Sol Reklam
Sağ Reklam

Yardım Şu anda Minecraft'ta sunucu açmak mantıklı mı?

2023'te sunucu açmak mantıklı mı?

• Mantıklı

Oylar: 3 37,5%
  • İyi projeler için mantıklı

Oylar: 1 12,5%
  • Kararsızım

• Mantıksız

• Minecraft artık bitti.

Oylar: 2 25,0%

• Oy Verenler
    8

TheBoombouncer

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
17
Puanlar
13.330
Uzun zamandır açmayı düşündüğüm arada sırada geliştirip yeni şeyler ekleyerek sıfırdan kendi sunucumu oluşturuyorken şu anda sunucu durumlarına/aktifliklerine bakınca kitlenin azaldığını ve isteklerin değiştiğini fark ettim. Oyuncular daha çok OP(Kolay) sunuculara yönelmeye başladı. Galiba emek sunucularına fazla güven olmadığı ve kolay daha cazip geldiği için tercih edilmiyor. Şu an hala geliştirdiğim ve gelecekte açmayı düşündüğüm sunucu için değer mi onu düşünüyorum. Sunucuyu tamamen emek verme odaklı geliştiriyorum. Bu günlerde oyuna olan ilginin azalması sebebiyle acaba açmadan projeyi sonlandırsam mı diye düşünüyorum. Sizin fikirlerinizi duymak isterim açıkçası çünkü emeğimin boşa gitmesini istemem. Yorumlarda sorularınızı (sunucu veya herhangi alakalı bir şey) sorabilirsiniz.

LeFleetz

Gerçeklik inançlarımız doğrultusunda değişir!

Discord:

LeFleetz#0914

Elmaslar
57
Puanlar
6.475
Minecraft
LeFleetz
Yenilikçi bir fikriniz olduğuna inanıyorsanız sürüm farketmeden açmanızı öneririm. Tabi doğru maddi kaynaklara ve sunucuyla ilgilenecek kadar zamana sahipseniz. Eğer bu ikisinden herhangi birini eksik yapacaksanız açmayın lütfen. En azından boşu boşuna kapanacak bir sunucu için başka sunuculardan kitle çekmemiş olursunuz. Başarılar dilerim.

TheBoombouncer

Elmaslar
17
Puanlar
13.330
Yenilikçi bir fikriniz olduğuna inanıyorsanız sürüm farketmeden açmanızı öneririm. Tabi doğru maddi kaynaklara ve sunucuyla ilgilenecek kadar zamana sahipseniz. Eğer bu ikisinden herhangi birini eksik yapacaksanız açmayın lütfen. En azından boşu boşuna kapanacak bir sunucu için başka sunuculardan kitle çekmemiş olursunuz. Başarılar dilerim.
Şu anlık sadece 1.12.2 skyblock olarak açmayı düşünüyorum çünkü son sürümlerde genelde çok eklenti yok ve daha çok tercih ediliyor yeni sürümlere göre. Tamamen yenilikçi ve diğer sunucuların kopyası olmayan(piyango, ejderha eventi, metin taşı gibi sistemlerin bulunmadığı) özellikler ile öne sürmeyi planlıyorum. Maddi olarak sıkıntım yok fakat tutmayacak bir paketse emek vermem zaten. Amacım başka sunuculardan oyuncu çekmek değilde kendi kitlemi oluşturmayı planlıyorum daha çok. Daha önceden sunucu açmıştım ordan birkaç tecrübem var fakat her şey tam olsada bazen oyuncular tercih etmiyor. Mesajınız için teşekkürler..

LeFleetz

Gerçeklik inançlarımız doğrultusunda değişir!

Discord:

LeFleetz#0914

Elmaslar
57
Puanlar
6.475
Minecraft
LeFleetz
Şu anlık sadece 1.12.2 skyblock olarak açmayı düşünüyorum çünkü son sürümlerde genelde çok eklenti yok ve daha çok tercih ediliyor yeni sürümlere göre. Tamamen yenilikçi ve diğer sunucuların kopyası olmayan(piyango, ejderha eventi, metin taşı gibi sistemlerin bulunmadığı) özellikler ile öne sürmeyi planlıyorum. Maddi olarak sıkıntım yok fakat tutmayacak bir paketse emek vermem zaten. Amacım başka sunuculardan oyuncu çekmek değilde kendi kitlemi oluşturmayı planlıyorum daha çok. Daha önceden sunucu açmıştım ordan birkaç tecrübem var fakat her şey tam olsada bazen oyuncular tercih etmiyor. Mesajınız için teşekkürler..
Sürüm tercihi olarakta 1.12.2 yerine 1.16.5 veya daha üst sürümleri tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Fikir alışverişleri vs. için discorddan yazabilirsiniz. Şimdiden başarılar dilerim.

Ahmettaylan

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
3
Puanlar
80
Yer
Türkiye
Uzun zamandır açmayı düşündüğüm arada sırada geliştirip yeni şeyler ekleyerek sıfırdan kendi sunucumu oluşturuyorken şu anda sunucu durumlarına/aktifliklerine bakınca kitlenin azaldığını ve isteklerin değiştiğini fark ettim. Oyuncular daha çok OP(Kolay) sunuculara yönelmeye başladı. Galiba emek sunucularına fazla güven olmadığı ve kolay daha cazip geldiği için tercih edilmiyor. Şu an hala geliştirdiğim ve gelecekte açmayı düşündüğüm sunucu için değer mi onu düşünüyorum. Sunucuyu tamamen emek verme odaklı geliştiriyorum. Bu günlerde oyuna olan ilginin azalması sebebiyle acaba açmadan projeyi sonlandırsam mı diye düşünüyorum. Sizin fikirlerinizi duymak isterim açıkçası çünkü emeğimin boşa gitmesini istemem. Yorumlarda sorularınızı (sunucu veya herhangi alakalı bir şey) sorabilirsiniz.
mantıksız saçma 1m tane açılıyor birkaç aya kapanıyor paranızı çöpe atmayın

TheBoombouncer

Elmaslar
17
Puanlar
13.330
Sürüm tercihi olarakta 1.12.2 yerine 1.16.5 veya daha üst sürümleri tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Fikir alışverişleri vs. için discorddan yazabilirsiniz. Şimdiden başarılar dilerim.
Teşekkürler.. Sunucuya başlamadan önce temel sürümünü 1.12.2 belirleyerek eklentileri seçmiştim hatta bazı eklentiler sürüme uymadığından alternatiflerine yönelmiştim. Sizin 1.16.5 demeniz üzerine bugün sürüme baktım. Bence de skyblock için çok daha kapsamlı blok açısından yapı yapmaya daha elverişli fakat 1.16.5'te çok oynamadığım için bazı şeyler bana çok yabancı geliyor. Bilmeden sunucuyu açmakta hoş olmaz kendi bilmediğim şeyi sunucuya uygulayamam. Açacağım sunucuda istediğinizde hep yanınızda olacak şekilde ilerleyecek yani bir şekilde görevlerle ilerleyeceksiniz. Başta size kısıtlı eşyalar verilsede elinizde ki eşyaları görevler için kullanarak yeni itemlar(havuç, kamış, kaktüs gibi) kazanarak ve bunlarıda kullanarak ilerleyebileceksiniz. Belirli bir süreden sonra kendi isteğinize göre devam edebileceksiniz. Ekstra olarak BattlePass gibi eklentiyle görevlerle rütbe vermek istiyorum 1 ay boyunca görev yapan kişiler daha ayrıcalıklı olacak ve bunun yanında da her görevden ödül kazanabilecek. Yapacağım şey benim için çok zorlayıcı çünkü her istediğim eklentilerde yok ve eklenti kodlamayı da bilmiyorum henüz. Bu yüzden 1.16.5 benim açımdan yabancı bir sürüm, yeni itemların mantığını çözmem ve bunu oyuna yansıtmam gerekiyor. Bazı oyunu bozacak eşyaların olup olmadığını da bilmiyorum. Ama öneiriniz için ayrıca teşekkürler 1.16.5'i araştıracağım. Nasılsa ilerde mecburen sürümü güncelleyeceğim baştan güncellemek ve daha kapsamlı şekilde açmak çok daha mantıklı olabilir. Arada kaldığım seçeneklerde fikrinizi almak için discorddan yazarım. İyi günlerr

TheBoombouncer

Elmaslar
17
Puanlar
13.330
Bende başta böyle düşünerek açmıştım konuyu. Çünkü şu an açılan sunucuların aynı belki de hiç yenilik olmadan tekrar tekrar öne sürüldüğünü gördüm. Şu anki çoğu sunucuda bilindik sistemler var. Belki de çoğu satılan paketler ya da onlarla karışık paketler. Benim amacım bilinenin aksine Hypixel'in Skyblock'a kattığı gibi sunucuya kendi yorumumu katmak. O sunucular gibi açarsam haklı çıkartırım sizi. Şanslıysam bir kaç ay oynanır, devamında ya oyuncu çekmez ya da gelir gideri karşılamaz. Ama diğerlerinden farklı, yeni ve özgün özelliklerle tutacağını düşünüyorum. Tabi seçiminize saygı duyuyorum. İyi günlerr..

Son düzenleme:

TheBoombouncer

Elmaslar
17
Puanlar
13.330
mantıksız saçma 1m tane açılıyor birkaç aya kapanıyor paranızı çöpe atmayın
Bende başta böyle düşünerek açmıştım konuyu. Çünkü şu an açılan sunucuların aynı belki de hiç yenilik olmadan tekrar tekrar öne sürüldüğünü gördüm. Şu anki çoğu sunucuda bilindik sistemler var. Belki de çoğu satılan paketler ya da onlarla karışık paketler. Benim amacım bilinenin aksine Hypixel'in Skyblock'a kattığı
gibi sunucuya kendi yorumumu katmak. O sunucular gibi açarsam haklı çıkartırım sizi. Şanslıysam bir kaç ay oynanır, devamında ya oyuncu çekmez ya da gelir gideri karşılamaz. Ama diğerlerinden farklı, yeni ve özgün özelliklerle tutacağını düşünüyorum. Tabi seçiminize saygı duyuyorum. İyi günlerr..

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı