Sol Reklam
Sağ Reklam

Sadece client girişine izin verme (SORU)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

DangerYusuf

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

DangerYusuf#6617

Elmaslar
74
Puanlar
13.925
Minecraft
DangerYusuf
Arkadaşlar benim merak ettiğim bir konu var cevaplarsanız sevinirim. Mesela kendi sunucumuz için bir client oluşturduk ve bir oyuncu sunucuya farklı bir version yada sürüm ile girdiği oyuncuya sadece" bla bla clienti ile giriş yapabilirsin " mesajını nasıl verdirebiliriz? bunun için plugin kodlamakmı gerekiyor veya mcp editlerken bu ayarlanabiliyormu?

BlondeCowQQ

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

BlondeCow#5145

Elmaslar
34
Puanlar
2.060
Minecraft
BlondeCow
Piccadilly client ve eklentisi sayesinde bunu yapabilirsin içerisinde oyuncuların seveceği birçok özellik mevcut.

DangerYusuf

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

DangerYusuf#6617

Elmaslar
74
Puanlar
13.925
Minecraft
DangerYusuf
Piccadilly client ve eklentisi sayesinde bunu yapabilirsin içerisinde oyuncuların seveceği birçok özellik mevcut.
Sizin projenizi biliyorum fakat ben kendime özgü bir client oluşturup böyle bir eklenti yapmak istiyorum.
bunun için java kodlamayı bilmekmi gerekiyor veya mod coder pack ile bunu sağlayabiliyormuyuz?

BlondeCowQQ

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

BlondeCow#5145

Elmaslar
34
Puanlar
2.060
Minecraft
BlondeCow
Sizin projenizi biliyorum fakat ben kendime özgü bir client oluşturup böyle bir eklenti yapmak istiyorum.
bunun için java kodlamayı bilmekmi gerekiyor veya mod coder pack ile bunu sağlayabiliyormuyuz?
Java bilmene ve geniş bir hayal gücüne ihtiyacın var.

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Java bilmene ve geniş bir hayal gücüne ihtiyacın var.

Arkadaşımıza clientinin reklamını yapmak yerine keşke nasıl yapabileceğini anlatsaydın.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Java kodlamayı bilmen gerekiyor. Temel düzey Java bilgisi senin işini görmeyebilir üst düzey Consumer gibi yapılar kullanılabiliyor. Mod Coder Pack minecraftın decompile ve deobfuscate edilmiş halidir. Bunun dışında bir özellik barındırmaz. Mod Coder Pack minecraftı editleyebilmemiz için gerekiyor ve evet bu yüzden onunla bu olayı yapabiliyoruz.

Temelde söylediğin olay eklenti istemci etkileşimiyle gerçekleşiyor. Yalnızca client ile veya yalnızca eklenti ile bunu yapamazsın. Hem eklenti hem client tasarlaman gerekir.

BlondeCowQQ

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

BlondeCow#5145

Elmaslar
34
Puanlar
2.060
Minecraft
BlondeCow
Arkadaşımıza clientinin reklamını yapmak yerine keşke nasıl yapabileceğini anlatsaydın.
Ne bu baltalayıcı mesajlar? Sanırım umduğun cevabı alamadın, kendisi daha işin başında zamanını boşa harcamaması için ona daha kısa yoldan birilerinin yaptığı ücretsiz projeyi gösterdim. Ekmeğin fırından nasıl alınabileceği sorulmuyor, ekmeğin nasıl yapılabileceği soruluyor.

DangerYusuf

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

DangerYusuf#6617

Elmaslar
74
Puanlar
13.925
Minecraft
DangerYusuf

Java kodlamayı bilmen gerekiyor. Temel düzey Java bilgisi senin işini görmeyebilir üst düzey Consumer gibi yapılar kullanılabiliyor. Mod Coder Pack minecraftın decompile ve deobfuscate edilmiş halidir. Bunun dışında bir özellik barındırmaz. Mod Coder Pack minecraftı editleyebilmemiz için gerekiyor ve evet bu yüzden onunla bu olayı yapabiliyoruz.

Temelde söylediğin olay eklenti istemci etkileşimiyle gerçekleşiyor. Yalnızca client ile veya yalnızca eklenti ile bunu yapamazsın. Hem eklenti hem client tasarlaman gerekir.
Evet bunları tahmin edebiliyordum. Mod coder pack ile client hazırlamak benim için biraz zorlayıcı fakat yapılabilir durumda. Ama bir eklenti yapıp sadece kendi oluşturduğum clientimden oyuncuların girmesini sağlamak biraz zor görünüyor bu konu hakkında biraz fikir sahibi olmak istedim teşekkürler.

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Evet bunları tahmin edebiliyordum. Mod coder pack ile client hazırlamak benim için biraz zorlayıcı fakat yapılabilir durumda. Ama bir eklenti yapıp sadece kendi oluşturduğum clientimden oyuncuların girmesini sağlamak biraz zor görünüyor bu konu hakkında biraz fikir sahibi olmak istedim teşekkürler.

Aslında işin client kısmı oldukça basit, eklenti kısmında ise paketlere hakim olman gerekli. Client sunucuya girişte bazı paketler aracılığıyla bilgi veriyor. Mesela verilen bilgide ip verisi de mevcut bunun sonuna bir key gizleyip bunu sunucuya yollarsan ve sunucu bunu yakalarsa da bu işlem gerçekleşmiş olur. Bu tarz sistemlerle sorununu çözebilirsin.

DangerYusuf

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

DangerYusuf#6617

Elmaslar
74
Puanlar
13.925
Minecraft
DangerYusuf
Aslında işin client kısmı oldukça basit, eklenti kısmında ise paketlere hakim olman gerekli. Client sunucuya girişte bazı paketler aracılığıyla bilgi veriyor. Mesela verilen bilgide ip verisi de mevcut bunun sonuna bir key gizleyip bunu sunucuya yollarsan ve sunucu bunu yakalarsa da bu işlem gerçekleşmiş olur. Bu tarz sistemlerle sorununu çözebilirsin.
Yorumunuz için teşekkürler. Sabahtan beri client yapmak için uğraşıyorum bi türlü optifine yükleyemedim. Clientte bir ton hata veriyor bir ara çözdüm girildi fakat java eclipse konsolunda bir çok hata verdi uğraşıp duracam belki yapabilirim.

TeknoKlan

play.teknoklan.com

Discord:

PaZee#5177

Elmaslar
76
Puanlar
585
Minecraft
PaZeeBey

DangerYusuf

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

DangerYusuf#6617

Elmaslar
74
Puanlar
13.925
Minecraft
DangerYusuf
Temel düzey için oldukça karışık şeyler ama olsun sonuçta herkes annesinin karnında yazılımcı olarak doğmadı yavaş yavaş öğreneceğiz. :)
Mesajınız için teşekkürler.

Farklı bir konu açmam gerekiyormu bilmiyorum fakat sizlerden yardım isteyeceğim. Cliente optifine yükledim fakat şöyle uyarılar geldi bunları çözmeyi bilen varsa yardımcı olmasını çok isterim.

1585415647259.png

Son düzenleme:

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Burdan yardım etmem oldukça zor. Özel mesaj yoluyla discord adresimi bıraktım sorularını oradan sorabilirsin. Elimden geldiğince yardımcı olurum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı