Sol Reklam

İnceleme Squid Game - İzlenilir Mi? Güzel Mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nautra

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

24517521#8086

Elmaslar
103
Puanlar
2.330
Yer
Samsun
Minecraft
afkua
Squid Game, çok büyük bir proje çoğu kişi bunun sadece şanstan dolayı bu kadar yükseldiğini ve birkaç hafta sonra unutulur diye düşündü ama çoğu kişi ise bunun dizinin güzelliğinden dolayı olduğunu ve bunun şans olmadığını düşünüyor. Bugün ki içeriğimizde Squid Game dizisini eleştireceğiz ve fikirlerimi sizinle paylaşacağım.

6993435.jpg

Squid Game - İzlenilir Mi? Güzel Mi

İlk önce birazcık diziden bahsetmek istiyorum fakat merak etmeyin spoiler olmayacak sadece dizinin işleyişini anlatacağım: İlk başta ana karakterimizin eşinden boşanmış ve fakir biri olduğunu görüyoruz. Eline para geçince at yarışına oynayan bir ana karakter görüyoruz, bu ana karakter bankaya ve mafyalara büyük borçları var.

Hikayemiz ise bundan sonra başlıyor. Para için çocuk oyunları oynayan 456 kişi bir yerde toplanıyor ve çocuk oyunları oynayarak para alıyorlar tek hayatta kalan kişi ise büyük para ödülünü kazanacak ve bir banka hesabına parası aktarılarak onu isteği gibi kullanabilecek.

6993454.jpg

Şimdi ise kendi kişisel düşüncelerimi paylaşacağım fakat belirtmek isterim ki bunlar benim kişisel görüşlerim sizin görüşünüze uymak zorunda değil: Bence dizinin hikayesi gayet hoş çünkü 6 adet farklı oyun var ve bu oyunlar genellikle eski zamanlarda 20 yıl önce korede oynanan oyunlar fakat tek bir fark var o ise sonucunda çok ağır bir bedel ödeyerek diğer bir oyuna geçmek. Oyunların bize bu şekilde sunulması bizi oyunun içinde bulunan karakterler kadar heyecanlandırıyor.

Diğer bir konu ise oyuncuların performansı. Bu oyuna katılan 456 kişinin çoğunluğu baş belası serseri tiplerdi ve hepsi ya dolandırıcılık ya da onun gibi kötü işlere bulamış kişilerdi örneğin buna örnek vermek gerekirse Sang-woo karakterinin yüzündeki pişmanlığı ve üzüntüyü yüzüne bakar bakmaz görüyoruz ve cidden role bu şekilde çok iyi girmiş aynı zamanda durgunluk rolu yapan Sae-byeok ailesini kuzey koreden getirmek için bu oyuna katılıyor ve cidden bunun rolünü çok iyi yapmış.

1177230.jpg

Konumuz buraya kadardı, benim fikrim bence 9 bölümlük bu diziye bir şans vermeniz çünkü izleyen çoğu kişi dizinin güzel olduğunu diyor ve bu diziyi izlemiş biri olarak bu diziyi ben sizlere öneriyorum.

Son düzenleme:

Feder Lysle

Atom

Discord:

yıldırım#1337

Elmaslar
52
Puanlar
435
Yer
İstanbul
Minecraft
Minecraft
diziyi izlerken insan fazlasıyla sıkılıyor bazı yerleri gerçekten aşırı can sıkıcı oluyor bir bölümde sadece 1 olay oluyorsa o da sonunda oluyordur onun için o kadar da güzel olduğu söylenemez benim görüşümce bu dizi yerine the rain gibi bilimkurgu dizilerinin daha işleyişli ve hoş olduğunu göreceğinizi düşünüyorum

Ada06

system administrator
Emekli

Discord:

adagursoy

Elmaslar
485
Puanlar
11.370
Yer
Muğla
Minecraft
AdaGursoy
çok fazla büyütüldü ve toxiclendi dizi güzel ama izleyen kitle hmm..

Anathory

M & A | Tasarımdan animasyona her türden hizmet!
Emektar

Discord:

Anathory#8248

Elmaslar
1.300
Puanlar
7.530
Çocuk oyunları ve ölüm detaylarını "izlenir mi?" konulu bir içerikte paylaşmamalıydın diye düşünüyorum, çünkü dizinin olayı zaten şaşırtmak

EmirhaM

? emirhanakpinar.com ?

Discord:

EmirhaaN#0226

Elmaslar
96
Puanlar
13.800
Minecraft
NSDNY
Diziyi izledim biraz fazla hype ama güzel izlenir

Nautra

Discord:

24517521#8086

Elmaslar
103
Puanlar
2.330
Yer
Samsun
Minecraft
afkua
Çocuk oyunları ve ölüm detaylarını "izlenir mi?" konulu bir içerikte paylaşmamalıydın diye düşünüyorum, çünkü dizinin olayı zaten şaşırtmak
İlk 1. ve 2. bölümden zaten bu olay anlatıldığı için yazmıştım.

Grablen

Discord:

Semih#0942

Elmaslar
54
Puanlar
1.425
Yer
Bursa - Mustafakemalpaşa
Minecraft
Greblan
Squid Game, çok büyük bir proje çoğu kişi bunun sadece şanstan dolayı bu kadar yükseldiğini ve birkaç hafta sonra unutulur diye düşündü ama çoğu kişi ise bunun dizinin güzelliğinden dolayı olduğunu ve bunun şans olmadığını düşünüyor. Bugün ki içeriğimizde Squid Game dizisini eleştireceğiz ve fikirlerimi sizinle paylaşacağım.

Eki Görüntüle 188786

Squid Game - İzlenilir Mi? Güzel Mi

İlk önce birazcık diziden bahsetmek istiyorum fakat merak etmeyin spoiler olmayacak sadece dizinin işleyişini anlatacağım: İlk başta ana karakterimizin eşinden boşanmış ve fakir biri olduğunu görüyoruz. Eline para geçince at yarışına oynayan bir ana karakter görüyoruz, bu ana karakter bankaya ve mafyalara büyük borçları var.

Hikayemiz ise bundan sonra başlıyor. Para için çocuk oyunları oynayan 456 kişi bir yerde toplanıyor ve çocuk oyunları oynayarak para alıyorlar tek hayatta kalan kişi ise büyük para ödülünü kazanacak ve bir banka hesabına parası aktarılarak onu isteği gibi kullanabilecek.

Eki Görüntüle 188787

Şimdi ise kendi kişisel düşüncelerimi paylaşacağım fakat belirtmek isterim ki bunlar benim kişisel görüşlerim sizin görüşünüze uymak zorunda değil: Bence dizinin hikayesi gayet hoş çünkü 6 adet farklı oyun var ve bu oyunların hepsi çocuk oyunu fakat tek bir fark var o ise sonucun ölüm olması böylece diziye ölümün girmesi daha hoş daha heyecanlı ve daha dikkat çekici olur aynı zamanda her oyunun farklı bir şekilde işlemesi bizi oyunun içinde bulunan karakterler kadar heyecanlandırıyor.

Diğer bir konu ise oyuncuların performansı. Bu oyuna katılan 456 kişinin çoğunluğu baş belası serseri tiplerdi ve hepsi ya dolandırıcılık ya da onun gibi kötü işlere bulamış kişilerdi örneğin buna örnek vermek gerekirse Sang-woo karakterinin yüzündeki pişmanlığı ve üzüntüyü yüzüne bakar bakmaz görüyoruz ve cidden role bu şekilde çok iyi girmiş aynı zamanda durgunluk rolu yapan Sae-byeok ailesini kuzey koreden getirmek için bu oyuna katılıyor ve cidden bunun rolünü çok iyi yapmış.

Eki Görüntüle 188788

Konumuz buraya kadardı, benim fikrim bence 9 bölümlük bu diziye bir şans vermeniz çünkü izleyen çoğu kişi dizinin güzel olduğunu diyor ve bu diziyi izlemiş biri olarak bu diziyi ben sizlere öneriyorum.
Türkçe dubalj izledim yarısını sonra orjinalinin çok daha güzel olduğu anlayınca saldım. Daha sonra baştan başladım. İzlenir ve güzel. Tahmin edilmesinin biraz zor olması daha da güzel oluyor. Tr dizileri/filmleri gibi mal yerine koymaması insanı başka yapımları izlemeye yöneltiyor.

Pucci

Yay Yok, İskelet Yok
Elmaslar
147
Puanlar
3.025
Yer
Nope
Minecraft
Nope
Uzak doğu dizileri hiç hoşuma gitmiyor, izlemeyeceğim.

Madrid

Madrid

Discord:

Madrid#4787

Elmaslar
123
Puanlar
4.170
Minecraft
Glypsh
Facebook
madrid
Twitter
madrid
Sürükleriyici ve merak uyandıran güzel bi dizi.

AsinPW

MORE BEER!

Discord:

AsinPW#1096

Elmaslar
865
Puanlar
11.975
Yer
Wuhan, China
Cuma günü tek oturuşta 9 bölümü de bitirdim. İlk bölüm bir tık sıkıcıydı. Mevzu oyunlar başlayınca güzelleşiyor. 1.sezon finalini yani 9.bölümü daha iyi beklerdim, ha kötü mü hayır? ama daha iyi bir sezon finali yakışırdı. 2.sezon çıkınca boş zamanımda izleyeceğim dizilerden birisi. Peki tavsiye eder miyim? evet.

Anathory

M & A | Tasarımdan animasyona her türden hizmet!
Emektar

Discord:

Anathory#8248

Elmaslar
1.300
Puanlar
7.530

Nautra

Discord:

24517521#8086

Elmaslar
103
Puanlar
2.330
Yer
Samsun
Minecraft
afkua

cherrydev

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
20
Puanlar
1.195
Yer
Türkiye
Twitter
akacherry6
Diziyi izlemiş biri olarak söylüyorum ki, ilk başlarda sıkıcı gelirken ileriki zamanlarda sarıyor. Birde benden sana tavsiye dublaj izleme :)

Nautra

Discord:

24517521#8086

Elmaslar
103
Puanlar
2.330
Yer
Samsun
Minecraft
afkua
Uzak doğu dizileri hiç hoşuma gitmiyor, izlemeyeceğim.

Tabii ki sizin tercihiniz ama uzak doğu filmi olduğu için izlememeniz ön yargıyla yaklaştığınız anlamına gelir. Bence bir göz atın ön yargı kötüdür. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı