Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü Sunucu forkunu 1.12 kullanmayı düşünüyorum mantıklı bir hareket olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Rahmi Can Yılmaz

Koruma 1, Keskinlik 3

Discord:

kashiandwazaki

Elmaslar
670
Puanlar
15.425
Yer
BURSA
Minecraft
iRahmiCan
Selamlar MC-TR ailesi ben Rahmi Can.
Yeni bir gelişmiş SkyBlock paketi yapmaya başlayacağım fakat aklımda ki özellikler için 1.12.2 daha uygun gibi duruyor. Sunucu genel olarak 1.8 olacak şahsen kendim de 1.8 tercih ediyorum fakat daha fazla kaynaktan yararlanabilmek için 1.12 fork kullanmak mantıklı mı ?
Tabiki de 1.12.2 mantıklı fakat optimizasyonda sorun çıkar mı yani 1.8 ile 1.12 arasında sadece online olarak sorun çıkar mı optimizasyon da?
Genel optimizasyondan değil, sürüm optimizasyonun dan bahsediyorum.
Örnek verecek olursak aynı paketi 1.12 fork ve 1.8 fork ile kullansak ne kadar fark olur 1.8 20 online ise 1.12 kaç kişi kaldırır ?

Rahim Q.

Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz kişide bulunmaz

Discord:

rahimqbv

Elmaslar
259
Puanlar
14.340
Yer
Azerbaycan
Minecraft
RahimQBV
Facebook
Rahim Qubadov
Twitter
RahimQBV
Şahsen 1.12.2 ben bildiğim kadarıyla tüm sürümler arasında en optimizeli diye geçiyor ve buna 1.8 sürümüde dahil.Gönül rahatlığıyla yapa bilirsin hatta çoğu eklenti 1.12 destekliyor dediğin gibi 1.8 olanlar da var elbet ama 1.12 olmayan eklenti neredeyse kalmadı.En mantıklısın seçmişsin ve şimdiden sana başarılar dilerim.Eğer paket sunucu açmak için yapıyorsan sana kSpigot bile kullanmanı tabsiye ederim ki performansda sorun yaşamassın.

Not: Online açısından diyorsan 1.8 demek zorunda kalıyorum.Oyuncular şuan da 1.8 ve survival ise 1.16.4 sürümlerin tercih ediyorlar.Eğer online açısından yapmak istersen ozaman 1.8 yapa bilirsin fakat ProtocolSupport kullanarak üst ve alt girişleri aça bilirsin eğer 1.12.2 yapacaksan ve hatta eklenti bildiğim kadarıyla 1.12.2 eşyaların 1.8 sürümüne benzer eşyalarla gösteriyor.

Eğer dediklerimden yanlışım varsa affola.Tekrar sana bu yolda başarılar dilerim.

Rahmi Can Yılmaz

Koruma 1, Keskinlik 3

Discord:

kashiandwazaki

Elmaslar
670
Puanlar
15.425
Yer
BURSA
Minecraft
iRahmiCan
Şahsen 1.12.2 ben bildiğim kadarıyla tüm sürümler arasında en optimizeli diye geçiyor ve buna 1.8 sürümüde dahil.Gönül rahatlığıyla yapa bilirsin hatta çoğu eklenti 1.12 destekliyor dediğin gibi 1.8 olanlar da var elbet ama 1.12 olmayan eklenti neredeyse kalmadı.En mantıklısın seçmişsin ve şimdiden sana başarılar dilerim.Eğer paket sunucu açmak için yapıyorsan sana kSpigot bile kullanmanı tabsiye ederim ki performansda sorun yaşamassın.

Not: Online açısından diyorsan 1.8 demek zorunda kalıyorum.Oyuncular şuan da 1.8 ve survival ise 1.16.4 sürümlerin tercih ediyorlar.Eğer online açısından yapmak istersen ozaman 1.8 yapa bilirsin fakat ProtocolSupport kullanarak üst ve alt girişleri aça bilirsin eğer 1.12.2 yapacaksan ve hatta eklenti bildiğim kadarıyla 1.12.2 eşyaların 1.8 sürümüne benzer eşyalarla gösteriyor.

Eğer dediklerimden yanlışım varsa affola.Tekrar sana bu yolda başarılar dilerim.
Yanlış söylemişim online dediğim yani mesela 4gb bir makinede 1.8 25 kişi kaldırır ama 1.16'da 10 kaldırır gibi demek istemiştim. Yani oyuncu sayısı arttığında 1.12 de performans sorunu olur mu çünkü dediğim gibi 1.8 20 kişi kaldırır, 1.16 10 kişi kaldırır 1.12 kaç kaldırır ?
Bu arada fork olarak kSpigot'u inceleyeceğim yorumun için teşekkürler.

CAN147

Ahanda Zümrüt!
Yasaklandı

Discord:

CAN147#1757

Elmaslar
701
Puanlar
12.735
Discord İzni
Performans sorunu olur evet pek bilgili değilsiniz anladığım kadarıyla o yüzden açıklayacağım Minecraft sürümleri zaman geçtikçe üstüne bir çok ekleme yapılıyor bunlar örnek olarak yeni itemler veya grafik iyleştirmeleri oluyor ancak çoğu zaman yeni eklenen şeyler eski kullanıcılar için performans kaybı yaşatabiliyor 1.15 de ki chunk sorunu gibi veya 1.8'i 30 saniye de açan bir bilgisayar 1.12'yi 1 dakika da açıyor hatta daha fazla sunucu açacaksanız avantajlara bakmalısınız "1.12 de oyuncu kıtlığı çekebilirsiniz performans zorlanabilir" veya "1.8 de oyuncu çekersiniz ancak bir çok sunucu 1.8 kullanıyor" gibi umarım açıklayıcı olmuştur ve bir şeyler öğretebilmişimdir.

luf1x

Yay Yok, İskelet Yok
Elmaslar
174
Puanlar
14.870
Performans sorunu olur evet pek bilgili değilsiniz anladığım kadarıyla o yüzden açıklayacağım Minecraft sürümleri zaman geçtikçe üstüne bir çok ekleme yapılıyor bunlar örnek olarak yeni itemler veya grafik iyleştirmeleri oluyor ancak çoğu zaman yeni eklenen şeyler eski kullanıcılar için performans kaybı yaşatabiliyor 1.15 de ki chunk sorunu gibi veya 1.8'i 30 saniye de açan bir bilgisayar 1.12'yi 1 dakika da açıyor hatta daha fazla sunucu açacaksanız avantajlara bakmalısınız "1.12 de oyuncu kıtlığı çekebilirsiniz performans zorlanabilir" veya "1.8 de oyuncu çekersiniz ancak bir çok sunucu 1.8 kullanıyor" gibi umarım açıklayıcı olmuştur ve bir şeyler öğretebilmişimdir.
kaynak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı