Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım REIGNS: HER MAJESTY İNCELEME

Bu yazıyı yazan, konusunu ne kadar beğendiğini merak ediyor. :)

• ★★★★★

Oylar: 7 87,5%
  • ★★★★

Oylar: 0 0,0%
  • ★★★

Oylar: 1 12,5%
  • ★★

Oylar: 0 0,0%
  • Oylar: 0 0,0%

• Oy Verenler
    8
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

admiraldus

DEVASTATE

Discord:

admiraldus#6660

Elmaslar
1.686
Puanlar
0
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
admiralduski

PSD 1.png

REIGNS: HER MAJESTY İNCELEME
Yemeğinizi nasıl istersiniz majesteleri?

Reigns: Her Majesty, bir zaferdir. İyi oyun yapmak için gerçekçi grafiklere ve devasa dünyalara ihtiyaç olmadığının kanıtıdır. Tabii böyle diyoruz diye küçümsemeyin sakın oyunun içeriğini. Oyun o kadar unsur içeriyor ki, tamamını görmek için saatlerce oyunu oynamanız gerekebilir. Yepyeni insanlar, keşfedilecek dünyalar, kaçınılmaz ve tuhaf sonlar, dini çatışmalar, garip olaylar, düellolar, hayvanlarla konuşmak. Evet, hayvanlarla konuşmak...

Oyuna 999 yılında başlıyoruz. Kültürel rönesans her ne kadar aydınlık ve bilgelik getirse bile kıskançlıklar, şantajlar, komplolar ve çatışmalar devam ediyor. Seçimleri önünüze gelen kartları sağa veya sola kaydırarak yapıyorsunuz. Bu seçimler, dini, halkı, orduyu ve paranızı şekillendiriyor. Bu dördünü de dengelemeliyiz. Eğer biri %100 veya %0 olursa oyun bitiyor ve ölüyoruz. Mesela insanlık %0 olursa isyan çıkması muhtemel. Veya para %100 olursa elmaslarla kaplı bir at arabasına biniyorsunuz fakat elmaslar arabayı ağırlaştırıyor ve yol çöküyor. Siz de kanalizasyona düşüp ölüyorsunuz.

ss_e45ad881781b5c22676443585765b6367c360054.jpg

Bu oyunun ana menüsü. Burada kaçıncı kraliçede olduğunuz ve başarımları görebilirsiniz.

Size unutmadan oyunun envanter sisteminden de bahsedeyim biraz. Oyunda ilerledikçe yeni eşyalar buluyorsunuz. Tabii bu eşyalar 5 ile sınırlı. Ondan daha fazlasını bulamıyorsunuz. Şimdi gelelim bu eşyaların esprisine. Bu eşyaları kartların üzerine sürüklediğiniz zaman eğer doğru kart ve doğru eşyaysa, o olay değişiyor. Örnek verelim: Din %0 olduğunda, kardinal size geliyor ve sizin onlara ihanet ettiğinizi söylüyor. Eğer bu durumda KRALİYET PARFÜMÜ'nü ona doğru sürükleyip bırakırsanız bu durumdan yırtabilirsiniz. Ayrıca bu sürükle bırak olayıyla birlikte ölmeniz ve bambaşka olaylara gidebilmeniz mümkün.

Oyunu oynanabilir kılan bir diğer şeyse grafikler bana göre. Özellikle kartların -yani insanların, ölümlerin, olaylar, düellolar- ve eşyaların tasarımlarını çok beğendiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Renklerin birbiriyle uyumlukları ve tonları, yazı tipinin güzelliği, efektler, animasyonlar ve diğer şeyler de bir araya geldiğinde grafik bakımından ortaya çok kaliteli bir iş çıktığı aşikâr. Ek olarak ses ve müzikleri de çok başarılı buldum. Özellikle müzikler sayesinde oyuna daha fazla konsantre olabiliyorsunuz, yani o krallık yönetme havasına daha fazla girebiliyorsunuz.

ss_6b39d1d3714543fedbea82e33c5c08460040a012.jpg

Bu oyunun kendisi. Kararları verdiğimiz yer. Ayrıca İngilizce olmasına takılmayın. Oyunun Türkçe desteği var.

Reigns: Her Majesty, Android, Microsoft Windows, iOS, Linux ve Mac OS olmak üzere toplamda 5 ayrı platformda kendine yer edinmiş. Bu durumun hem artı hem de eksi yönleri bulunuyor elbette. Mesela oyunu gittiğimiz her yerde oynayabileceğiz çünkü telefonlarda da bulunuyor. Fakat her platforma göre fiyatı değişiyor ve bazılarında daha pahalı oluyor. Özellikle mobil platformlardaki fiyatı, bilgisayara kıyasla fazla. Steam'da kendisini ₺6,20'ye alabilirken Google Play Store'da ₺10,99'a ve iTunes'tayse $2,99'a alabiliyoruz. Keşke böyle olmasaydı ama yapacak bir şey yok.

Oyun, oldukça az sistem istiyor. Bu da bilgisayarınız çok kötü olsa bile oyunu rahatlıkla oynayabileceğiniz anlamına geliyor. Meraklıları için sistem gereksinimlerini hemen aşağı bırakıyorum. Eğer isterseniz yine de sistem gereksinimlerine kısaca bir göz atabilirsiniz.

MİNİMUM:
  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/8.1/10 32-bit and 64-bit
  • İşlemci: Intel Core2 Duo T5600 (2 * 1830)
  • Bellek: 1 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce Go 7600 (128 MB)
  • Depolama: 150 MB kullanılabilir alan
ÖNERİLEN:
  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/8.1/10 32-bit and 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i7-950 (4 * 3000)
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 760 (2048 MB)
  • Depolama: 150 MB kullanılabilir alan

İncelememizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Aşağıda oyuna verdiğim puanı görebilirsiniz. O hâlde görüşmek dileğiyle, esen kalın efendim...

PSD 2.png

Son düzenleyen: Moderatör:

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars
Güzel inceleme olmuş. Devamını bekliyorum

-ULTRA-

GY!
Elmaslar
222
Puanlar
4.020
Minecraft
Whessry
Bu oyunun farklı olanını,daha az kapsamlı olanını oynamıştım hatta o ücretsizdi bunda ise ücretli ve daha fazla kapsamlı bu tarz oyun severler için güzel. :)

noyZ'

X-X
Elmaslar
254
Puanlar
7.110
Sıradaki oyun kesinlikle Business Tour olmalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı