Sol Reklam
Sağ Reklam

Sistem bilgilerim le alakalı bir kaç soru

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BloodyX

İyi olmaya devam et. ;)
Premium
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BloodyX#4069

Elmaslar
1.816
Puanlar
19.975
Yer
Adıyaman
Minecraft
TheGaMeLiFe_HD
Aşağıdaki sistemim hangi oyunları kaldırır benim oynamak istediğim oyun csgo ve pubg veya fortine gibi emin olamadım yardımcı olursanız sevinirim ek olarak sistemde 1 gb gözükmete salı günü 1+2 gb yapacam daha ilerleyen zamanlarda 2+2 olarak güncelleyeceğim suan sistemde 1 gb var 2 gb da salı günü takıcam ona göre söylerseniz sevinirim.​
Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı1.PNG

Ekran Alıntısı2.PNG

Ekran Alıntısı3.PNG

S

Silinen üye 140777

Ziyaretçi
Pek bilgisayar özelliklerinden anlamam ancak Minecraft'ın kaldıracağından eminim

BloodyX

İyi olmaya devam et. ;)
Premium
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BloodyX#4069

Elmaslar
1.816
Puanlar
19.975
Yer
Adıyaman
Minecraft
TheGaMeLiFe_HD

sh6ke

Guard of the Silence

Discord:

stqson#1224

Elmaslar
129
Puanlar
6.595
Yer
İstanbul
İşlemcin üzerinden gideyim, işlemcinle ilgili şunları söyleyebilirim. Maksimum 2.7 hızına (GHZ) ulaşabilmekte ve bu bahsetmiş olduğun oyunlar için ideal seviyeye yakın diyebilirim fakat soğutmada ne kadar iyi bir iş yapacak soğutucuna bağlıdır, çünkü işlemci tipin düz (basic) olarak dayanıklılık sağladığı maksimum sıcaklık derecesi (74.1) ki zaten bahsetmiş olduğun oyunlar genelde bu sıcaklıklarda elverişli olacaktır fakat eski bir işlemci kullanıyorsun ve iyi bir performans çıkarmayacaktır. Ani FPS (Frame Per Second) düşüklüğü kaçınılmaz ve donmalar yaşayacaksındır. Aynı zamanda veri işletim hızı, önbelleği yetersiz. Bellek olarak 2+2 (dual) yapacağını söylüyorsun yani 4GB (gigabyte) olan bir belleğe sahip olacaksın fakat bu yetersiz. Windows sürümünü bilmiyorum ama eğer (XP, 7, 8.1) işletim sürümleri üzerinde ise bilgisayar, işletim sistemi azda olsa yeterli olacaktır ama bu bahsetmiş olduğum yeterlilik seviyeleri ancak ve ancak en alt seviyede görüntü seçenekleri ve kalitesi olmak durumundadır. Ekran kartın "AMD Radeon HD-6570" tekrardan eski dönemlerde çıkan bir ekran kartı ama söyleyebilecek olduğum şudur ki; Ekran kartının diğer birimler ile birlikte (bellek, işlemci) gibi diğer alt-birimler üzerinde uyumlu olması ve hepsinin bir anda hızlı bir şekilde işlemini sürdürmesidir. Diğer tüm işlevler ekran kartı üzerinde yapılabilir fakat ekran kartının belleği olarak 2 (basic-dual-core), ana-bellek üzerinde etkili olacaktır düşük bir sistem için. Senin modelinin bilmiyorum DDR3 veyahut GDDR3 olduğunu çünkü bu ekran kartına sahip iki çeşit tür var. Eğer GDDR3 ise sıkıntı yok daha fazla performans/güç elde edersin ama DDR3 üzerinde biraz işler daha yavaş oluyor tabii ki. Kısası kısa olarak; CS:GO (Counter Strike: Global Offensive) oyunu içerisinde düşük ayarlarda (600x400, 1024x1060) gibi çözünürlükler üzerinde oynayabilir, PUBG (Player Unknown's Battlegrounds) oyunu içerisinde maalesef düşük ayarlarda bile olsa düşük FPS (Frame Per Second) alacaksındır kısmen. Diğer son olan oyun; Fortnite diğer kullandığı sistem ve gereksinimleri ile birlikte bir kısmını karşılayabiliyor sistemin ama kendin test etmende fayda var. Aynı şekilde düşük ayar, yüksek optimizasyon ve düşük çözünürlük üzerinde (pikselleşme kaçınılmazdır) oynayabilir, kullanabilirsin.

P

Proomp

Ziyaretçi
Merhaba,
Aşağıdaki sistemim hangi oyunları kaldırır benim oynamak istediğim oyun csgo ve pubg veya fortine gibi emin olamadım yardımcı olursanız sevinirim ek olarak sistemde 1 gb gözükmete salı günü 1+2 gb yapacam daha ilerleyen zamanlarda 2+2 olarak güncelleyeceğim suan sistemde 1 gb var 2 gb da salı günü takıcam ona göre söylerseniz sevinirim.​
Eki Görüntüle 187755
CS:GO 2GB ile çok düşük FPS alırsın ve oyun yüklenirken çok beklersin. 4GB ile biraz daha iyi olur ama yine de yavaş olur.
PUBG oynayamazsın.
Fortnite oynayamazsın.

mustifium

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
17
Puanlar
430
Yer
Türkiye
Minecraft
mustifium
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı