Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Plugin Ve Skript Arasındaki Farklar | Kısa Anlatım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

AxteriaFX

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

AxteriaFX#4649

Elmaslar
103
Puanlar
13.570
Minecraft
AxteriaFX
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

SYN_T3SL4

If you can't handle it you will win nothing !

Discord:

Halil#4439

Elmaslar
911
Puanlar
19.300
Yer
Aydın / Kuşadası
Minecraft
SYN_T3SL4
Nedense yıllardır şekil alan bu konu hakkında herkes konusunu aynı şekillerle sonlandırıyor. Maalesef kıyas yapmak istemem ama, plugin skriptin sağlam halidir ancak...
Yaptığınız ve anlaşılması güç olan şey aslında ortada bir kıyas olmaması. Bu açılan konuyu aynen şu şekilde çevirebiliriz: Windows vs VS C++. Skriptin temel amacı aslında yüksek seviye dil mantığıdır.
Yazılım dillerini kategorize ederken dikkate alınan ilk husus yüksek seviye ve alt seviyedir. Bu seviyeler ise bir dilin ne kadar iyi ne kadar muhteşem olduğunu belirtmez. Konuşma diline (ingilizce baz alınır.) ne kadar yakın olduğunu gösterir. Alt seviye diller bir insanın anlamasının imkansız olduğu ve o şekilde başka bir insanla iletişime geçemeyeceği dillerdir. Üst seviye diller ise konuşma diline daha yakın olan dillerdir.
Skript eklentisine bakacak olursak zaten her şey ortada. on walking gibi belli koşullar altında eylemlerinizi gerçekleştirirsiniz. Bu da ingilizce cümle yapısını esgeçersek hemen hemen konuşma dilidir zaten.

Bunun yanında açtığın konu sadece açılmak için açılmış. Bir IDE seçerken dikkate alınması gereken önemli hususlar vardır. M2 projelerinin ne kadar daha kolay yapıldığından tut annotation'ın ne kadar işlevselleştirildiğine ve tümleşik kütüphaneleri içerdiğine kadar değişir. Ayrıca yapılan çoğu araştırma sonucunda en popüler ideler Eclipse, BlueJ ve ardından Intellij IDEA'dır.
Tüm bunların yanında bir dili öğrenmek diye bir kavram bu tarz bir platformda imkansızdır. Sürekli gelişen teknolojiyle birlikte kullandığın kütüphaneler, programlar bile değişirken bir dili öğrendim asla diyemezsin. Ancak ve ancak o dille uğraştığını dile getirebilirsin.
Şu eklediğin ekran görüntüsünde ki arkadaş ZindevTR, göz boyamaktan başka hiçbir şey yapmamış. Ortada olmayan bir kıyasın sonucuna ulaşıyorsan zaten o sonuçta hiç olmamıştır. İyi forumlar.

AxteriaFX

Discord:

AxteriaFX#4649

Elmaslar
103
Puanlar
13.570
Minecraft
AxteriaFX
Nedense yıllardır şekil alan bu konu hakkında herkes konusunu aynı şekillerle sonlandırıyor. Maalesef kıyas yapmak istemem ama, plugin skriptin sağlam halidir ancak...
Yaptığınız ve anlaşılması güç olan şey aslında ortada bir kıyas olmaması. Bu açılan konuyu aynen şu şekilde çevirebiliriz: Windows vs VS C++. Skriptin temel amacı aslında yüksek seviye dil mantığıdır.
Yazılım dillerini kategorize ederken dikkate alınan ilk husus yüksek seviye ve alt seviyedir. Bu seviyeler ise bir dilin ne kadar iyi ne kadar muhteşem olduğunu belirtmez. Konuşma diline (ingilizce baz alınır.) ne kadar yakın olduğunu gösterir. Alt seviye diller bir insanın anlamasının imkansız olduğu ve o şekilde başka bir insanla iletişime geçemeyeceği dillerdir. Üst seviye diller ise konuşma diline daha yakın olan dillerdir.
Skript eklentisine bakacak olursak zaten her şey ortada. on walking gibi belli koşullar altında eylemlerinizi gerçekleştirirsiniz. Bu da ingilizce cümle yapısını esgeçersek hemen hemen konuşma dilidir zaten.

Bunun yanında açtığın konu sadece açılmak için açılmış. Bir IDE seçerken dikkate alınması gereken önemli hususlar vardır. M2 projelerinin ne kadar daha kolay yapıldığından tut annotation'ın ne kadar işlevselleştirildiğine ve tümleşik kütüphaneleri içerdiğine kadar değişir. Ayrıca yapılan çoğu araştırma sonucunda en popüler ideler Eclipse, BlueJ ve ardından Intellij IDEA'dır.
Tüm bunların yanında bir dili öğrenmek diye bir kavram bu tarz bir platformda imkansızdır. Sürekli gelişen teknolojiyle birlikte kullandığın kütüphaneler, programlar bile değişirken bir dili öğrendim asla diyemezsin. Ancak ve ancak o dille uğraştığını dile getirebilirsin.
Şu eklediğin ekran görüntüsünde ki arkadaş ZindevTR, göz boyamaktan başka hiçbir şey yapmamış. Ortada olmayan bir kıyasın sonucuna ulaşıyorsan zaten o sonuçta hiç olmamıştır. İyi forumlar.
Teşekkür ederim, baştan sona okudum. Eğer okursanız intellij IDEA olabilir, demişim. Detaylı anlatım da yapmadığımı biliyorsunuz. Kısaca özet geçmiş bulunuyorum konu üzerinde.

Son düzenleme:

X For xCruwzy

Youtube : xCruwzy

Discord:

X for xCruwzy#7568

Elmaslar
963
Puanlar
0
Yer
Bursa
Minecraft
xCruwzyYT
Güzel ve yararlı bir konu olmuş skript ve plugin arasında ki farkları bilmeyen kişiler için yararlı, başarılar dilerim.

AxteriaFX

Discord:

AxteriaFX#4649

Elmaslar
103
Puanlar
13.570
Minecraft
AxteriaFX

TR_Lapoulz

Play.AkhenatonNW.Com¦ Aktif

Discord:

diyadin

Elmaslar
8
Puanlar
5.420
Yer
Adıyaman Kahta
Minecraft
TR_Lapoulz
Bana Göre Güzel bir İçerik Olmuş Yaralı Ve işe Yarar

AxteriaFX

Discord:

AxteriaFX#4649

Elmaslar
103
Puanlar
13.570
Minecraft
AxteriaFX

Dagon

Here we go again..

Discord:

dagon#7828

Elmaslar
1.147
Puanlar
16.070
Bazı arkadaşlar Skript düşmanı aslında, neyse herkes konudan payını alabilir :'D

TeknoKlan

play.teknoklan.com

Discord:

PaZee#5177

Elmaslar
76
Puanlar
585
Minecraft
PaZeeBey
Skriptin önü kapalıdır, Bir eklentinin apisini javada çok kolay kullanabilirsin.

Örnek MyhticMob APİ ;

fghftrr.png

Örnek Parties Api;

fghftrr.png

Türkiyedeki geliştiriciler skriptden uzaklaşıp Plugine yönelirse devrim olacaktır.

AxteriaFX

Discord:

AxteriaFX#4649

Elmaslar
103
Puanlar
13.570
Minecraft
AxteriaFX

oliver3765

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
4
Puanlar
0
Şu açıdan güzel olmuş, skriptin kolay olmasıyla beraber yapılana acemice bir loop hatasının ne gibi sonuçlar doğurduğu gösterilmiş. API kullanımı konusunda da katılıyorum bu kadar esneklik şuan 5-6 addon olmadan skriptde sağlanamıyor.

AxteriaFX

Discord:

AxteriaFX#4649

Elmaslar
103
Puanlar
13.570
Minecraft
AxteriaFX
Şu açıdan güzel olmuş, skriptin kolay olmasıyla beraber yapılana acemice bir loop hatasının ne gibi sonuçlar doğurduğu gösterilmiş. API kullanımı konusunda da katılıyorum bu kadar esneklik şuan 5-6 addon olmadan skriptde sağlanamıyor.
Yaptığınız bu güzel yorum için teşekkür ederim. Araştırmalarım bittiği zaman daha detaylı bir konu gelebilir :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı