Sol Reklam
Sağ Reklam

Beğendiniz mi?

• ★★★★★

Oylar: 17 77,3%
  • ★★★★

Oylar: 2 9,1%
  • ★★★

Oylar: 2 9,1%
  • ★★

Oylar: 0 0,0%
  • Oylar: 1 4,5%

• Oy Verenler
    22
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

admiraldus

DEVASTATE

Discord:

admiraldus#6660

Elmaslar
1.686
Puanlar
0
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
admiralduski

55daeab3e707aa0ab45f85199f5f7998.png

DAHA FAZLA SATIŞ YAPMANIN PÜF NOKTALARI

Herkese merhabalar! Bugün... Minecraft sunucuları olan kişiler için önemli bir konu açıyorum. Gözlemlerime, düşüncelerine ve bildiklerime dayanarak açtığım bu konuda sunucunuzda yaptığınız satışı bir nebze bile olsa arttırmak için birkaç taktik ve püf nokta vereceğim. Forumda bu tür konuların pek açılmadığının farkındayım. Açılsa dahi hep bilinen, birbirinin kopyası konular açılmakta. Bu tür konular açmamı istiyorsanız konuyu beğenebilir veya itibar puanı bırakabilirsiniz. Ayrıca bir sonraki konuda etiketlenmek isteyenler yorumlarda küçük bir not düşebilir. O halde başlayalım...

YÜZDELERİ KULLANIN ve İŞARETLER VERİN
Mesela diyelim sunucunuzda paralı bir zırh satıyorsunuz. Zırhın özelliklerini yazarken yüzdeleri kullanın. Ayrıca büyü adlarını ve diğer önemli özellikleri yazarken hepsini büyük harfle yazmaya ve kalınlaştırıp kırmızı & turuncu renk kullanmaya özen gösterin. Örnek verecek olursak: "Bu zırh, KORUMA 5 büyüye sahiptir. Bu sebepten biriyle dövüşürken aldığınız hasarı %30 derecede azaltır." Bu şekilde yazılan bir özellikler yazısı, düz yazılan bir yazıya göre daha etkili olacaktır. Tabii biz bunun örneğini zırhta verdik. Siz bunu diğer sattığınız şeylere güzelce yedirebilirseniz daha etkili olur düşüncesindeyim.

BONUSLAR VERİN ve ÇOK GÖSTERİN

Bu örnekte yine bir zırh üzerinden gidecek. Mesela yine bir zırh satıyorsunuz. Özellikleri yazarken yukarıda anlattığım şeylerin yanı sıra çok özellik yazın. Uzun gösterin, o kadar çok özellik varmış gibi gösterin ki oyuncu, 10 lira verip alacağı zırhtan 30 liralık zırh özelliği alıyormuş gibi hissetsin. Ek olarak ise sattığınız zırhlara şu tür bir bonus sistemi eklerseniz satın alma sayısı artacaktır düşüncesindeyim: "Eğer bu zırhı alırsanız, zırhın sabit özelliklerinin yanı sıra istediğiniz bir zırh parçasınının herhangi bir büyüsünü 2 tık daha da güçlendirme şansına sahip olacaksınız." Dikkat etmeniz gereken nokta şudur ki: Bu bonusu normal bir özellikmiş gibi göstermeyin. Bir bonus olarak gösterin, bu daha etkili olmasını sağlar.

BASKI YAPIN ve OYUNCUYU ENDİŞELENDİRİN

Mesela özel üyelikler satıyorsunuz ve indirim yapacaksınız. Fiyatı indirin, ek birkaç özellik daha ekleyin ve kampanya zamanını azaltın. Oyuncuya bunun büyük bir fırsat olduğunu, az zamanları kaldığını hemen almazlarsa pişman olacakları hissini verin. Almazlarsa pişman olacaklarını iliklerine kadar hissettirin. "Fiyat az, daha fazla özellik... Ne duruyorsunuz hemen alın!" tarzı sloganlar kullanın ve bu kampanyanın reklamını iyi yapın.

SICAK-SOĞUK ETKİSİNİ İYİ KULLANIN

Özel üyeliklerinizi listelerken pahalıdan - ucuza sıralamasını kullanın. Böylece oyuncu pahalıdan ucuza doğru okuyacak ve ucuzun daha uygun olacağını düşünecektir. Alma ihtimali bir nebze olsa dahi artacaktır. Ek olarak fiyatlarda direkt "15 TL" demek yerine "Artık 19,90 değil 14,90!" tarzını kullanmak daha iyidir. İlk önce uçuk bir fiyat veriyorsunuz ve ardından asıl fiyatı söylüyorsunuz. Bizzat deneyimledim ve gerçekten işe yarıyor. İyi kullanmaya bakın derim.

ÖNEMLİ HİSSETTİRİN ve GÖRSELLİĞİ ŞENLENDİRİN

Sunucunuzda paralı sattığınız eşyadır, özel üyeliktir herhangi bir şeyi oyuncu aldıysa onu önemli gibi hissettirin. Diğer oyuncuların o kişiye saygı duyduğu bir ortam oluşturun ve bunu oyuncuların gözüne sokun. Oyuncular da saygın biri olmak için o şeyi satın alacaktır. Tabii bunu sunucunuzu berbata çevirmeden yapmayı iyi başarmalısınız. Yoksa "Sunucunun tutmasının tek nedeni özel üyelik alanlara eşya kusması." tarzı yorumlara maruz kalırsınız bu da olumsuz bir şekilde geri döner.

Ayrıca sattığınız şeylerin sunumunu iyi yapın. Görsellik zirveye taşıyan etkenlerden biridir bu sebepten iyi sunum yapın ve sattığınız şeyi alanların daha havalı durması için yine görselliği kullanın. Emin olun saygınlaştırma + havalılaştırma ile satışlarınızı patlatabilirsiniz....

Diyeceklerim şimdilik bu kadardı. Umarım yarar sağlamıştır. Unutmadan tekrar belirteyim: Bunlat benim gözlemlerime, düşüncelerime ve fikirlerime dayanarak yazdığım bir yazıdır. Doğruluk oranı ne kadardır belli değildir ama etki ettiği kesin. Konuyu sevdiyseniz ve hoşunuza gittiyse destek amaçlı konuyu beğenmeyi ve itibar puanı bırakmayı unutmayın, esen kalın...

UmutHnw

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
4
Puanlar
0
Çok yararlı bir konu, tebrikler.

ByZiya

MrNinja -> ByZiya
Elmaslar
206
Puanlar
0
Yer
Konya
Yazdığın harfleri yerim senin. Ellerine sağlık.

JAVA

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Silberpfeil#0267

Elmaslar
172
Puanlar
6.850
Yine Admiral, yine kaliteli.

YakupZ

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

kohen#0075

Elmaslar
19
Puanlar
3.990
Minecraft
diktatorkohen
Yararlı Buldum :) Hadi Zengin Olma Vakti !

BugraB - LifeBugraRS

Lifestill - Photography, Graffiti, Developer
Elmaslar
53
Puanlar
0
Yer
Dünya
Minecraft
LifeBugraRS
Twitter
lifebugrars1
Yine bir Admiral klasiği, deneyimlediyse eğer illa bir bildiği vardır. :)

Joka

numb.

Discord:

Joka#0326

Elmaslar
599
Puanlar
15.445
Adam 1 konu ile tüm kapitalizmin sırrını ortaya dökmüş. Hadi hayırlı olsun cümleten tüm sunucu sahiplerine.

admiraldus

DEVASTATE

Discord:

admiraldus#6660

Elmaslar
1.686
Puanlar
0
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
admiralduski
Adam 1 konu ile tüm kapitalizmin sırrını ortaya dökmüş. Hadi hayırlı olsun cümleten tüm sunucu sahiplerine.
Benim dediklerim ile satışların hemen artacak diye bir şey yok. Önemli olan uygulamada. “Deha'nın yüzde biri ilham, yüzde doksanı terdir.

Çok yararlı bir konu, tebrikler.
Yazdığın harfleri yerim senin. Ellerine sağlık.
Yine Admiral, yine kaliteli.
Yararlı Buldum :) Hadi Zengin Olma Vakti !
Yine bir Admiral klasiği, deneyimlediyse eğer illa bir bildiği vardır. :)
Umut'çum, Ziya'cım, Ünal'cım, Yakup'çum ve Buğra'cım bu güzel yorumlarınız için minnettarım. Ayrıca unuttuysanız veya konu hoşunuza gittiyse konuyu mümkünse beğenmenizi, itibar puanı bırakmanızı ve ankete oy vermenizi istiyorum. Teşekkür ederim.

bertek41

The Developer of Apia Team
Elmaslar
464
Puanlar
15.745
Yer
Kocaeli
Minecraft
YasinSubasi

admiraldus

DEVASTATE

Discord:

admiraldus#6660

Elmaslar
1.686
Puanlar
0
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
admiralduski
Fikirlerinizi bekliyorum.

MrEmRe

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

Mr.EmRe#0001

Elmaslar
28
Puanlar
0
Minecraft
MrEmRe
Oyun zor olsun, örneğin opskyblock sunucunuz var.Op olduğu için kimse para yatırmak istemeyebilir, fakat emek skyblock olursa gelişmek için falan alırlar.Sunucunda güzel sistemler bulundur...

MineRive

play.MineRive.pw

Discord:

xMargue#3505

Elmaslar
28
Puanlar
3.810
Yer
İzmir
Minecraft
xMargue
Gayet Başarılı Bir Konu İyi Forumlar :)

iTarK

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
2
Puanlar
0
Minecraft
iTarK
VIP Satışında viplere daha çok yetki verin :D [buda benim tavsiyemeah]

Cir0x

Bir şey bulana kadar..
Elmaslar
48
Puanlar
13.320
Yer
Mars
Gerçekten çok yararlı olmuş konu sunucu sahiplerine iş çıktı.
VIP Satışında viplere daha çok yetki verin :D [buda benim tavsiyemeah]
Oldu gamemode yetkisi verelim. :'D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı