Sol Reklam
Sağ Reklam

RX 570 Minecraft Donma Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

EqueLQ

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Sopa#5804

Elmaslar
2
Puanlar
13.310
Minecraft
Annxie
Herkese iyi forumlar.
Öncelikle sistem özelliklerim;
AMD FX 8320 CPU
GSkill 4X4 DDR3 1600MHz RAM
SAPPHIRE Nitro+ RX 570 8G GPU
X-Calibre 600w PSU

Bu özelliklere sahip sistemimde Minecraft oynamaya çalışırken 2-3 saniyede bir sürekli donuyor. Bu donma Chunk 3'ten yüksek olunca gerçekleşiyor. Eğer ki chunk 2 veya 3 ise bu şekilde bir donma olmuyor. Bunun sorunu nedir acaba? Optifine ve orijinal sürümde denedim, bir değişiklik olmadı (Orijinal Minecraft Launcher kullanıyorum). Bunun sebebi ne olabilir?

Bu sorunu yalnızca Minecraft'da yaşıyorum. Yüksek grafikli pek çok oyunda bu şekilde bir donma gerçekleşmiyor.

Wafe

a vida é linda quando você está feliz
Emektar

Discord:

Wafe #3352

Elmaslar
55
Puanlar
13.570
Yer
Bursa
Minecraft
Jarvis
Minecraft işlemciyi kullanır ve tüketir işlemciniz r5-r7-r9 5 serisi veyahut i5-i7-i9 10. nesil olmadığı sürece kasmalar donmalar normal. Bunları optifine kullanarak bir kaç optimize ayarı ile düzeltebilirsiniz.

EqueLQ

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Sopa#5804

Elmaslar
2
Puanlar
13.310
Minecraft
Annxie
Minecraft işlemciyi kullanır ve tüketir işlemciniz r5-r7-r9 5 serisi veyahut i5-i7-i9 10. nesil olmadığı sürece kasmalar donmalar normal. Bunları optifine kullanarak bir kaç optimize ayarı ile düzeltebilirsiniz.
Benim eski bilgisayarımda(
Özellikleri;
Intel Pentium G3260
MSI Nvidia GeForce GT 730 2G
8GB DDR3 1333MHz RAM
)
bu sorunu hiç yaşamıyordum ki bahsettiğim bilgisayarın işlemcisi bundan daha kötü. Minecraft'ı birkaç defa kaldırıp indirmem sonucunda orijinal versiyonunda(OptiFine olmayan) donmadığını fark ettim. Ancak OptiFine için aynı şeyi söyleyemem. Buna karşılık olarak OptiFine alternatiflerini araştırdım. Sodium'u buldum. Ancak o da Forge mantığında çalıştığı için(Fabric API) Multiplayer'da riskli konuma düşmek istemem. Optifine benzeri, ancak Forge veya Fabric gerektirmeyen bir versiyon var mıdır acaba?

ByAkilli

Altın Benim Yeni Sevgilim

Discord:

Tolga#3989

Elmaslar
127
Puanlar
4.830
Yer
Giresun
Minecraft artık çok bozdu. Düşük sistem odaklanmak yerine çizgisinden çıktı.

XBrexorX

Bin bilsen de bir bilene sor.
Emektar

Discord:

XBrexorX#2521

Elmaslar
190
Puanlar
2.280
Yer
İstanbul/Esenyurt
Minecraft
XBrexorX
Benim eski bilgisayarımda(
Özellikleri;
Intel Pentium G3260
MSI Nvidia GeForce GT 730 2G
8GB DDR3 1333MHz RAM
)
bu sorunu hiç yaşamıyordum ki bahsettiğim bilgisayarın işlemcisi bundan daha kötü. Minecraft'ı birkaç defa kaldırıp indirmem sonucunda orijinal versiyonunda(OptiFine olmayan) donmadığını fark ettim. Ancak OptiFine için aynı şeyi söyleyemem. Buna karşılık olarak OptiFine alternatiflerini araştırdım. Sodium'u buldum. Ancak o da Forge mantığında çalıştığı için(Fabric API) Multiplayer'da riskli konuma düşmek istemem. Optifine benzeri, ancak Forge veya Fabric gerektirmeyen bir versiyon var mıdır acaba?
Optifine ile ilgili bir sorunuz mevcut ise optifine ile iletişime geçip hata olarak onlara anlatabilirsiniz. İyi forumlar dileriz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı