Sol Reklam
Sağ Reklam

Search Engine Optimization (SEO)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bestpolice

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

bestpolice#3942

Elmaslar
88
Puanlar
350
Minecraft
WebCandy
Herkese selam, ben Furkan. Bugün sizlere SEO nedir biraz bundan bahsedeceğim. Search Engine Optimization (Arama motoru optimizasyonu).

Biz web geliştiricileri her zaman sitelerimizi kodlarken SEO'lu bir şekilde ve Semantik kodlar şeklinde kodlamalıyız. SEO bana ne kazandıracak?: Birazdan aşağıda anlatacağım kodlar sitenin ön planda görünmesini sağlar, arama motoru tarafından siteleriniz ön sıralara çıkar.

<meta name="description" content=""> - Burada meta yazıyoruz ve name kısmına meta türünü belirtiyoruz. Ardından content kısmına yazacağımız şey size kalmış. Bu kod ise sayfanın sizin yazacağınız açıklamaya göre veritabanına kayıt olan şeydir.

<meta name ="keywords" content="mctr,minecraft"> - Arama motorlarına site hakkında benzer kelimeleri yazarsak arama motoru tarafından istemciye sayfamız ön planda gösterilir. Bu kodun asıl anlamı anahtar kelime.

<meta name="author" content=""> - Pek bir faydası yok, sayfayı kodlayan veya yazan kişinin adı.

Bir sonra ki rehberimde Semantik kodlamayı öğreneceğiz. İyi günler! Bu kodlar her zaman <head> kısmına yazılır.

voîd?dev

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

zen#3445

Elmaslar
141
Puanlar
2.320
Yer
"Web Yazılım"
Minecraft
KrakenTR
seo bu değildir '':/'' Ayrıca meta keywords artık google tarafından desteklenmediği için seo'ya yan etkisi bulunuyor.

ArdaBey

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
92
Puanlar
9.070
Minecraft
manasukee
Meta Keywords Seo kriteri değildir.

Sensei ''C''

Pixel Arter and Pixel Animator.

Discord:

Sensei#7806

Elmaslar
574
Puanlar
8.420
Yer
Adana
Minecraft
SenseiMC
Çok yetersiz bir konu.

Bestpolice

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

bestpolice#3942

Elmaslar
88
Puanlar
350
Minecraft
WebCandy
Kusuruma bakmayın dostlar yanlış bilgiyse çünkü eğitim aldığım yer böyle anlattı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı