini düşündüm.

Eki Görüntüle 221408

3 - DeluxeMenuMaker

DeluxeMenuMaker, DeluxeMenu eklentisinin menülerini daha kolay bir şekilde yapmanızı sağlar. İnternet sitesi üzerinde menünüz ile alakalı belirli değerleri girmeniz yeterli! Bu konular arasında en dikkat çekici internet sitesinin bu olduğunu düşünüyorum, kendim bile bazı durumlarda menü yaparken üşendiğimi söylemeliyim. Her neyse, DeluxeMenuMaker sitesinden bir kaç görsel!

Eki Görüntüle 221409

4 - Motd.gg

Motd.gg üzerinde MOTD yapabilirsiniz! MOTD yapabilmek için kullanabileceğiniz bir çok internet sitesi mevcut fakat Motd.gg üzerinde yaptığınız MOTD'yi birebir test edebilirsiniz. Nasıl mı? MOTD oluşturmanızın ardından "In-Game Preview" butonuna basıp verilen IP adresini oyun içerisinde yapıştırın! Sunucunuzun yeni MOTD'sini bu şekilde kontrol edebilir ve birebir deneyimleyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 221434Eki Görüntüle 221436

5 - McTools server.properties Creator

McTools server.properties Creator ile sunucunuzun temel ayarlamalarını yapabilirsiniz! server.properties dosyanızı bu internet sitesi ile oldukça kolay ve hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz!

Eki Görüntüle 221438

6 - McTools Votifier Tester

McTools Votifier Tester ile sunucunuza bağladığınız oy eklentisini test edebilirsiniz! Bu şekilde işlemi doğru yapıp yapmadığınızı kontrol edebilir ve düzeltilmesini sağlayarak oyuncularınızın rahatlıkla oy vermesini sağlayabilirsiniz!

Eki Görüntüle 221437

Evet, bugün sunucunuzu geliştirirken işinize yarayabilecek internet sitelerinden bahsettim. Sizlerde bu konunun altında faydalı bulduğunuz internet sitelerini paylaşabilir ve insanların bu internet sitelerinden faydalanmalarını sağlayabilirsiniz!

Okuduğunuz için teşekkür eder, iyi günler dilerim.
Başarılı bir rehber olmuş, teşekkürler.

_BaRiS

Be careful and no one should panic!
Elmaslar
261
Puanlar
7.270
Yer
Minecraft
BaiChat gibi yapay zekadanda fikir alınabilir :D

MuhammedAtasci

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Atasci

Elmaslar
86
Puanlar
1.270
Yer
Elazığ
Minecraft
Atasci
Oldukça yararlı bir konu olmuş, Bir an 2. Sıraya B*lackSpigot yazdığınızı sandım :D

_BaRiS

Be careful and no one should panic!
Elmaslar
261
Puanlar
7.270
Yer
Minecraft

BloodyX

İyi olmaya devam et. ;)
Premium
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BloodyX#4069

Elmaslar
1.816
Puanlar
19.975
Yer
Adıyaman
Minecraft
TheGaMeLiFe_HD
Başarılı bir rehber konusu olmuş ellerine sağlık.

MuhammedAtasci

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Atasci

Elmaslar
86
Puanlar
1.270
Yer
Elazığ
Minecraft
Atasci

Xilvo6597

Koydum Çalışma Masasını
Premium

Discord:

Xilvo#1070

Elmaslar
7
Puanlar
6.295
Yer
Türkiye
Minecraft
Xilvo6597
motd kısmında yazı fontu değişik, onu nasıl yapabilirim. (normal &l kullanmaktan bahsetmiyorum. direk olarak font farklı.)

FurKqnTR

FURKAN

Discord:

Furkqn

Elmaslar
162
Puanlar
14.375
Minecraft
Furkqn

bynoment

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Arwale#2906

Elmaslar
47
Puanlar
13.620
Minecraft
Arwalee
Gifi dönüştürme olayına bayıldım tam lazım olan şeydi efsane konu teşekkürler

hobbsj

Discord:

hobbsj#3925

Elmaslar
4
Puanlar
2.010
Minecraft
hobbsjj
Başarılı bir konu eline sağlık.

EfeHcgl

Discord:

PHANTOM#8258

Elmaslar
3
Puanlar
1.210
Minecraft
Beyaz_Panda
Konunu çok yararlı buldum ellerine sağlık başarılarının devamını dilerim

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı