Sol Reklam
Sağ Reklam

Sıfırdan Bot Kodlamayı/Yapmayı Öğrenmek İstiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

'Berk

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

Berk#5313

Elmaslar
47
Puanlar
195
Öncelikle Hepinize Selamlar MC-TR Misafirleri
Sıfırdan bot yapmayı , kodlamayı öğrenmek istiyorum .
Tavsiye edebileceğiniz bir youtube kanalı , bir eğitim seti yada her ne olursa öğrenmeme yardımcı olacak bir öneri sunabilir misiniz ?
(Bu ilk konum hatalarım olursa kusura bakmayın)

xCraweL

Java Bukkit
Emektar
Vizmo Studio
Sunucu Sahibi

Discord:

xcrawel

Elmaslar
164
Puanlar
9.635
Yer
United Kingdom, London
Minecraft
xCraweL
Öncelikle merhaba yaklaşık 6 yıldır gerek python gerek node.js hatta java ile bot geliştiriyorum temel şeyleri öğrenmek eğer günde bir kaç saatini verirsen pek zaman alacak şeyler değil bunun için udemy'de bir kurs alabilirsin temel seviyeye getirecektir. Temel seviyeyi bildikten sonra zaten zamanla uzmanlaşıyorsun.

'Berk

Discord:

Berk#5313

Elmaslar
47
Puanlar
195
Öncelikle merhaba yaklaşık 6 yıldır gerek python gerek node.js hatta java ile bot geliştiriyorum temel şeyleri öğrenmek eğer günde bir kaç saatini verirsen pek zaman alacak şeyler değil bunun için udemy'de bir kurs alabilirsin temel seviyeye getirecektir. Temel seviyeyi bildikten sonra zaten zamanla uzmanlaşıyorsun.
Önerin için teşekkürlerr :ayaya:

mahlukat

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

mahlukat#0001

Elmaslar
66
Puanlar
1.245
Yer
Ankara
Minecraft
TR_NoMercy
Bana kalırsa önce hazır altyapılarla çalış sonrasında kendin kodlamaya çalışırsın.

'Berk

Discord:

Berk#5313

Elmaslar
47
Puanlar
195
Bana kalırsa önce hazır altyapılarla çalış sonrasında kendin kodlamaya çalışırsın.
Önerin için teşekkürler <3 . Sanırım daha önce 2-3 hazır altyapı kullanmıştım.:luffy:

Ada06

system administrator
Emekli

Discord:

adagursoy

Elmaslar
485
Puanlar
11.370
Yer
Muğla
Minecraft
AdaGursoy
Hazır altyapılar hiçbir işe yaramaz. Armut piş ağzıma düş değil kendin baştan bir şeyler yaratmaya çalış. Eğer bilmiyorsan 1 yıl kadar öğrenmeye çalış ve sonucunda bir şaheser yarat.

'Berk

Discord:

Berk#5313

Elmaslar
47
Puanlar
195
Hazır altyapılar hiçbir işe yaramaz. Armut piş ağzıma düş değil kendin baştan bir şeyler yaratmaya çalış. Eğer bilmiyorsan 1 yıl kadar öğrenmeye çalış ve sonucunda bir şaheser yarat.
Arkadaşın kendi düşüncesi oymuş bende ona göre cevap verdim. Başlıktada belirttiğim gibi sıfırdan bot kodlamayı öğrenmek istiyorum . :chopper:

MRVODK4

Discord:

Thoujin#9545

Elmaslar
51
Puanlar
1.120
Minecraft
MRVODK4
Novachrono#0655 eklersen yardımcı olabilir

mahlukat

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

mahlukat#0001

Elmaslar
66
Puanlar
1.245
Yer
Ankara
Minecraft
TR_NoMercy
Yanlış anladın, armut piş ağzıma düş değil hazır altyapılara bakarak kendini geliştirmeye çalışsın demek istedim. Eğer 0 bilgisi varsa Udemy gibi yerlerden kurs alabilir.

SydeFQ

Ordinary Person
Emektar

Discord:

SydeFQ#1938

Elmaslar
1.117
Puanlar
16.310
Minecraft
SydeFQ
Katılmıyorum. En güzel kod öğrenme yöntemi hali hazırda olan kodu okuyup, anlayıp, üzerine eklemekle olur bence.

_BaRiS

Be careful and no one should panic!
Elmaslar
261
Puanlar
7.270
Yer
Minecraft
Alakası yok ben herşeyi hazır bularak öğrendim. Plugin, skript, pawno, discord js yani kısaca çoğu herşeyi. Çok emek verirsen max 4 5 ayda öğrenirsin.

yercekimsiz

sv_gravity 0

Discord:

Libris#7386

Elmaslar
481
Puanlar
7.305
Öncelikle JavaScript'i ve ES6/ES7 yeniliklerini öğrenmeni tavsiye ediyorum. Temel JavaScript'i kavradıktan sonra Github'daki Discord Botlarının kodlarını incele. Mümkünse hazır altyapıları incele ve nasıl olduklarını anlamaya çalış. Bununla beraber Discord.JS öğrenmeye de devam et. JavaScript bilmeden Discord.JS'i yapamazsın adamakıllı.

'Berk

Discord:

Berk#5313

Elmaslar
47
Puanlar
195
Öncelikle JavaScript'i ve ES6/ES7 yeniliklerini öğrenmeni tavsiye ediyorum. Temel JavaScript'i kavradıktan sonra Github'daki Discord Botlarının kodlarını incele. Mümkünse hazır altyapıları incele ve nasıl olduklarını anlamaya çalış. Bununla beraber Discord.JS öğrenmeye de devam et. JavaScript bilmeden Discord.JS'i yapamazsın adamakıllı.
Önerin için teşekkürler. Göz önünde bulunduracağım.:ayaya:

Ada06

system administrator
Emekli

Discord:

adagursoy

Elmaslar
485
Puanlar
11.370
Yer
Muğla
Minecraft
AdaGursoy
Arkadaşın kendi düşüncesi oymuş bende ona göre cevap verdim. Başlıktada belirttiğim gibi sıfırdan bot kodlamayı öğrenmek istiyorum . :chopper:
Hazır altyapılar sıfırdan kodlamayı değil zaten varolan kodun üstüne bir şeyler eklemeni sağlar, bunun sana bir faydası yok. Sıfırdan öğrenmek istiyorsan udemy gibi platformlarda binlerce kurs var. Puanlaması iyi olan kursları alıp kendini geliştirebilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı