Sol Reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs Aşısı İçin Tarih Verdi!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ThanatosUltio

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
97
Puanlar
3.870
354881-40334002.jpg

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs Aşısı İçin Tarih Açıklamasında Bulundu!

Bakan Fahrettin Koca, Türkiye'deki ve Dünya üzerindeki aşı çalışmaları ile ilgili bir açıklamada bulundu. Bakan Fahrettin Koca, Aralık ayında aşı uygulamaları olacağını ve tam beş milyon doz aşının uygulanacağını söyledi.

Koronavirüs için aşılar ve ilaç araştırmaları tüm hızıyla devam ediyor. Koronavirüs dünya çapında 42 milyondan fazla insana yayıldı ve 1,1 milyon kişinin ölümüne neden oldu. Şu anda aşı araştırmalarının son aşaması olan üçüncü aşamada birden fazla aşı bulunmaktadır. Ülkenin sağlık ile ilgili konuşmasında en yetkili kişi olan Fahrettin Koca, aşı için Aralık ayını işaret etti fakat Koronavirüs ile gelen maske ve sosyal mesafe gibi şeyleri uygulamaya devam ettirmemiz gerektiğini belirtti.

Aralık Ayında Beş Milyon Doz Aşı Uygulanacak​

Hürriyet Gazetesi'nin yazarlarından biri olan Prof Dr. Osman Müftüoğlu'nun Bakan Fahrettin Koca'ya sorduğu sonulara nihayet bir yanıt geldi, Osman Müftüoğlu'nun sorularına yanıt veren Sağlık Bakanı, bu hastalığın aşısını bulmak için çabalayan birçok ülke arasında Türkiye'nin de yer aldığı cevabını kendilerine iletti. Bakan Fahrettin Koca, Koronavirüs aşısının uygulanacağı tarih olarak aralık ayını işaret etti ve aralık ayı içerisinde beş milyon doz aşı uygulanacağını belirtti.

Fahrettin Koca'nın bu söylemi dışında Koronavirüs aşısı için bir umut veren kişi de Almanya'da Pfizer-BioNTech şirketinin başında olan Prof. Dr. Uğur Şahin'in geliştirdiği bir diğer çalışmadır. Prof. Dr. Uğur Şahin'in aşısının Avrupa İlaç Ajansı'ndan ruhsat aldığı ve son birkaç işlemden sonra piyasaya sürülebileceği söyleniliyor. Yani burdan çıkarabileceğimize göre, Bakan Fahrettin Koca'nın elinde iki adet aşı opsiyonu bulunacak.

Elbette aşı ile ilgili bir diğer ilgi alanı da yerel aşılama araştırmalarıdır. Bakan Koca, Müftüoğlu'na yaptığı konuşmada, 16 farklı yerel firmanın aşı araştırmalarına devam ettiğini ve şimdiden önemli adımlar attığını söyledi. Yerel aşı en geç Mart veya Nisan aylarında kullanılacaktır ifadelerini açıklamasında kullandı.

AdobeStock_322035464.1920.jpg

nexi

nexi is the best!

Discord:

nexi#0001

Elmaslar
1.193
Puanlar
17.075
Yer
Samsun
Bu değerli konu için teşekkür ederim Taha. Açtığın konular gerçekten yararlı, bu bilgi sayesinde insan az da olsa sevinebiliyor. Bakalım sonuç ne şekilde olacak? Aralık ayını iple bekliyorum.

ThanatosUltio

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
97
Puanlar
3.870
Bu değerli konu için teşekkür ederim Taha. Açtığın konular gerçekten yararlı, bu bilgi sayesinde insan az da olsa sevinebiliyor. Bakalım sonuç ne şekilde olacak? Aralık ayını iple bekliyorum.
Bende çok merak ediyorum, umarım bir an önce aşısı bulunur ve daha fazla ölüm yaşanmadan eski hayatımıza geri dönebiliriz. Bu arada teşekkür ediyorum, ne mutlu bilgilendirebildiysem :) <3

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Doğruyu söylemek gerekirse ben ülkemizin pek aşı bulabileceğine inanmıyorum. Bulsak da işin içinde kesin bir şeyler vardır :(

ramazan4321

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

! 么 Zeus ?#8855

Elmaslar
12
Puanlar
13.545
Minecraft
UcakTeknisyeni
E

Eren Kaynarca

Ziyaretçi
Vaka sayılarının artmasının Sebebinin şunlar olduğunu düşünüyorum; - İnsanlar sosyal mesafeye dikkat etmiyorlar. - Maske Takmıyorlar. - Temziliğe dikkat etmiyorlar. Ve Devlet gereken kısıtlamaları getirmiyor. Ekonami bu halde olması devletin gerekli kısıtlamalarının almasının önüne geçiyor. Yani devlet bile çıkmaza girmiş durumda. Gerçekten türkiye cumhiriyeti zor dönemlerden geçiyor. Umarım en yakın zamanda bu günleri ülke olarak atlatırız.

KadirTolga

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Tolga#5922

Elmaslar
1
Puanlar
135
Minecraft
KadirTolga
Virüs aşısı olmak istemiyorum

S

Solaz_

Ziyaretçi
Zorla olduracaklar gibi duruyor bu hes kodu muhabbeti yüzünden

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı