Sol Reklam
Sağ Reklam

Oyun Tanıtımları #8 - Mount And Blade: Warband

Forgean

Her şey güzel olacak..
Emektar

Discord:

Forgean#7305

Elmaslar
240
Puanlar
6.570
Minecraft
Forgean
Öncelikle selamlar millet !
Bugün sizlere Mount And Blade: Warband oyununu tanıtacağım.
Haydi konuya geçelim.
67819
Mount And Blade:Warband oyunu,orta çağ temalı bir rol yapma oyunudur.Oyunumuz Türk firması olan TaleWorlds tarafından geliştirilmektedir.Paradox Interactive tarafından da Amerika ve Türkiye'de yayınlanmıştır.Oyunumuz ilk kez 30 Mart 2010 tarihinde piyasaya sürülmüştür.Bulunduğu platformlar ise PlayStation 4,Xbox One,Android,Mac OS,Linux ve Microsoft Windows'tur.
67820
Oyunun ana menüsünde eğitim,tek kişilik oyun,çoklu oyuncu modu ve hızlı savaş olarak 4 farklı başlık bizi karşılıyor.Bunlardan biraz bahsedecek olursak;
  • Eğitim Modu: Eğitim moduna geldiğimizde oyunla ilgili temel şeyleri öğreniyorsunuz.Örneğin düşmana karşı savunmak,at sürme ve kılıç kullanma gibi.Bir aşamayı tamamladığınız zaman diğer aşamaya geçme fırsatını elde ediyorsunuz.Ve en nihayetinde mücadeleye hazır hale geliyorsunuz.
  • Tek Oyuncu Modu: Oyun başladığında sizi 6 ayrı krallık karşılıyor.Bunlar Rodok Krallığı,Kergit Krallığı,Svadya Krallığı,Nord Krallığı,Vaegir Krallığı ve Sarranid Sultanlığıdır.Oyuna başlamadan önce bu 6 ayrı krallıktan birini seçiyorsunuz ve hikayeye başlıyorsunuz.
  • Çoklu Oyuncu Modu: Bu oyun modunda tek başınıza veya takımlar halinde savaşlara katılabilirsiniz.Devasa savaşlardaki oyuncu üst sınırı 64 kişi olarak belirlenmiş durumda.Haritanın her tarafında oyuncular var ve birbirlerini öldürmek için uğraşıyorlar.Fakat öldürdüğünüzden sonra biraz aklınızı kullanıp öldürdüğünüz kişilerin üstünüde aramanızı öneririm.Çok güçlü kılıçlara veya kalkanlara sahip olabilirsiniz.
  • Hızlı Savaş Modu: Hızlı savaş modunda kaleyi savunma,kale yok etme ve ölüm maçı gibi düşmanları yok etme amaçlı modlar görüyoruz.Savunmak isterseniz kalenin içinde,savunmak istemezseniz de kalenin dışında yer alıyorsunuz.Okçular ve kılıçlı askerler birbirleriyle ölümüne mücadele ediyor.
67823
Oyun döneminin gözdesi olan,oyuncuları hayal kırıklığına uğratmayan oyunlardan biridir.Oyundan biraz bahsedelim.Oyunda bir yere girmek istiyorsanız atınızla üzerinde durmanız yeterli olacaktır.Oyun size seçenekler sunuyor.Bu seçenekler sizin isteğiniz doğrultusunda ilerliyor.Tabii ki her gittiğiniz yerde farklı sonuçlarla karşılaşacaksınız.Örneğin birileriyle tanışabilir,birinden para için iş isteyebilir veya dövüşe dahil olabilirsiniz.Diyelim ki size bir görev verildi.Fakat siz onu gerçekleştiremediniz.O görevi tekrar tekrar yapma hakkını oyun size sunmuş durumda.Tabii ki bulunduğunuz köy veya kalelerden çıkıp büyük haritaya da dönebilirsiniz.
67824
Oyunda en zevkli noktalardan biri de at üzerinde çarpışmaktır.Atın temposuna uydurarak hamleler yaptığınızda rakibinize ölümcül sonuçlar doğuruyor.Atın yanında barbarlarla savaşmakta ayrı bir şekilde zevk veriyor.TaleWorlds'un bu oyun için gerçekten emek harcadığı her nebzesinde belli oluyor.Gerek haritanın büyüklüğü olsun,gerek oyundaki çarpışmalar olsun.Oyuncular için elinden geleni ardına koymamışlar.
67826
Oyunumuzun son olarak grafiklerinden ve müziklerden bahsetmek istiyorum.Işıklandırmalar,bulunduğumuz ortamın tasarımı ve gece-gündüz gibi unsurlar güzel bir şekilde gerçekleşmiş.Fakat bazı eksiklikleri de yok değil.Mesela savaşırken kameranın bazen saçma sapan hallere büründüğünü görmek mümkün.Sesler de genel olarak iyi fakat akıcılık olmadığı için bir yerden sonra sıkabiliyor.Yani genel olarak baktığımızda iyi bir oyun olmasına rağmen eksiklikleri gözden kaçmıyor.
ayrac.png

Oyunumuzun minimum sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir.
İşletim Sistemi: Windows XP
İşlemci: Intel Pentium 4 2.0 GHz / AMD 2.5 GHz
Bellek: 512 MB
Ekran Kartı: 64 MB RAM'li 3D ekran kartı
Sabit Disk: 100 MB boş alan
ayrac.png

Bugünkü konum burada sonlanıyor.Bir sonraki konularımda görüşmek üzere.
Hoşçakalın..​

twond.

愛を作ろう
Elmaslar
361
Puanlar
14.480
Yer
İstanbul
Minecraft
metebae
Konu düzeni geliştirilebilir.

Forgean

Her şey güzel olacak..
Emektar

Discord:

Forgean#7305

Elmaslar
240
Puanlar
6.570
Minecraft
Forgean

DwordGG

O Bir İnsan
Moderatör Müfettişi

Discord:

DwordGG#2855

Elmaslar
873
Puanlar
16.335
Yer
l
Minecraft
DwordGG
Vay be Warbandın bile tanıtımı mı çıkmış. Bu oyunu bilmeyeni de ne bilim.

senseiae

Birinin seni düşündüğü yer geri döneceğin yerdir.

Discord:

senseiae.#0001

Elmaslar
33
Puanlar
3.760
Minecraft
HatayliSensei
Oyun steam kütüphanemde yok ama en kısa zamanda alıp oynucam gerçekten harika

ValseFTW

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

Caner Artuç#0046

Elmaslar
82
Puanlar
3.970
Yer
İstanbul
Minecraft
CanerArtuc
Oynamadığım bir oyun daha, yakında denemek istiyorum merak ettim :)

DwordGG

O Bir İnsan
Moderatör Müfettişi

Discord:

DwordGG#2855

Elmaslar
873
Puanlar
16.335
Yer
l
Minecraft
DwordGG

Batuhan Yenidogan

oyna.zeromc.net
Site Sahibi

Discord:

Batuhan Yenidogan#6666

Elmaslar
1.665
Puanlar
16.545
Yer
Ankara
Yıllarımı yedi, ama bir Bannerlord'u bize çok gördü Taleworlds :( . Çıksın artık

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Gözümde canlanır koskoca mazi..

ValseFTW

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

Caner Artuç#0046

Elmaslar
82
Puanlar
3.970
Yer
İstanbul
Minecraft
CanerArtuc

DwordGG

O Bir İnsan
Moderatör Müfettişi

Discord:

DwordGG#2855

Elmaslar
873
Puanlar
16.335
Yer
l
Minecraft
DwordGG
Herhangi bir bilgi almak isterseniz veya sorunuz olursa, bana sorabilirsiniz.

Forgean

Her şey güzel olacak..
Emektar

Discord:

Forgean#7305

Elmaslar
240
Puanlar
6.570
Minecraft
Forgean
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı