Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü PermissionsEx grup vermiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sebastian Sasuke

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Sebastian Sasuke#0001

Elmaslar
145
Puanlar
0
Minecraft
Sasuke
Merhaba forum! Sunucum için permissionsEx adlı plugini kullanıyorum fakat grup verirken grup vermiyor. Yani "User Group Set" diyor fakat grup gelmiyor.
pex.PNG

Sebastian Sasuke

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Sebastian Sasuke#0001

Elmaslar
145
Puanlar
0
Minecraft
Sasuke
*pex user Sasuke group set Yönetici* yazdım ama hala oyuncuyum.

Geyik

Geik
Onaylı Satıcı

Discord:

Geik#1139

Elmaslar
283
Puanlar
9.885
Minecraft
Geyik
Pex'in bukkit sayfasına baktığımda şunu gördüm:

PermissionsEx v1.23 is currently unsupported. A version compatible with modern Minecraft, including Sponge, Paper, Fabric, Bungee/Waterfall, and Velocity is currently in development. Subscribe to PEX updates in our Discord for the latest news about this version!

Ayrıca son desteklenen sürümün 1.11 olduğunu gördüm eğer 1.11 üzeri sunucu açıyorsan o sebeple hata yaratmış olabilir. PEX'in discordundan uygun sürümü bulduysan ve yine aynı hatayı alıyorsan Vault'da olabilir sıkıntı. Onun da 1.6.7 sürümü 1.13 altı için 1.7 sürümü 1.13+ için diye biliyorum. Onda da sıkıntı yoksa PEX'i bilmediğim için başka bir şey diyemeyeceğim :) LP'ye geçebilirsin diyebilirim ancak ^^

Sebastian Sasuke

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Sebastian Sasuke#0001

Elmaslar
145
Puanlar
0
Minecraft
Sasuke
Pex'in bukkit sayfasına baktığımda şunu gördüm:

PermissionsEx v1.23 is currently unsupported. A version compatible with modern Minecraft, including Sponge, Paper, Fabric, Bungee/Waterfall, and Velocity is currently in development. Subscribe to PEX updates in our Discord for the latest news about this version!

Ayrıca son desteklenen sürümün 1.11 olduğunu gördüm eğer 1.11 üzeri sunucu açıyorsan o sebeple hata yaratmış olabilir. PEX'in discordundan uygun sürümü bulduysan ve yine aynı hatayı alıyorsan Vault'da olabilir sıkıntı. Onun da 1.6.7 sürümü 1.13 altı için 1.7 sürümü 1.13+ için diye biliyorum. Onda da sıkıntı yoksa PEX'i bilmediğim için başka bir şey diyemeyeceğim :) LP'ye geçebilirsin diyebilirim ancak ^^
LP tam bilmiyorum komutları basit mi acaba?

Geyik

Geik
Onaylı Satıcı

Discord:

Geik#1139

Elmaslar
283
Puanlar
9.885
Minecraft
Geyik
LP tam bilmiyorum komutları basit mi acaba?
Group manager gibi yapacağın işleme göre ayarları var örneğin:

/lp user Geyik parent <add / set> oyuncu
Bana oyuncu grubunu verir

/lp user Geyik permission set essentials.fly (Opsiyonel true/false)
Bana fly yetkisi verir

/lp group oyuncu parent <add / set> vip
Oyuncu grubuna vip referans grup olarak gösterilir

/lp group oyuncu permission set essentials.fly (Opsiyonel true/false)
Oyuncu grubuna fly yetkisi verir.

Ayrıca sub-variablelar var hepsini bir örnekte göstericem:

/lp user Geyik permission settemp essentials.fly true(Opsiyonel değil) 30d world=spawn server=skyblock
Geyik oyuncusuna süreli (temp) essentials.fly yetkisini kullanma izni (true) verir. Bu sürenin uzunluğu 30 gün (30d) ve sadece spawn dünyasında (world=spawn) ayrıca skyblock sunucusunda (Bungeecord üzerinden bütün lpler birbirine bağlıysa server=skyblock) yetki verilebilir.

Bunları bilmen yeterli zaten hepsi birbirine benziyor bir tane de prefix örneği vereyim:
/lp user Geyik meta setprefix 50 "&4Geik ne yapsa yeridir"
Aynen bu şekilde bu komut "" <- bunlar bile var çünkü boşlukları falan tam hesaplaması için. 50 ise prefixin ağırlığı mesela gruplara bir ağırlık verdiğin zaman (Mesela default 0, vip 10, rehber 20, kurucu 30) 50 olarak ayarladığın prefix hepsinden ağır olacağı için senin şu an verdiğin gösterilir, fakat 50 yerine 5 yazarsan oyuncuda vip veya üzeri varsa mevcut grubunun prefixi gözükür.

Set -> sabitler ekonomideki gibi
Add -> ekler (Permission ve meta'da add yok)

/lp group oyuncu setweight 50 dersen ağırlığı belirlenir /lp listgroups diyerek de ağırlıklara göre sıralamalarını görebilirsin.

Royale Network

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Royale Network#0052

Elmaslar
3
Puanlar
0

Sebastian Sasuke

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Sebastian Sasuke#0001

Elmaslar
145
Puanlar
0
Minecraft
Sasuke

Royale Network

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Royale Network#0052

Elmaslar
3
Puanlar
0

Sebastian Sasuke

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Sebastian Sasuke#0001

Elmaslar
145
Puanlar
0
Minecraft
Sasuke

LifeMCServer

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

!?мυѕтαғα öɴcel#8713

Elmaslar
471
Puanlar
15.415
Yer
İstanbul
Minecraft
LifeMCServer
Facebook
mustafathegamer
Twitter
LifeMCServer
@LifeMCServer bana yardım edebilir misin? @Avelis sende yardım edersen sevinirim.

Yukarıda dendiği gibi LuckPerms eklentisini kullanmanı öneririm, diğer yetki eklentilerine göre çok daha fazla özelliği olan ve sürekli güncellenen, popüler bir eklenti olduğundan bu tip sıkıntılar yaşaman düşük bir olasılık. Aşağıya bir karşılaştırma tablosu bıraktım, tabii tabloyu LuckPerms yapımcısı yaptığı için objektif/adil bir tablo mu bilmiyorum fakat öyle olduğunu düşünüyorum.

bukkit-compare.png

Sebastian Sasuke

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Sebastian Sasuke#0001

Elmaslar
145
Puanlar
0
Minecraft
Sasuke
Yukarıda dendiği gibi LuckPerms eklentisini kullanmanı öneririm, diğer yetki eklentilerine göre çok daha fazla özelliği olan ve sürekli güncellenen, popüler bir eklenti olduğundan bu tip sıkıntılar yaşaman düşük bir olasılık. Aşağıya bir karşılaştırma tablosu bıraktım, tabii tabloyu LuckPerms yapımcısı yaptığı için objektif/adil bir tablo mu bilmiyorum fakat öyle olduğunu düşünüyorum.

Eki Görüntüle 101069
Tamam ama daha önce hiç denemedim. Sizin ve @Geyik 'in tavsiyeleriyle Luck Perms kullanacağım. Teşekkür ederim <3

Sebastian Sasuke

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

Sebastian Sasuke#0001

Elmaslar
145
Puanlar
0
Minecraft
Sasuke

Eki Görüntüle 101069
Tamam ama daha önce hiç denemedim. Sizin ve @Geyik 'in tavsiyeleriyle Luck Perms kullanacağım. Teşekkür ederim <3

Cir0x

Bir şey bulana kadar..
Elmaslar
48
Puanlar
13.320
Yer
Mars
Cevap verildi, konu kilit!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı