Sol Reklam

İnceleme Sizce Hangi Linux Versiyonu? (Windows 10 Dan Geçeceğim)

Sizce Hangisi?

• Linux

Oylar: 3 60,0%
  • Windows

Oylar: 0 0,0%
  • Burada Yazmayan (Lütfen yorumlarda belirtin)

Oylar: 2 40,0%

• Oy Verenler
    5

Null;

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
1
Puanlar
85
Yer
İstanbul
Merhabalar, değerli forum severler. Bugün sizlere bir konu hakkında danışacağım, ben şuan aktif olarak Windows 10 kullanıyorum ve Windows 10'u bildiğiniz gibi birazcık güçlü bir işletim sistemi hele ki düşük sistemli bilgisayarlar için. Ben de uzun süre Windows 10 kullandığım için açıkçası yüksek kullanımlara vs. maruz kaldım ve bundan dolayı kendimi sorgulamaya başladım, "Ben neden Win 10 kullanıyorum?, Linux vesaire daha iyi" gibi sorular sorarak kendimi sorgulamaya başladım. Linux konusunda bir de sizlere danışayım dedim ne demişler "Bin bilsen bile bir bilene sor" aslında benim de pek Linux hakkında bilgim bulunmuyor, Linux'u sadece bir kere teknoloji dersinde deneyimlemiştim o da ders olduğu için pek derin deneyimleyememiştim. Linux hakkında genellikle programcıların kullandığı, dosyaları vs. bulurken zorluk yaşandığını ve kullanım zorluğu yaşandığını duydum. Linux'a geçme amacım aslında daha yüksek fps, daha düşük kullanım vs. için sizce Linux'un hangi versiyonuna geçiş yapmalıyım? Geçiş yapacağım versiyon hem hafif bir versiyon olmalı hemde kullanılabilirliği kolay olabilirse güzel olur.

atomickill7

Züm... Zümrü... Zümrüt...
Sunucu Sahibi

Discord:

AtomicKill7#8809

Elmaslar
346
Puanlar
15.285
Yer
Muğla, Bodrum
Minecraft
AtomicKill7
Daha yüksek fps için geçmeyi düşünüyorsan geçme

Null;

Elmaslar
1
Puanlar
85
Yer
İstanbul

atomickill7

Sunucu Sahibi

Discord:

AtomicKill7#8809

Elmaslar
346
Puanlar
15.285
Yer
Muğla, Bodrum
Minecraft
AtomicKill7
Fps oyun yapımcılarının önceliği olmayacaksın. Kabul etmeli eskisi gibi değil proton, wine gibi yazılımlarla birlikte bir çok oyun açılır durumda ama oyun yapımcılarının önceliği değilsin sıradışı bir hatayla karşılaşman ve destek alamaman muhtemel. Güçlü bir anti-hack yazılımı içeren oyunları açamaman veya açman durumunda hile olarak algılanıp banlanman da yaşanılabilir bir durum. Bunlarla karşılaşmasan da oyun stabil çalışmayı sürdüremeyebilir. En azından dual boot kullanman belki seni daha mutlu edebilir

INotCossaw

Yay Yok, İskelet Yok

Discord:

cossaw1453

Elmaslar
76
Puanlar
970
Yer
Hatay
Minecraft
INotCossaw
yazılım için debian oyun için drauger os ama geçmen önerilmez cinnamon windowsa daha yakın 3 yıl linux kullandım

Null;

Elmaslar
1
Puanlar
85
Yer
İstanbul
Fps oyun yapımcılarının önceliği olmayacaksın. Kabul etmeli eskisi gibi değil proton, wine gibi yazılımlarla birlikte bir çok oyun açılır durumda ama oyun yapımcılarının önceliği değilsin sıradışı bir hatayla karşılaşman ve destek alamaman muhtemel. Güçlü bir anti-hack yazılımı içeren oyunları açamaman veya açman durumunda hile olarak algılanıp banlanman da yaşanılabilir bir durum. Bunlarla karşılaşmasan da oyun stabil çalışmayı sürdüremeyebilir. En azından dual boot kullanman belki seni daha mutlu edebilir
Geleceğe dönük olarak yanıt verirsem öyle pek oyun oynamayı planlamıyorum sadece geliştiricilik yaptığım oyunlar açılsa yeter taraftarıyım yani Minecraft açılsa yeter taraftarıyım. Uygulamarın çoğunun desteklediğini düşünmekteyim. Geçiş yaptığım taktirde pc rahatlama yaşar mı sizce?

Null;

Elmaslar
1
Puanlar
85
Yer
İstanbul
yazılım için debian oyun için drauger os ama geçmen önerilmez cinnamon windowsa daha yakın 3 yıl linux kullandım
Aslında istediğim Bilgisayarımın rahatlaması ve görünüş olarak ta kullanacağım işletim sistemi versiyonunun güzel görünmesi taraftarıyım. Bilgisayarım rahatlamasını kast ederken hem rahatlamasını hem Minecraft'ı desteklemesini hem de intellij gibi bir kaç yazılım idea sini desteklemesini istiyorum.

Null;

Elmaslar
1
Puanlar
85
Yer
İstanbul
Ubuntu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görünümü hoşuma gitti.

INotCossaw

Yay Yok, İskelet Yok

Discord:

cossaw1453

Elmaslar
76
Puanlar
970
Yer
Hatay
Minecraft
INotCossaw

atomickill7

Sunucu Sahibi

Discord:

AtomicKill7#8809

Elmaslar
346
Puanlar
15.285
Yer
Muğla, Bodrum
Minecraft
AtomicKill7
Geleceğe dönük olarak yanıt verirsem öyle pek oyun oynamayı planlamıyorum sadece geliştiricilik yaptığım oyunlar açılsa yeter taraftarıyım yani Minecraft açılsa yeter taraftarıyım. Uygulamarın çoğunun desteklediğini düşünmekteyim. Geçiş yaptığım taktirde pc rahatlama yaşar mı sizce?
Yaşar ancak kömürü elmas yapamazsın. Eğer gerçekten güncellemen gereken bir bilgisayara, parçaya sahipsen güncellemelisin. Mx linux dağıtımı seni tatmin edebilir.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı