Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım Spotify'ın Açığını Bulan Adam!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
Spotify'ın Açığını Bulan Adam!
Dünya'nın en büyük çevrim içi müzik dinleme platformu dediğimiz zaman akıllara şüphesiz ki Spotify geliyor. İsterseniz dünya'nın en iyisi olun yine de bir şey insan yapımı olduğu zaman o işte ufak da olsa büyük de olsa bir hata oluşuyor. Bazı kişiler sistemlerin bu gibi açıklarından faydalanıyorlar. Durum bu olunca dev teknoloji şirketleri açık bulanlara ödül dağıtarak hataların kapatılmasını hedefliyor.

dyad-spo.jpg

Dünya genelinde kullanılan ve hizmet veren milyon dolarlık şirketler bazı ufak hataları gözden kaçıra biliyor ve bazı kullanıcılarda bu hataları kullanarak felaket sonuçlar doğura biliyor. Bu hataların biri de Spotify'da bulundu, açığı bulan kişi bir Türk ve bu açık ile birlikte istediği kişin hesabına bir tık ile giriş yapa biliyor. Ülkemizde artık bu tarz açık bulma olayları popüler hale gelmiş durumda ve gelir kaynağı olarak kullanan kişilerin sayısı da her geçen gün artıyor. Şirketlerin verdiği ödüllerle ile birlikte artık bu iş birçok kişi tarafından çekici hale gelmiş durumda. Yakın zamanda Spotify açığını bulan Okan Şahin, bu açık ile dünyaca ünlü şarkıcıların hesaplarına bir tık ile erişe biliyor. Söz konusu açığın sanatçı yönetim panelinde olduğu biliyor. Hatayı bulduktan sonra şirkete ileten Okan Şahin ödülünü alacağı belirtildi. Her ne olursa olsun isterseniz dünyanın en büyük teknoloji devlerinden bir tanesi olun illaki bir hata olacaktır. Bu teknolojilerin insan yapımı olduğunu unutmamak lazım. Sonuç olarak baktığımızda her insan hata yapabilir ve bunun önüne geçilmesi imkansızdır. Yani teknolojiye aslında o kadar da güvenmemiz lazım şimdi işinde uzaman bir hacker buraya gelip bizi hacklenmemesi için hiçbir sebep yok isterseniz dünyanın en iyi güvenliğine sahip olun mutlaka o güvenlik duvarını aşabilecek bir hacker vardır.

JESUS?

JESUS
Elmaslar
385
Puanlar
7.585
Biride iphone açığını bulmuştu 100 dolar almıştı :D

Castle Network

Zombi Geldi, Beni Yedi
Elmaslar
153
Puanlar
13.820
öhm öhm okan şahin benim ama ? :D

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Spotify gibi büyük bir müzik platformunun bu kadar büyük bir açığa sahip olduğunu tahmin etmezdim ki gerçekten o Türk'e de helal olsun ?

xChairs

iFruuzAhmet
Elmaslar
115
Puanlar
9.305
Yer
Dünya
Böyle acık bulmasına şaşırdım

Racfourd

Nerelerdesin Be Zümrüt?

Discord:

Racfourd#9717

Elmaslar
278
Puanlar
7.775
Minecraft
Racfourd
Facebook
Racfourd#9717
Twitter
Racfourd#9717

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.131
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
Hatayı vurarak çözen bazı Türklerin aksine gerçekten büyük bir başarı. Bu tür hataları arayarak para kazanan birçok insan var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı