Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü Spigot Yükseltme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

SametGuven7

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
6
Puanlar
3.745
Minecraft
SametGuven
Gençler Selamın Aleyküm Bende 1.14.2 Bi Paket Var 3 Sene Önce Yapmıştım Bunu 1.18.2 ye nasıl taşırım?

XBrexorX

Bin bilsen de bir bilene sor.
Emektar

Discord:

XBrexorX#2521

Elmaslar
190
Puanlar
2.280
Yer
İstanbul/Esenyurt
Minecraft
XBrexorX
Gençler Selamın Aleyküm Bende 1.14.2 Bi Paket Var 3 Sene Önce Yapmıştım Bunu 1.18.2 ye nasıl taşırım?
1.18.2 Purpur kullanabilirsiniz. Eklentilerinizin sürümünüde güncellemenizi tavsiye ederim.

JuggerX

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
2
Puanlar
13.460
Minecraft
Cloxdie
Kullandığın pluginlerin güncel versiyonlarını indir. Tabi kullanacağın sürüme uyumluluğunu kontrol et. Ayrıca tavsiye olarak pluginlere sıfırdan klasör oluşturup, sahip olduğun eski klasördeki ayarları tek tek hepsine aktarım yapmanı öneririm. Arada ki sürüm farkı ciddi oranda farklı olduğundan ve bu süreçte klasörde ki dosyalarda değişiklikler ve eklemeler yapıldığını göze aldığımızda sorunlar yaşabileceğini düşünüyorum.

Whiskey's

Savaştayım Ölüyom

Discord:

whiskeytr

Elmaslar
209
Puanlar
14.825
Yer
United States
Minecraft
WhiskeyTR
Benim yaptığım işlemler;
1. Pluginleri 0 klasörlerle yenilemek. (Pluginler güncellenince .ymlleri değişir 0'dan kurmakta fayda var.)
2. Spigot.Yml Bukkit.Yml Paper.Yml Server.Properties bunları silip 0'dan kur.
3. Son olarak eklenti klasörlerindeki .ymlleri eski paketten atmadan tek tek elle değişen noktaları kendin CTRL+C CTRL+V yaparak güncelle. Bu sayede eklentiye yeni eklenilen kısımları görüp değiştirebilirsin.

Son maddeyi yapma sebebim;
Öncelikli olarak eklentiler güncelleme geldiğinde ekstradan özellikler ekleniyor. Eski .ymlyi direk kopyalarsan bu özelliği görmemiş olacaksın ve ayarlarını yapmayacaksın. Daha sonra bilmediğin yerden pişman olacağın bir kısım çıkabiliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı