Sol Reklam
Sağ Reklam

Sunucu Açarken Gerekenler ⚡

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

>>TheLegend<<

Легенды никогда не умирают

Discord:

>>TheLegend<<#6052

Elmaslar
434
Puanlar
15.025
Discord İzni
Minecraft
THELEGEND

AtlasNetworks

zLucasGod

Discord:

Anıl Versxqt #0843

Elmaslar
17
Puanlar
0
Minecraft
SeeKish
en önemlisi de kitlen olması

LifeMCServer

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

!?мυѕтαғα öɴcel#8713

Elmaslar
471
Puanlar
15.415
Yer
İstanbul
Minecraft
LifeMCServer
Facebook
mustafathegamer
Twitter
LifeMCServer
Sunucu açmak için gerekenlerden veya sunucu açmaktan çok açtıktan sonra iyi yönetebilmek önemli bana kalırsa, bu nedenle genel öneri vermek istiyorum, yukarıda zaten gerekenler basitçe belirtilmiş.

Genel önerilerim:
  • Saldırılara ve açıklara karşı önlemler alın ve hazırlıklı olsun
  • Eklentilerinizi güncel tutun - bir çok hata ve açık eklentileri güncelleyerek giderilebilir
  • İlk aşamada bir moderasyon ekibi alın, daha sonrasında yavaş yavaş otomatikleştirmeye başlayın (otomute vb.), onlar moderasyon ile uğraşırken sizde sunucunuzu geliştirin
  • Sunucunuza bir de oyuncuların gözünden bakın - sıfırdan bir yan hesap açın, yetkisiz, hilesiz bir iki saat oynayın, yaşadığınız sıkıntıları gidermeye çalışın
  • Sunucunuzda lag problemi olmadığına emin olun, var ise gidermeye çalışın (timings yardımcı olabilir), laglı bir sunucuda kimse oynamak istemez
  • Sunucu log dosyalarınızı düzenli olarak kontrol edin, hataları, uyarıları gidermeye çalışın, temiz, hatasız, uyarısız bir sunucu teknik açıdan her zaman daha sağlıklıdır
  • Kendinize özgü sistemler yapın, skript kodlama bilmeden ufak ve özgün sistemler yapmanız için bu konuda işinize yarayacaktır
  • Yetkililerinizi düzgün seçin ve düzenli olarak kontrol edin, aktif olduklarına ve oyuncular ile iyi iletişim kurup kurmadıklarını inceleyin, bunu yaparken özel mesajları ve skyblock sunucunuz var ise ada sohbetini görme modunu açmayı da unutmayın
  • Kurallarınızı ve şartlarınızı önceden katı olarak belirleyin, belli prensipleriniz olsun. Kimseye ayrımcılık yapmayın.

• Crake •

• Ağlamak ruhun kanama şeklidir •

Discord:

Crake#3111

Elmaslar
309
Puanlar
3.060
Yer
İstanbul • 17
Minecraft
• Crake •
Sunucu açmak için gerekenlerden veya sunucu açmaktan çok açtıktan sonra iyi yönetebilmek önemli bana kalırsa, bu nedenle genel öneri vermek istiyorum, yukarıda zaten gerekenler basitçe belirtilmiş.

Genel önerilerim:
  • Saldırılara ve açıklara karşı önlemler alın ve hazırlıklı olsun
  • Eklentilerinizi güncel tutun - bir çok hata ve açık eklentileri güncelleyerek giderilebilir
  • İlk aşamada bir moderasyon ekibi alın, daha sonrasında yavaş yavaş otomatikleştirmeye başlayın (otomute vb.), onlar moderasyon ile uğraşırken sizde sunucunuzu geliştirin
  • Sunucunuza bir de oyuncuların gözünden bakın - sıfırdan bir yan hesap açın, yetkisiz, hilesiz bir iki saat oynayın, yaşadığınız sıkıntıları gidermeye çalışın
  • Sunucunuzda lag problemi olmadığına emin olun, var ise gidermeye çalışın (timings yardımcı olabilir), laglı bir sunucuda kimse oynamak istemez
  • Sunucu log dosyalarınızı düzenli olarak kontrol edin, hataları, uyarıları gidermeye çalışın, temiz, hatasız, uyarısız bir sunucu teknik açıdan her zaman daha sağlıklıdır
  • Kendinize özgü sistemler yapın, skript kodlama bilmeden ufak ve özgün sistemler yapmanız için bu konuda işinize yarayacaktır
  • Yetkililerinizi düzgün seçin ve düzenli olarak kontrol edin, aktif olduklarına ve oyuncular ile iyi iletişim kurup kurmadıklarını inceleyin, bunu yaparken özel mesajları ve skyblock sunucunuz var ise ada sohbetini görme modunu açmayı da unutmayın
  • Kurallarınızı ve şartlarınızı önceden katı olarak belirleyin, belli prensipleriniz olsun. Kimseye ayrımcılık yapmayın.
Yorumunuz için teşekkür ederim ?

Aluze

Pluginer & Scripter & Coder & Programmer

Discord:

Akiserius#1871

Elmaslar
70
Puanlar
1.440
Minecraft
Akiserius
Facebook
AkiseriusOfficial
Twitter
Akiserius
Bence Faza Bilgisi Olmayanların Bu İşe Girmemesi Gerek; Ki Eğer Hem Bilgisiz Hem Bütçe Azsa Sıknıtı Olur Çünki Ücretsiz Hazır Pack Kullanır Ve Sonu Hüsranla Biter. O Yüzden Ya İyi Bir Bütçeniz Olmalı Ya Da PL , SK , Sunucu Yönetimi VS Den İyi Anlayan Biri İle Ortak Olun. Eğer Kendiniz İyi Bir Düzeyde Anlıyorsanız O Zaman Direk Diğer Sunucuların Başlangıcına Göre 1 - 0 Önde Başlamışsınız Demektir Herkesin Yolu Açık Olsun Hadi Eyvallah...

OnlyDarkness

Yay Yok, İskelet Yok
İçerik Yöneticisi
Emekli
Quezly

Discord:

OnlyDarknesss#0932

Elmaslar
203
Puanlar
14.045
Yer
AYDIN / DİDİM
Minecraft
OnlyDarknesss
SUNUCU AÇMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR HERŞEYE ÖZEN GÖSTERMELİ GEREK PLUGİN PAKETİNE GEREK BUİLDE GEREKSE OYUNCULARIN MEMNUNİYETİNE SONRASI ZATEN KOLAY ÖZGÜN BİR SUNUCU AÇARLARSA HER ZAMAN DAHA İYİ OLUR ONLAR İÇİN VE EN ÖNEMLİSİ KESİNLİKLE OYUNCULARA İLGİ GÖSTERMELİ OYUNCULARLA İLGİLENMELİDİR

İYİ FORUMLAR :)

• Crake •

Discord:

Crake#3111

Elmaslar
309
Puanlar
3.060
Yer
İstanbul • 17
Minecraft
• Crake •
Bence Faza Bilgisi Olmayanların Bu İşe Girmemesi Gerek; Ki Eğer Hem Bilgisiz Hem Bütçe Azsa Sıknıtı Olur Çünki Ücretsiz Hazır Pack Kullanır Ve Sonu Hüsranla Biter. O Yüzden Ya İyi Bir Bütçeniz Olmalı Ya Da PL , SK , Sunucu Yönetimi VS Den İyi Anlayan Biri İle Ortak Olun. Eğer Kendiniz İyi Bir Düzeyde Anlıyorsanız O Zaman Direk Diğer Sunucuların Başlangıcına Göre 1 - 0 Önde Başlamışsınız Demektir Herkesin Yolu Açık Olsun Hadi Eyvallah...
Yorumunuz için teşekkür ederim

• Crake •

Discord:

Crake#3111

Elmaslar
309
Puanlar
3.060
Yer
İstanbul • 17
Minecraft
• Crake •
SUNUCU AÇMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR HERŞEYE ÖZEN GÖSTERMELİ GEREK PLUGİN PAKETİNE GEREK BUİLDE GEREKSE OYUNCULARIN MEMNUNİYETİNE SONRASI ZATEN KOLAY ÖZGÜN BİR SUNUCU AÇARLARSA HER ZAMAN DAHA İYİ OLUR ONLAR İÇİN VE EN ÖNEMLİSİ KESİNLİKLE OYUNCULARA İLGİ GÖSTERMELİ OYUNCULARLA İLGİLENMELİDİR

İYİ FORUMLAR :)
Yorumun için teşekkürler kanki ???

OnlyDarkness

Yay Yok, İskelet Yok
İçerik Yöneticisi
Emekli
Quezly

Discord:

OnlyDarknesss#0932

Elmaslar
203
Puanlar
14.045
Yer
AYDIN / DİDİM
Minecraft
OnlyDarknesss

FANFAN 34

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
-1
Puanlar
0
Birikmiş Para + Reklam + Ekip

Aluze

Pluginer & Scripter & Coder & Programmer

Discord:

Akiserius#1871

Elmaslar
70
Puanlar
1.440
Minecraft
Akiserius
Facebook
AkiseriusOfficial
Twitter
Akiserius

rayquacamaron

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
0
Merhaba MC-TR Ailesi

Çoğu minecraft oynayanlar şu zamanda sunucu açmak istiyor ve pek bilgileri olmuyor.

Herkesin crossword solver sip calculator epfo faydalanması için böyle bir konu açtım.

Bu konunun altına herkesten en az 1 fikir bekliyorum.

Sunucu açarken neye dikkat edilmesi gerekiyor ve ya bir sunucu açarken neyin olması ve ya olmaması gerekiyor?

Bu konu hakkında bir bilginiz var ise yorumlarda fikirlerinizi bekliyorum.

|İyi Oyunlar ??|
Crake/Oktay#3288
Aksi takdirde 3-5 aylık hevesi çöp olur. Aynı zamanda sunucu açacaklara benden bir tavsiye Ultra OP veya Faction sunucu yerine Hub sunucu açmalısınız.

Son düzenleme:

Puncher

Bilmem halla yaşıyorum galiba.

Discord:

asrınn.abakhann#3550

Elmaslar
491
Puanlar
7.065
Sunucuyu açtıktan sonra sunucuya yenilik getirin eskiden amatör zamanlarımda sunucuyu yaptım gibi bırakıyorudm güncelleme getirmiyorduk sonra sunucu battı bir daha bu hatayı yapmıcam :d

garynopka

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
0
Merhaba MC-TR Ailesi

Çoğu minecraft oynayanlar şu zamanda sunucu açmak istiyor ve pek bilgileri olmuyor.

Herkesin * jiofi.local.html tplinklogin faydalanması için böyle bir konu açtım.

Bu konunun altına herkesten en az 1 fikir bekliyorum.

Sunucu açarken neye dikkat edilmesi gerekiyor ve ya bir sunucu açarken neyin olması ve ya olmaması gerekiyor?

Bu konu hakkında bir bilginiz var ise yorumlarda fikirlerinizi bekliyorum.

|İyi Oyunlar ??|
Crake/Oktay#3288
Aynı zamanda sunucu açacaklara benden bir tavsiye Ultra OP veya Faction sunucu yerine Hub sunucu açmalısınız.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı