Sol Reklam
Sağ Reklam

Piyasanın 20 kat altına vds satsak satılırmı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sefa.coban65

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

zibis2

Elmaslar
80
Puanlar
2.405
Yer
Van
Minecraft
Sefa_cobann65
Bizim ülke bi arpa boyu yol alamaz. Hostlayıcı da aynısını yaptı yanlış hatırlamıyosam 24gb 120tl mi ne öyle bi fiyattan veriyodu 1 yıl önce. Hanginizin verilerini çaldı? Neredeyse tüm piyasadan %50 daha ucuzdu. Şimdi fiyatları arttırdı yurtdışına kadar ilerletti. Bu adam size fiyatı düşük tutup sürümden kâr edeceğim, müşteri kazanacağım diyor. Ne okuyosunuz ne anlatıyosunuz? Şu an açılan firmalar da ilk ay %50 indirim diye reklam yapmadılar mı? Bir önceki gün yaşananları çok hızlı unutuyosunuz garipsiniz :D
Dediğim gibi güvenmeyen almayabilir zaten ücretsiz olduğu için ne isteniyor anlamadım 20 kere post attım bu konuya aklınıza varsa güveni arttıracak bir şey yazın diye. Hala bekliyorum kimse bunu yap demiyor ama herkes eleştiriyor.

Onur1337

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
18
Puanlar
1.995
Yer
İstanbul
Minecraft
x
Dediğim gibi güvenmeyen almayabilir zaten ücretsiz olduğu için ne isteniyor anlamadım 20 kere post attım bu konuya aklınıza varsa güveni arttıracak bir şey yazın diye. Hala bekliyorum kimse bunu yap demiyor ama herkes eleştiriyor.

Yanlış anlama da böyle bi konu açarak zaten yeterince güvensizliği topladın. "Bana işi öğretin size vds satayım" mantığından hiçbir farkı yok konunun. Bu işi yapacaksan sessiz sedasız araştıracaktın.

Sefa.coban65

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

zibis2

Elmaslar
80
Puanlar
2.405
Yer
Van
Minecraft
Sefa_cobann65
Yanlış anlama da böyle bi konu açarak zaten yeterince güvensizliği topladın. "Bana işi öğretin size vds satayım" mantığından hiçbir farkı yok konunun. Bu işi yapacaksan sessiz sedasız araştıracaktın.
Haklısınız, ancak bu topa girdik bir kere.

coolishbaran

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

iamhuzunlubaykush

Elmaslar
35
Puanlar
8.820
Yer
Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastanesi
Minecraft
iamhuzunlubyksh
Bizim ülke bi arpa boyu yol alamaz. Hostlayıcı da aynısını yaptı yanlış hatırlamıyosam 24gb 120tl mi ne öyle bi fiyattan veriyodu 1 yıl önce. Hanginizin verilerini çaldı? Neredeyse tüm piyasadan %50 daha ucuzdu. Şimdi fiyatları arttırdı yurtdışına kadar ilerletti. Bu adam size fiyatı düşük tutup sürümden kâr edeceğim, müşteri kazanacağım diyor. Ne okuyosunuz ne anlatıyosunuz? Şu an açılan firmalar da ilk ay %50 indirim diye reklam yapmadılar mı? Bir önceki gün yaşananları çok hızlı unutuyosunuz garipsiniz :D
Hostlayiciyi çok savundum hala daha savunmaktayım ancak fiyatları iyi desteği kötü

Jem991

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
110
Yer
İstanbul
Minecraft
Jem991
Sırf şu konuya cevap yazmak için üye oldum
şirket kuruluşu verdikten sonra tek çalışan sen olduğunda 1300 tl bağkur pirimini her ay ödemen gerekiyor 700 lira civarı muhasebe giderin oluyor 2000 tl hiç iş yapmadan para öndemen gerekiyor.

en ucuz e2 e5 sunucuların çıkmasını alsan tanesi 25 bin tl bu sunucuların veri güvenliğini ve downtime larını dengelemek için en az 3 tane bulundurman gerekiyor. 75 bin tl hepsine depolama koyman gerekiyor 100 bin tl bir başlangıç maliyetin olacak bahsettiğin buna gigabit internet hizmeti dahil değil onu eklediğinde 103 bin tl başlangıç maliyeti oluşturur kaldını bu sistemlerin network altyapısı vs değerken başlangıç maliyetin 120 bin tl civarına çıkacaktır.

120.000/12=10000 tl bu yatırımınızın parasını 12 ayda çıkarmak istediğinizde aylık kazanmanız gereken paradır 20 tl lik bir host sattığınızı düşünürsek sadece 500 kullanıcınız olması gerektiği anlamına gelir kendi bağkur prim ödemeniz vs de eklenirse yaklaşık olarak her ay 600 kesin kullanıcınız olması gerektiği anlamına gelir. ben 600 kişi ile tek bağşıma uğraşır para kazanırım diyorsanız sizi tebrik ederim.

bunun içine kullanıcı verilerinin saklanması güvenliğinin sağlanması gibi bir sürü konu giriyor mevcut sistemde fiyatlar çok uçuk değil belli şartları sağlaması için tam olması gerektiği seviyedeler.

Sefa.coban65

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

zibis2

Elmaslar
80
Puanlar
2.405
Yer
Van
Minecraft
Sefa_cobann65
Sırf şu konuya cevap yazmak için üye oldum
şirket kuruluşu verdikten sonra tek çalışan sen olduğunda 1300 tl bağkur pirimini her ay ödemen gerekiyor 700 lira civarı muhasebe giderin oluyor 2000 tl hiç iş yapmadan para öndemen gerekiyor.

en ucuz e2 e5 sunucuların çıkmasını alsan tanesi 25 bin tl bu sunucuların veri güvenliğini ve downtime larını dengelemek için en az 3 tane bulundurman gerekiyor. 75 bin tl hepsine depolama koyman gerekiyor 100 bin tl bir başlangıç maliyetin olacak bahsettiğin buna gigabit internet hizmeti dahil değil onu eklediğinde 103 bin tl başlangıç maliyeti oluşturur kaldını bu sistemlerin network altyapısı vs değerken başlangıç maliyetin 120 bin tl civarına çıkacaktır.

120.000/12=10000 tl bu yatırımınızın parasını 12 ayda çıkarmak istediğinizde aylık kazanmanız gereken paradır 20 tl lik bir host sattığınızı düşünürsek sadece 500 kullanıcınız olması gerektiği anlamına gelir kendi bağkur prim ödemeniz vs de eklenirse yaklaşık olarak her ay 600 kesin kullanıcınız olması gerektiği anlamına gelir. ben 600 kişi ile tek bağşıma uğraşır para kazanırım diyorsanız sizi tebrik ederim.

bunun içine kullanıcı verilerinin saklanması güvenliğinin sağlanması gibi bir sürü konu giriyor mevcut sistemde fiyatlar çok uçuk değil belli şartları sağlaması için tam olması gerektiği seviyedeler.
Bu konu neden hala açık bilmiyorum ama ben şu an panelle insanlara ücretsiz sunucu veren 1 firmaya ortağım öylede kalacağım.

xMadzzy

Quezly Teams
Ekip Yöneticisi
MinePass
Quezly
Sunucu Sahibi

Discord:

xmadzzy

Elmaslar
663
Puanlar
3.305
Yer
Türkiye
Discord İzni
Minecraft
xMadzzy_yt
Bu konu neden hala açık bilmiyorum ama ben şu an panelle insanlara ücretsiz sunucu veren 1 firmaya ortağım öylede kalacağım.
Bu konunun kapanması için Gerekli yetkililere bildirdim kısa sürede çözüme getirilir.

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.491
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Sen satıcısın senin işletmen kendine has bir satış stratejisi geliştireceksin beni veya başkalarını ikna etmelisin, kendi sözlerimle kendimi ikna etmek mantıksız.

Sefa.coban65

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

zibis2

Elmaslar
80
Puanlar
2.405
Yer
Van
Minecraft
Sefa_cobann65
Sen satıcısın senin işletmen kendine has bir satış stratejisi geliştireceksin beni veya başkalarını ikna etmelisin, kendi sözlerimle kendimi ikna etmek mantıksız.
Ya bitti bu proje bitti arkadaşlar bu kadar itiraz ettiniz bizde panelle veriyoruz ücretsiz büyük bir şirkete sponsor oluyoruz bu konuyu rica etsem bir yönetici kapatabilirmi

letsplay

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
6.245
Minecraft
TahaKaya
Hocam vergi levhanızı yer sağlayıcı belgenizi falan aldınız diyelim "haksız rekabet kurumu" diye bir şey var. Piyasaya göre 20 kat daha düşük fiyatlara satarsanız varolan hosting firmaları sizden seve seve 20 katı çıkartılar. Şahsen bir firmam olsa bende suç duyurusunda bulunurdum. Lütfen piyasada zaten varolan ve gelişmekte olan firmalara saygısızlık yapmayın. Ayrıca bu 20 kat düşük fiyata sattığınız zaman ne barındırma ne cihaz ne başka bir şeyin parasını çıkartabilirsiniz. %18'lik bir vergi almanız gerekecek tüm satışlardan. Bu vergi devlete direkt olarak her ay iletilecek, örneğin 500TL'lik bir ürün sattınız zaten bunun 90TL'si direkt olarak vergi. Size 410 liralık bir ücret kalıyor. Bu 410 tamam aylık olarak satışlarınız düzenli devam eder fakat yine de ne cihaz ne barındırma ne de başka bir şeyin parası çıkar. Kar zarar durumundan bahsetmiyorum bile, lütfen dediğim gibi zaten varolan hosting firmalarına saygısızlık yapmayın.

Yapacağı şey hiçbir firmayı ilgilendirmez ben burda bu gün gelip 200 TL'lik vdsleri 100 TL ye satıyorsam param da varsa hayrına yapıyorsam hiçbir firma da çıkıp kardeşim sen kimsin diyemez. He sen şimdi diyorsun ya hiçbir şey barındıramaz parasını çıkartamaz belki arkadaşın parası var ki konuşuyor yani burda piyasada bulunan bazı hostingler gibi en azından donan makine satmamış olur. Denemek isterim makinesini başarılar.

20 Katı tklama çeksin diye :)
Senin için rahat olsun gönlünce 20 kat altınada yap istersen bedava vds de dağıt bir Allahın Kulu kalkıpta sen kimsin demez.

Lynch

Göz Düşürme Sanatı Nedir?

Discord:

Lynch#7622

Elmaslar
1.680
Puanlar
17.435

Sefa.coban65

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

zibis2

Elmaslar
80
Puanlar
2.405
Yer
Van
Minecraft
Sefa_cobann65
Sanırım yöneticiler inat ettiler önce konuyu sildier sonra tekrar açtılar şimdi kapatmıyorlar helpp

Lynch

Göz Düşürme Sanatı Nedir?

Discord:

Lynch#7622

Elmaslar
1.680
Puanlar
17.435

Sefa.coban65

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

zibis2

Elmaslar
80
Puanlar
2.405
Yer
Van
Minecraft
Sefa_cobann65
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı