Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Sunucu saldırılarından nasıl korunuruz ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
T

Tvic

Ziyaretçi
eskiden benim sunucuma da bot atıyolardı simdi tekrar açıcam ve bunlarıda deniyeceğim.

Rahmi Can Yılmaz

Koruma 1, Keskinlik 3

Discord:

kashiandwazaki

Elmaslar
669
Puanlar
15.425
Yer
BURSA
Minecraft
iRahmiCan
Sunucusunu saldırılardan korumak isteyen arkadaşlar için yararlı bir rehber olmuş teşekkürler.

R

rbstsoul

Ziyaretçi
Güzel bir anlatım olmuş sunucu sahiplerinin işine yarar, tebrikler.

K

kedy boğan

Ziyaretçi
Yeterlilik açısından üst düzey olan tüm eklentiler sayılmış konu maksimum yararlılığına ulaşmıştır iyi forumlar ?

V

Viasly

Ziyaretçi
IPWhitelist bypasslanıyor diyen çok fakat her ipwhitelist olan sunucuyu bypasslayabileni göremedim.
Eğer gerçekten bypasslanıyor ise PreventPortBypass, SecuredNetwork gibi port kapatmak için yeni çıkan eklentileri önerebilirsin veya windows firewall, iptables ile port kapatmayı da konuya ekleyebilirsin. Hem de daha sağlıklı olacağını düşünüyorum eklentiye göre. UUIDSpoofFix eklentisinin default configinde unutulan isim ile eklentiyi bypasslayanlar var ki bu ismi çoğu kişi unutuyor. Sunucudan banlanması gereken isimler olarak md5, zPirroZ3007 gibi isimleri yazabilirsin. UUID spoof koruması olarak ise UUIDGuardian eklentisi benim de kendi tercihimdir. Konuda gerçekten sunucuyu koruyacak bir içerik yok fakat yine de bir nebze işe yarar eline sağlık, başarılar.

xPucciGqng

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
371
Puanlar
3.835
IPWhitelist bypasslanıyor diyen çok fakat her ipwhitelist olan sunucuyu bypasslayabileni göremedim.
Eğer gerçekten bypasslanıyor ise PreventPortBypass, SecuredNetwork gibi port kapatmak için yeni çıkan eklentileri önerebilirsin veya windows firewall, iptables ile port kapatmayı da konuya ekleyebilirsin. Hem de daha sağlıklı olacağını düşünüyorum eklentiye göre. UUIDSpoofFix eklentisinin default configinde unutulan isim ile eklentiyi bypasslayanlar var ki bu ismi çoğu kişi unutuyor. Sunucudan banlanması gereken isimler olarak md5, zPirroZ3007 gibi isimleri yazabilirsin. UUID spoof koruması olarak ise UUIDGuardian eklentisi benim de kendi tercihimdir. Konuda gerçekten sunucuyu koruyacak bir içerik yok fakat yine de bir nebze işe yarar eline sağlık, başarılar.

Çoğu IpWhitelist Plugini Olan Sunucu Bypasslanıyor. Grief Yapıp Keyif Atan Videolardan Gördüğüm Kadarıyla..

V

Viasly

Ziyaretçi
Çoğu IpWhitelist Plugini Olan Sunucu Bypasslanıyor. Grief Yapıp Keyif Atan Videolardan Gördüğüm Kadarıyla..
Çoğu açık önemli eklentilerin (Mesela grup eklentileri) default configlerinde bir isim veya perm kaldıysa ya da başka bir şekilde bulunuyor. Leak eklentilerin hepsinde olmasa da çoğunda bu tür açıklar mevcut. Eğer kullandığınız paketleri detaylı incelerseniz bu tür açıkları engellemiş olursunuz. İnternetten indirilen paketlerin skriptlerine gizlenen gizli op komutları, ops.json da duran eski yetkililer, perm eklentilerinde paket sahibinde olan permler. Bu da paketi kendinizin hazırlaması veya güvenilir birilerinden paket almanın yararlarındandır. BungeeCord da ise alert, send ve server gibi tehlikeli permleri AuthMeBungee eklentisi olmadan verenler var. En az port açığı kadar bilinen bir açık diyebilirim. Sonuç olarak ise;

BungeeCord sunucunuza AuthMeBungee,
Tüm oyunlarınıza ise PreventPortBypass ve UUIDGuardian kurmanız çoğu kişi tarafından bilinen açıkları kapatacaktır.

Bu yazımı okuyarak art niyetli şeyler öğrenmeye çalışan kişilere selamlar ?

Edit: @RuhunGenci bot saldırısının yanında popüler olan nullping saldırısı için BungeeCord forku olarak FlameCord veya SecureCord (Ücretsiz) olarak eklemen güzel olacaktır.

enderyılmaz

Kızılsakal Kızıltaş?

Discord:

Ender#2000

Elmaslar
360
Puanlar
6.035
Yer
Adana
Minecraft
RuhunGenciVEVO
Facebook
Enderhrrrrrr
Twitter
Enderhrrrrrr
Yorumun için çok teşekkür ederim fakat konuyu kısa ve öz anlattığım için onlara değinemedim

Ömer Hamza Yondemir

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

HamzaYondemir#3949

Elmaslar
10
Puanlar
1.170
Minecraft
HamzaYondemir
Çok Başarılı Ve Gerekli Bir Konu Bilmeyen Arkadaşalarımız Kullanabilir.

YasinG67

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
17
Puanlar
2.205
Yararlı ve bilgilendirici konu olmuş aralarında bilmediklerim var sayende öğrenmiş oldum.

HamsiBey

Yaşasın ırkımız Çin'e bedel kırkımız

Discord:

Hamsi Bey#6561

Elmaslar
64
Puanlar
2.460
Yer
Türkiye
Minecraft
Hamsi_Bey
Bir insan neden bir sunucuya saldırı yaparki anlamıyorum birgün başıma gelirse bu konu cepte teşekkürler :D

mehmeterkmn

Ne zaman düzelicez abi mezara girincemi

Discord:

Mehmet's#0001

Elmaslar
11
Puanlar
945
Yer
Zonguldak
Minecraft
McLive
Böyle işsizler çok ya ille bize koruma kullandırtacaklar :(

E

Efe Polat

Ziyaretçi
Daha detaylı anlatılabilirdi ve konu tasarımı daha güzel hala getirilebilirdi.
Onun dışında güzel olmuş kalemine sağlık.
Mesajlarım bölümünden benim de konuma bir göz atabilirsin.​

atomickill7

Züm... Zümrü... Zümrüt...
Sunucu Sahibi

Discord:

AtomicKill7#8809

Elmaslar
346
Puanlar
15.285
Yer
Muğla, Bodrum
Minecraft
AtomicKill7
Yine de neyin ne olduğunu araştırmak gerekiyor. Sırtımızı forumlarda ki bilgilere dayamak olmaz :D.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı