Sol Reklam

Rehber Saldırıdan Korunmaya Çalışmak mı Yoksa Saçma Yüzdelikler mi !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tuvalsiz-Ressam

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

TuvalsizRessam#2861

Elmaslar
74
Puanlar
0
Forumda birkaç tur attıktan sonra hemen hemen çoğu kişinin neler yapmaya çalıştığı anlaşılmıyor değil.
Herkesin şikayetçi olduğu konunun mantığından biraz bahsetmek isterim.
Minecraft sunucusu kuracaksınız karşınızda iki seçenek var:
1- Premium Sunucu
2- Crack Sunucu
Eğer Premium Sunucu kurarsanız saldırılara karşı 1-0 öne geçiyorsunuz. (Sadece görünüş anlamında)
Eğer Crack Sunucu kurarsanız karşınıza tonlarca kapatılması gereken problem çıkıyor.

Şimdi Crack Sunucu'yu ele alalım.
Sunucum feci şekilde saldırı altında hiçbir şekilde kontrolü sağlayamıyorum. Bu durumda ne yapıyorum girip forumlara saldırı koruması EKLENTİLER araştırıyorum.
İşte asıl problem burada başlıyor. Bir sistem saldırı altındayken siz bu saldırıyı sistem açıldıktan sonra çalışan bir eklentiyle engelleyemezsiniz.
Bunu ancak kullandığınız işletim sistemi ve yardımcı programlarla engellemeye çalışabilirsiniz.

Şimdi bir dipnot daha vereyim. Açılan konularda başlıklara dikkat ederseniz hep %x engeller %y engeller lafı geçer. Bu ilk görüşte cezbedici gelse de bu yüzdelik dilimi verebilmesi için şartları belirtmesi gerekir. Örneğin:

* donanımlı ve xx lokasyonunda ki şu makineden xx şiddetinde ve yyy donanımlı ve yy lokasyonunda ki şu makineye saldırdık. Eklentisiz performans x'di eklentiyi kurduktan sonra performans y oldu. Yani %x'lik bir kazancımız var demesi gerek.

Bunları vermedikten sonra o yüzdeliğin hiçbir anlamı yoktur.

Şimdi işletim sistemi kısmına geleyim. Şuan çoğu sunucu windows 2012 / 2008 farketmez her türlü windows kullanıyor. Windows'un güvenlikte ne kadar zayıf olduğunu aşağıda ki görsel iyi anlatıyor:

1.jpeg

Ancak buna rağmen windows için bile kullanabileceğiniz firewall programları mevcut. Bunun için link ya da isim verip yanıltmak ya da empoze etmek istemiyorum. Ayrıca Firmanız ya da DC ile görüşüp ekstra güvenlik önlemlerine de ücretiyle başvurabilirsiniz.

Linux konusuna gelirsek sadece fotoğrafla anlatacağım :D

2.png

(CentOS 7.6 en işlevsel sunucu sistemlerindendir diyebilirim.)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Premium sunucu konusunda haklısınız fakat ülkemizde maalesef tutmuyor. Bu arada gerçekten yararlı bir konu olmuş.

Tuvalsiz-Ressam

Discord:

TuvalsizRessam#2861

Elmaslar
74
Puanlar
0

Natrotm

Yay Yok, İskelet Yok
Elmaslar
159
Puanlar
0
Yer
Mardin
Linux kişisel kullanılmasını öneriyormusunuz.

Tuvalsiz-Ressam

Discord:

TuvalsizRessam#2861

Elmaslar
74
Puanlar
0
Linux kişisel kullanılmasını öneriyormusunuz.
Tamamen kullanıcıya bağlıdır hocam. Mesela benim evde 2 pc var. Biri linux mint ve sadece python ve tensorflow çalışmaları için geçtim. Çünkü linux dağıtımlarında sıkıntısız halledebiliyorum işlerimi. Bu işin kodlama kısmı. Ama sen kod yazarken arada oyun oynıycam dersen windows. Yani sana kalmış. Eğer karar veremiyorum diyorsan discord adresim: TuvalsizRessam#2861 iletişime geçersen muhabbet ede ede detaylı bir konuşma gerçekleştirebiliriz.

IronGolem

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

Golem#9202

Elmaslar
61
Puanlar
6.570
Minecraft
IronGolem
Linux kişisel kullanılmasını öneriyormusunuz. :/

さ| Alperen

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

さ| Alperen#4170

Elmaslar
9
Puanlar
900
Minecraft
Alperen
reis windows güvenlik duvarı o kadar sağlam bile değil :/

S

sooply

Ziyaretçi
Linux kullananların sayısı az. Bunu anlatan da en iyi içerik sizin. Ellerinize sağlık.

DonsuzTurk

finish
Emektar

Discord:

Yusuf#0006

Elmaslar
1.339
Puanlar
17.935
Yer
Samsun
Bu içerik diğer konudaki içeriğinize göre daha akıcı olmuş. Elinize sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı