Sol Reklam

Tanıtım Suların Üzerinde - TCG Göksu (F-497)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nakwenda

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Nakwenda#7763

Elmaslar
20
Puanlar
0
war.png

Gabya Sınıfı Nedir?

Gabya sınıfı fıkrateynler ya da diğer adı ile G sınıfı fıkrateynler, Türk Deniz Kuvvetlerine ait bir donanma sınıfıdır. Gabya sınıfındaki gemiler, daha önceden ABD'nin envanterinde bulunan Oliver Hazard Perry sınıfındaki 8 gemiden oluşmakta. Gabya sınıfındaki fıkrateynlerimiz Türkiye'nin envanterindeki en dayanıklı gemi olma unvanına sahip. Bu yakışıklı fıkrateynlerimiz en hırçın deniz ve okyanuslarda, hava şartları ne olursa olsun görevlerini en iyi şekilde yerine getirebiliyor.

Gelelim Göz Bebeğim olan TCG Göksu'ya

Turkish_frigate_TCG_Göksu_(F_497)_underway_in_Aapril_2015.JPG

şu ihtişama bakar mısınız ya <3

Bu güzel kızımız 3 Nisan 2003'de ABD Güvenlik Yardım Programı kapsamında Türk envanterinde yerini almıştır. Öyle ki 41 yıllık yaşantısına rağmen pes etmeden hala aktif olarak dosta güven düşmana korku salmaya devam ediyor. Detaylara inecek olursak: TCG Göksü eski adı ile USS Estocin (FFG-15); 27 Şubat 1976'da Bath Iron Works tershanesine siparişi verilmiş, 2 Nisan 1979'da kızağa oturtulup ertesi gününde suya indirilmiştir. ABD'nin sularında biraz bekledikten sonra 10 Ocak 1981'de ABD Donanmasında hizmet vermeye başlamıştır. 22 yıl sonra Türk Deniz Kuvvetlerine verilmiş, benim ve birçok insanın gönlünde taht kurmuştur.

quality.png

TCG Göksu'nun Özellikleri
Tam yük ile 4.100 ton ağırlık kaldırabilir.​
138m uzunluğa sahip.​
6.7x14 metre boyuta sahip.​
2 adet GE LM 2500 gaz türbinine sahip. (41.000 hp)​
2 adet 670 Kw elektirikli yardımcı tahrik sistemine sahip.​
54km/sa hıza ulaşabilir.​
33km/sa hızla 5.000 mil menzile sahip.​
15 subay ve 190 asker, SH-60 LAMPS kıtası yaklaşık altı pilot subay ve 15 asker koruyucu kapasiteye sahip.

Pistine 1 x S-70B Seahawk ya da AB-212 helikopter konabiliyor.​
AN/SPS-49 ve AN/SPS-55 radarları.​
Mk 92 (top ve füze için) ve Mk 116 (torpido için) atış kontrol sistemleri.
AN/SLQ-32 elektronik sistem.
Ayrıca 2004 yılı ile beraber, Gabya sınıfının tüm ABD yapımı aktif Mk13 silah sistemleri kaldırıldı.

13510976_1036163959811569_8767082579317996932_n.jpg

RIM-162 ESSM güdümlü mermi atışı.
dipnot: hatalarım varsa affola savaş gemilerine yeni yeni merak salmaya başlıyorum.

Lynch

Göz Düşürme Sanatı Nedir?

Discord:

Lynch#7622

Elmaslar
1.678
Puanlar
17.435
Dostum yerinde olsam bu işe devam ederim + Savaş uçakları ilede ilgilen

yercekimsiz

sv_gravity 0

Discord:

Libris#7386

Elmaslar
483
Puanlar
7.305
Bu serinin üzerine yazmaya devam ederseniz elinize güzel bir seri geçmiş olacak. Bu fırsatı değerlendirip, yazmaya devam ederseniz hem becerilerinizi doğru kullanırsınız hem de çevrenize bu tarz kültürel bilgi vermiş olursunuz. Bu arada Göksu'yu çok beğendim, hoş bir tasarımı var ve güçlü de. Bu seriden başka serileri de oluşturduğunuzu görmek isterim.

Serdar098

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
104
Puanlar
9.060
Türk Futbol Tarihinde ki , Efsane takımların düşülerini yazan bir konu yaparsan çok sevinirim.

Nakwenda

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Nakwenda#7763

Elmaslar
20
Puanlar
0
Dostum yerinde olsam bu işe devam ederim + Savaş uçakları ilede ilgilen

Bu serinin üzerine yazmaya devam ederseniz elinize güzel bir seri geçmiş olacak. Bu fırsatı değerlendirip, yazmaya devam ederseniz hem becerilerinizi doğru kullanırsınız hem de çevrenize bu tarz kültürel bilgi vermiş olursunuz. Bu arada Göksu'yu çok beğendim, hoş bir tasarımı var ve güçlü de. Bu seriden başka serileri de oluşturduğunuzu görmek isterim.

Türk Futbol Tarihinde ki , Efsane takımların düşülerini yazan bir konu yaparsan çok sevinirim.

Bu kadar ilgi göreceğini düşünmemiştim :D Savaş uçakları, SİHA ve İHA'lar hakkında da konular açacağım. Beklemede kalın <3

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Yukarıda olan arkadaşlarında söylemiş olduğu gibi bence bu işlerle uğraşmalısın. Gerçekten konu içinde bilmediğim birçok terim vardı ☺ ☕

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.130
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
Bu geminin hem tarihini hem de ufak özelliklerini anlatman gerçekten güzel olmuş. Bu tür konuları açmaya devam ederek forumda iyi yerler edinebilirsin. Eline sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı