Sol Reklam

Sunucu sürükleyiciliği hakkında.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KardasLand

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

KardasLand#9552

Elmaslar
767
Puanlar
6.550
Yer
İstanbul
Minecraft
KardasLand
İsteğim, cevabı deneyimli ve bir başarıya ulaşmış sunucu sahiplerinin veya yeterince açıklayıcı cevaplar verebilen oyuncuların vermesi yönünde. Saçma sapan yorumlar yapmayın, gerçekten işe yaramıyor.

Selamlar. Bazılarınız bilir bilmez, Türkiye'ye biraz olsun prison tadı verdirmek için yaklaşık 4 ayımı harcadığım bir sunucu vardı, EmperorMC. Oyuncu kitlemi (zaten 10 kişi idi) çok kısa zaman içinde kaybettiğim için kapadım. Nedeni hakkında düşündüm ve sürükleyicilik eksikti. Yani tamam tüm sistemler oturmuş, büyülerinden tutun koğuşa kadar her şey hazır, yani kısacası ana sistemleri oturtmuştum, fakat yeterli gelmemiş veya ben yanlış anlamışım.

Arada sırada bazı sunuculara giriyorum, ve nedense hiç çıkasım gelmiyor. Heleki sevmediğim tür olsa bile çıkmak istemiyorum, sanki sürüklüyor beni, çekiyor. Hiçbir şekilde tam olarak neyin çektiğini anlamasam da, bunu nasıl sağladıklarını merak ediyorum.

Sunucu sahiplerine sorum: Kumar tarzı mini oyunlar mı? Görevler mi? Oyuncular arası rekabet mi? Para kazanma çeşitliliği mi? Etkinlikler mi? Çekilişler mi? Hangisi daha ağırlıklı? Oyuncuları eğlendirmek için en etkili yöntem sizce nedir?
Sunucularda oynayanlara sorum: Sizi en çok ne çekiyor? Kıyasıya rekabet mi, yoksa barışçıl bir ortam mı? Etkinleri veya çekilişleri ne denli katılır veya seversiniz, bu etkinlik/çekilişlerin ödülü sizin oynamanızı etkiliyor mu? (Ödülü kazanmak için vs..) Eğlenmek için sunucuda ne yaparsınız? (Sohbet muhabbet, para gibi eşyalar farmlama, genel olarak gelişim [seviyedir, rütbedir..], savaş gibi..)

Prison türünü Türkiye'ye sevdirmeye kararlıyım, bu yüzden herkesin tavsiyesine/fikrine ihtiyacım var. Ne de olsa kendi kurallarımla size bunu sevdiremem. Bu sunucunun gerçekleşmesi için 7-8 ay kadar bir yapım aşaması belirledim kendime, o yüzden rahatça çoğu sürükleyicilik fikirini yerine getirebileceğime inanıyorum.

Okuduğunuz için teşekkürler, iyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:

WhyiBaris

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

WhuryBaris#0001

Elmaslar
105
Puanlar
395
Yer
İzmir Buca
Minecraft
Mr_Muscle
Minigane daha cok tutar diye dusunuyotun

| BeyazPolis |

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
Hem bir oyuncu hemde bir sunucu sahibi olarak şunu diyebilirimki, oyunu aktif tutan ekonomi ve etkinlikler

KardasLand

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

KardasLand#9552

Elmaslar
767
Puanlar
6.550
Yer
İstanbul
Minecraft
KardasLand
Ilk kucuk seylerle baslarsaniz iyi olur
İsteğim yeterince açıklayıcı cevaplar verebilen oyuncuların vermesi yönünde. Spamlamak, daha başlangıcı okumadan rastgele atlamak yerine açıklayıcı bir şey yazsaydınız. Ayrıca hedefim küçük değil, yaklaşık 3 yıldır sunucularla uğraşan birisiyim.
Hem bir oyuncu hemde bir sunucu sahibi olarak şunu diyebilirimki, oyunu aktif tutan ekonomi ve etkinlikler
Teşekkür ederim. En azından açıklayıcı yazdınız. Etkinliklere ağırlık veriyorum o zaman, not alındı.

B

BraveHeart_

Ziyaretçi
Merhabalar Gerek Sunucu Sahibi Gerekte Oyuncu Olarak Cevap Vermek İsterim.

Sunucu Sahipleri İçin Soruların Cevapları : MiniGame Ve Görevler Oyuncuları Ciddi Anlamda Etkiler. MiniGame Oyuncuların Sunucuya Girme İsteğini Artırır , Görevler İse Sunucuda Tutmak İçin Oyuncuları Etkiler. Oyuncular Arası Rekabet Şahsen Daha İyi Bir Oyuncu Kitlesi Yakalarsan Zaten İyi Bir Bütçe Kazanırsın. Şahsen Etkinlikler Daha Önemli. Oyuncuları Etkilemenin En Önemli Yöntemi ''Özgün'' Olun.

Oyuncular İçin İse : Kıyasıya Rekabet Daha İyi Şahsen. Etkinlikler Ve Çekilişler Daha iyi Olucaktır

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim
Premium

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.488
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe

Şahsen bir oyuncu olarak düşünmem gerekirse ben daha çok zorlanmayı seviyorum parayı nereye harcasam diye düşünmeyi seviyorum.
Elimde bir miktar para varsa günü kurtarmak yerine geleceğe yatırım yapmayı seviyorum.
Bir sistemi hemen yapıp bitirmek yerine günlerce haftalarca uğraşmayı tercih ederim.​

nexi

nexi is the best!

Discord:

nexi#0001

Elmaslar
1.193
Puanlar
17.075
Yer
Samsun
Bir oyuncu gözüyle bakış açım: Düzen bir kere çok önemli. Düzenli bir şekilde etkinlikler düzenlenirse, oyuncular sürekli aynı vakitte toplanır. Farklılıklar tamamen hayal gücüne ve yapabildiklerinize bağlıdır. Önemli olan benzer ya da aynı değil, farklı ve eşsiz olmaktır. Lakin siz istiyorsanız olan bir şeyi geliştirip farklılık da getirebilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur. Başarılar dilerim.

F

fleco

Ziyaretçi
Ara sıra oynadığıma göre; artık sunucular belirttiğin her şeyi bir anda yapıyor, hiç bir şekilde bir planlama, düzenli bir şekle sokmuyor maalesef ki, eşsiz sistemler ekleyebilirsin ki; sana bu konuda çok güveniyorum, java bilmen senin sunucu kurmanda bir tık ileri atabilir çünkü istediğin bir sistemi kodlamak istediğinde kodlayabilirsin.

Daha çok örnek vereyim hypixel skyblock sunucusu gibi sunucular çok hoş olabilir, prison tutabilir mi pek bilemiyorum dediğin gibi 10 çevrim içi gibi şeyler de gezmen gayet normal çünkü oyuncuların çoğu; ultramegaop sunucularda oynuyor, bilemiyorum.. Prison yerine mükemmel bir faction açabilirsin, skyblock daha fazla olduğunu herkes biliyor adam akıllı bir faction sunucusu yok.. Bilmiyorum, sanki biraz öneriye benzedi. Kolay gelsin.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Ben daha çok 1.16.3-1.16.4 Survival sunucularının sürükleyeceği olduğunu düşünüyorum. (Tabii, sunucu özgünlüğü de önemli.)

KardasLand

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

KardasLand#9552

Elmaslar
767
Puanlar
6.550
Yer
İstanbul
Minecraft
KardasLand
Ara sıra oynadığıma göre; artık sunucular belirttiğin her şeyi bir anda yapıyor, hiç bir şekilde bir planlama, düzenli bir şekle sokmuyor maalesef ki, eşsiz sistemler ekleyebilirsin ki; sana bu konuda çok güveniyorum, java bilmen senin sunucu kurmanda bir tık ileri atabilir çünkü istediğin bir sistemi kodlamak istediğinde kodlayabilirsin.

Daha çok örnek vereyim hypixel skyblock sunucusu gibi sunucular çok hoş olabilir, prison tutabilir mi pek bilemiyorum dediğin gibi 10 çevrim içi gibi şeyler de gezmen gayet normal çünkü oyuncuların çoğu; ultramegaop sunucularda oynuyor, bilemiyorum.. Prison yerine mükemmel bir faction açabilirsin, skyblock daha fazla olduğunu herkes biliyor adam akıllı bir faction sunucusu yok.. Bilmiyorum, sanki biraz öneriye benzedi. Kolay gelsin.
Biraz açık konuşayım, hiç klasik oyun modlarına giresim gelmiyor. Yaparım yapmasına, ama gerçekten klasik diye tanınmak istemiyorum. Çok faction açmak istiyordum ve açtım da, fakat hardcore olarak (HCF). O da ilgi görmeyince kapandı. Türkiye'ye prisonu getirmek istiyorum kısaca. Şu faction skyblock survival bataklığından kurtulsunlar istiyorum. Başka oyun modlarının olabileceğini göstermek istiyorum.

Tamam kendi sistemlerimi kendim kodlayabiliyorum fakat bir yere kadar. Prison açmamın sebebi bu zaten. Bana 20 ortalama bir sunucu yeterli, gözüm yukarısında değil. Kısacası tüm dediğim şeyler var ama düzensiz, not aldım. Açıklayıcı yazdığın için teşekkür ederim.

out of order

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
211
Puanlar
4.585
barışçıl ortam bir süreden sonra sıkıcı olabiliyor benim bir oyuncu olarak görüşüm sunucuda oyuncular arası rekabetin ve pvpnin fazla olması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı