Sol Reklam

Sınava Nasıl Hazırlanabilirim? #2

Cir0x

Bir şey bulana kadar..
Elmaslar
48
Puanlar
8.820
Yer
Mars
logo-mini.png

Selam millet! 2019-2020 eğitim ve öğretim yılına girdiğimizden itibaren neredeyse E. Ö. senesini yarıladık ve sınavlar başladı, bitiyor. Yaklaşık 2 hafta önce girmiş olduğumuz ve girmeye devam ettiğimiz 2. sınavlardan kısa bir süre sonra sömestr yani 15 tatil'e gireceğiz. Sınavların da vermiş olduğu stres dolayısıyla sınava çalışmak çoğu öğrenciye zor geliyor. Sınava çalışmak için neler yapmalıyız? Gelin bir göz atalım!

Uygun Bir Çalışma Stili Bulun
Sınava hazırlanmak / Ders çalışmak için birçok yol mevcut. Hangi türden hoşlanıyorsanız o şekilde ders çalışabilirsiniz. Ders çalışmak için youtube, kitap, forum vb. gibi platformları inceledikten sonra, hoşunuza gidecek olacak en ideal bir çalışma stilinizi keşfedin.

Derslerde Anlatılanları Dinleyin
Öğretmenlerinizin derste anlattığı ve öğrettiği konuları, konularda olan detayları dikkatli ve iyi şekilde dinlemek size sınavlarınızda ve sınıf içerisinde iyi bir şekilde artı sağlar.

Defterlerinizi Sürekli Tam Tutun
Öğretmenlerinizi derste dinlemek yeterli mi? Değil. Derste dinlediğiniz konuları, konularda olan detayları güzel bir yazı ile defterlerinize geçirin. Ayrıca defter gibi, kitaplarda gördüğünüz detayları çizerseniz ( Fosforlu kalemler olabilir ) kitabı açtığınızda bunu daha kolay görebilirsiniz ve öğretmenlerinizin sınavlarda çıkacağı yerleri bilmiş olup buna göre ezber yapabilirsiniz.

Belirli Aralıklarla Tekrar Yapın
Okulda öğrendiniz bilgileri defterlere vb. geçirdikten sonra kestirip atmayın! Eve vardığınız zaman her gün en az 2 saat tekrar yapmanız sizi sınavlara girdiğiniz zaman çok daha performanslı bir öğrenci yapacaktır.

Sınavlara Tarihinden Önce Çalışmaya Başlayın
Kendinize uygun ve düzgün bir çalışma stili bulduktan sonra, anlatılanları dinledikten sonra, defter ve kitapları tam tuttuktan sonra artık uygulama vakti geliyor. Bunların her birini sınav tarihleri belirlendiği zamandan itibaren yapmaya başlarsanız her bir sınava çok daha bilgili ve performanslı gireceksiniz.

aDI35HsU7gfabDfzP4iJr2ohI1v269Uc_S7vhz8UIEJ4Y9J5Fa_KbBNvVb7707qNZpurQUWvrTAYaaBffX-MJgiiZxHpGET0RDLnUj5btgN0oeQ2sDhAFyvHJ4Bz6vmg4SZ4-dDs1qkP=w300-h300

Bu konu umarım işinize yarar. Konuma göz attığınız, okuduğunuz için her birinize teşekkürlerimi sunuyorum. Her öğrenci forum üyesine ve misafirlerimize eğitim hayatında başarılar dilerim. İyi forumlar MC-TR ailesi.

JAVA

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Silberpfeil#0267

Elmaslar
172
Puanlar
6.850
Senin notların kaç yaz da bi :)

Atalente

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Efe#0001

Elmaslar
60
Puanlar
2.110
Minecraft
Equettin

Cir0x

Bir şey bulana kadar..
Elmaslar
48
Puanlar
8.820
Yer
Mars
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

İngilizce sınavına dediğin gibi çalışıp 100 aldım. Arkadaşlar, bu taktiği kesinlikle uygulayın! ( 10. sınıfım :)) )

Cir0x

Bir şey bulana kadar..
Elmaslar
48
Puanlar
8.820
Yer
Mars

HamzaEser

1881 - 193∞
Hosting Görevlisi

Discord:

müneccim hamza#6628

Elmaslar
229
Puanlar
6.835
Sene Boyu Defter Açmayıp Son Saat Açanlır İse İşte Bittin Demektir :D​

Cir0x

Bir şey bulana kadar..
Elmaslar
48
Puanlar
8.820
Yer
Mars
Sene Boyu Defter Açmayıp Son Saat Açanlır İse İşte Bittin Demektir :D​
Sene boyu da açmadım, son saatler gelince de açmadım. Söyle, söyle ben ne yapayım!? :(

Puncher

Bilmem halla yaşıyorum galiba.

Discord:

asrınn.abakhann#3550

Elmaslar
491
Puanlar
7.065
Bunu okudum sınava girdim 70 alacam sınavdan 50 alıp çıktım bana yaramadı size yaradı mı :D

Cir0x

Bir şey bulana kadar..
Elmaslar
48
Puanlar
8.820
Yer
Mars

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim
Premium

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.488
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Dediğin gibi dersi dinlemenin çok fazla artısı oluyor.​

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı