Sol Reklam
Sağ Reklam

Renklendirme | Yeni Başlayanlar | Photoshop Bilgileri

PoliceFox

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

PoliceFox#5626

Elmaslar
25
Puanlar
0
Minecraft
PoliceFox
Merhaba, Photoshop Bilgileri adlı serimin ilk konusuna hoşgeldiniz. Bu seride sizlerin Photoshop' da kullanacabileceği küçük ve işe yarar bilgileri anlatacağım.

Bu Konuda Photoshop' da Bir Fotorafı Nasıl Renklendirebileceğinizi Anlatacağım.

1.Yol Belirli Kısımları Renklendirme / 1.Seçenek

1535879160341.png

Sol taraftan yeşil kutucuk ile işaretlemiş olduğum alete tıklatın.

1535879241874.png

Resim' de rengini değiştireceğiniz kısımları seçiyoruz. Basılı tutarak fırçayı kullandığınız gibi seçiyoruz. Bağlantılı olmayan diğer kısımı seçmek için Shift' e basılı tutarak yapıyoruz.

1535879390364.png

Ctrl + U Basarak Hue / Saturation penceresini açıyoruz. Colorize seçeneğini işaretledikten sonra istediğimi rengi ayarlıyoz.

1535879587581.png

Hue ile rengi, Saturation ile doygunluğunu, Lightness ile hafiliğini ayarlıyoruz. Örnek olarak ben gri yapmak istedim. Sonrasında Ok butonuna basıyoruz ve işlemi gerçekleştiriyoruz. Böylece fotorafın belirli kısmının rengini değiştirdil.

2.Komple Renklendirme

1535879830574.png

Resim' de rengini değiştireceğiniz resimi sağ taraftan seçiyoruz.

1535879851649.png

Ctrl + U Basarak Hue / Saturation penceresini açıyoruz. Colorize seçeneğini işaretledikten sonra istediğimi rengi ayarlıyoz.

1535879874803.png

Hue ile rengi, Saturation ile doygunluğunu, Lightness ile hafiliğini ayarlıyoruz. Örnek olarak ben gri yapmak istedim. Sonrasında Ok butonuna basıyoruz ve işlemi gerçekleştiriyoruz. Böylece resimin komple rengini değiştirdik.

İşinize yaradıysa beğenmeyi unutmayın, bu şekilde bilgilerin gelmesini istiyorsanız yazmayı unutmayın.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı