Sol Reklam
Sağ Reklam
G

Garp

Ziyaretçi

Merhaba bugün sizlerle beraber atari oyunlarını bizlere tekrar hatırlatan, Pixel Cup Soccer 17'yi inceleyeceğiz.

Pixel Cup Soccer 17.jpg

Pixel Cup Soccer 17
Fifa ve PES gibi dev futbol yapımları daha çıkmamışken dönemin efsane oyunu Goal 3'ü bize hatırlatan oyun. Pixel Cup Soccer 17, hık demiş Goal 3'ün burnundan düşmüş. Pixel Cup Soccer 17 ilk çıktığı zamanlarda oyuncular tarafından bir hayli sevilmişti. Atari ve futbol karışımı olan oyun iki tür oyun severleri de büyük bir sevince uğratmıştı. Pixel Cup Soccer 17 bize birçok stadyum, farklı iklimler ve daha nice özellikler ile görsel bir şölen sunuyor. Eski atari oyunlarını severek oynayan kişiler Pixel Cup Soccer 17'ye bayılacaklardır.

Oyunda "Arkadaşlık Maçı, Kupa Maçı, Alıştırma, Yarışma" gibi birçok bölüm bulunuyor. Seçeceğiniz bölüm ile takım seçiyorsunuz ve maça başlıyorsunuz. Takımlar gerçek hayattaki milli takımlar ile bire bir aynı. Takım seçerken oyun kendi takımını eklemeyi ve kadın takımlarını eklemeyi unutmamış. Türk takımlarında bizim has Türk kadromuz bulunuyor.

Her menüde farklı bir müziğin bulunduğu oyunda, grafikler pixel pixel olsada bize kendini sevdiriyor. Oynadığımız karakterlerin hepsi tek tip ve özellikleri de aynı. Kadın ve erkek olarak iki tür futbol oyuncusu bulunuyor. Taraftarlar ise değişik şekillere bürünmüş ve maçta dikkatinizi dağıtabilir. Maça başlamadan önce iklim, oyuncu hızı, stadyum, süre ve rakip zorluğunu ayarlayabiliyoruz.

Pixel Cup Soccer 17.jpg

Takımlar/Ligler
Oyunda birden fazla takım ve lig bulunmakta fakat hepsini elbetteki ele alamayız. Lig olarak "Kadınlar Dünya Kupası, Kupa Amerika, Dünya Kupası, Avrupa Kupası, Pixel Kupası, Kadın Olimpiyatları, Rio Olimpiyatları" gibi birçok lig bulunmakta.

Takımlarda ise tabii ki bizim grurumuz olan Türkiye mevcut. Türkiye'nin gücü çok iyi olmasada ortalamanın üzerinde bir güce sahip. Kalecimiz tam yıldıza sahipken diğer konumlarımız aynı şekilde değil. Oyundaki güçlü takımları ele alacak olursak "Arjantin, Kolombiya, Almanya, Brezilya, İspanya, Fransa, Çili, Endonezya, Meksika, Rusya" gibi güçlü milli takımlar bulunmakta.

Oynanış
Takımımızı seçip oyuna giriş yaptığımızda santra ile maça başlıyoruz. Oyunda aşşağı kısımda futbol sahası, oyuncuların konumları ve futbol sahası resminin yanında sağ ve solda olmak üzere topu süren oyuncuların isimleri yazıyor. Üst tarafta ise tam ortada süre sağ ve solda takımlar yazmakta. Takımların hemen önünde ise yedikleri gol sayısını göstermekte.

Oyundaki karakterlerin neredeyse hepsi aynı demiştik. Oynarken benzeteceğiniz çizgi film/anime karakteri Tsubasa olacaktır. Oyun içinde topu sürme, topu kayarak çalma ve şut gibi özellikler benim oldukça hoşuma gitti. PES ve Fifa'da ki gibi oyuncu değiştirme bu Pixel Cup Soccer 17'de de mevcut. Eğer oynattığınız oyuncu uzakta ise belirlenmiş olan tuşa (X) tıklayıp oyuncuyu değiştirebilirsiniz. Kaleci tuttuğu her topu degaj olarak ileri yolluyor. Havadan gelen topları ise zıplayarak kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Oyunda oyuncuların animasyonları oldukça güzel. Oyunculardan birisi gol atınca seyircilere doğru koşuyor ve haraketini yapıyor, gol yiyen takımdaki oyunculardan bazıları kızgın kızgın bakıyor, bazıları ise ağzını ve gözlerini açabildiği kadar büyük açıp şaşkın şaşkın bakıyor.

Pixel Cup Soccer 17.jpg

Kupalar
Pixel Cup Soccer 17'de birçok kupa bulunmakta. Bu kupalardan bazıları "Erkekler Olimpiyat, Kadınlar Olimpiyat, Kadınlar Dünya Kupası, Pixel Lig, Euro 16, Amerika, Pixel Turnuva Kupası" gibi birçok kupa sizi bekliyor. Her kupanın takımı farklı olduğu için çekişmeli mücadeleler sizi bekliyor.

Stadyumlar ve İklim
Oyunda oldukça bol bir stadyum seçimi var. Çöl, sokak, normal, halı saha ve şehir içinde bulunan tiplerde stadyumlar mevcut. Stadyumlardaki en önemli özellik saha çizgileri. Bazı stadyumlarda saha çizgileri belli olmuyor ve top kornel veya taça çıkabiliyor. Bu sizin için oldukça sıkıntılı bir durum.

İklim ile ilgili denilebilecek çok fazla şey yok. 3 farklı iklim tipi bulunmakta. Rüzgarlı, güneşli, yağmurlu. Güneşli iklim tipini seçerseniz normal bir maç sürebilirsiniz fakat yağmurlu veya rüzgarlı seçerseniz oyundaki oynanış biraz değişecektir.

Yarışmalar ve Penaltı
Oyunda yarışmalar bölümünde birçok takımın karşılaşması bizi karşılıyor. Herhangi bir yarışmaya girip belirlenmiş takımların karşılaşmalarını oynayabiliriz.

Penaltıda ise gerçek hayattaki gibi penaltı çekiyoruz. Çekilen penaltıda oyuncumuz ayağını ayarlıyor ve topa öyle vuruyor. Gol atmak için bize 5 hak veren oyunda karşılıklı olarak penaltı çekişiyoruz. Eğer siz kaleye geçtiyseniz çekilen penaltıyı izliyorsunuz ve topun gideceği noktaya göre atlıyorsunuz. Yanlış atlarsanız üzülmeyin hemen tekrar atlayabiliyorsunuz ve kurtarma şansınız oluyor. Oyundaki güzel bir ayrıntıyı daha belirtmek istiyorum oyuncumuz penaltısını kullanırken yere düşebiliyor ve karşı takımın kalecisi bizimle dalga geçiyor. Eğer penaltıyı atmayı başarırsanız normal maçta gol atmış gibi oyuncu taraftara koşuyor ve hareketini yapıyor.

Pixel Cup Soccer 17.jpg

Evet yazımın yavaş yavaş sonuna yaklaşıyorum. Son kez birkaç konuya değeceğim ve konuyu tamamlayacağım. IOyunu daha önce oynamadıysanız üzülmeyin size haraketleri gösterecek bir oyun bölümü mevcut. Eğer hiç maç yapmadıysanız veya iklimi farklı bir maça çıkmadıysanız antreman maçları ile bu eksikliğinizi giderebilirsiniz.

Pixel Cup Soccer 17 Artıları
- Oyuncu animasyonları çok güzel.
- Oynanış oldukça iyi.
- Grafikler türüne göre oldukça iyi.
Pixel Cup Soccer 17 Eksileri
- Şut çekilirken kilitlenilir ise kaleci topu tutamıyor.
- Daha fazla oyuncu tipi eklenebilir.
- Yarışma odalarında görevli olacak şekilde eklemeler yapılabilir.
- Oyuncu kişiselleştirme sistemi gelebilir.

Satın Alma

Oyunu satın almak ve hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsin. Oyunun fiyatı oldukça uygun 18.00TL.

Games.jpg

Evet bir tanıtım konumuzun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Eğer oyun ile ilgili sorularınız var ise konu altına yazabilirsiniz. Oyunu almanızı öneririm, eğlenceli nadir bulunan oyunlardan bir tanesi. Başka bir zaman, başka bir konu ile görüşmek üzere sağlıcakla...

Ekler

• Minecraft-Türkiye.png
    Minecraft-Türkiye.png
    84,5 KB · Görünt.: 381
Son düzenleyen: Moderatör:

PederBey

Kutsanmış Balta!

Discord:

PederBey | Çağdaş#1673

Elmaslar
62
Puanlar
3.960
Yer
Zonguldak / Alaplı
Bu oyuna 18 TL biraz fazla değil mi? :D

G

Garp

Ziyaretçi
Bende başta fazla demiştim fakat oynadıktan sonra hak ettiğini fark ettim :D . Tabii ki crackli halini oynadım fakat geliştiriciler oyunu geliştiriyor. Yakında değerlenir almak istersin. :D

viu a leo

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
34
Puanlar
0
Yer
Antalya, Türkiye
Açıkçası harika bir inceleme olmuş. Hem futbol sevdalılarını yakından ilgilendiren hem de piksel grafikli oyunlara aşık olan insanları kendine çekebilecek bir konu. Takip ettiğim YouTube kanalları sebebiyle oyuna aşinayım fakat henüz almak nasip olmadı. Bu arada sonraki konularında beni etiketlersen mutlu olurum.

Oyundaki içerik bence çok iyi ve grafikler de piksel olmasına rağmen oldukça güzel gözüküyor. Piksel deyip geçmemek lazım. Sonuçta verdiğin paranın tamamı buzdağının görünen tarafına gitmiyor. Bence paran varsa al derim.

G

Garp

Ziyaretçi
Açıkçası harika bir inceleme olmuş. Hem futbol sevdalılarını yakından ilgilendiren hem de piksel grafikli oyunlara aşık olan insanları kendine çekebilecek bir konu. Takip ettiğim YouTube kanalları sebebiyle oyuna aşinayım fakat henüz almak nasip olmadı. Bu arada sonraki konularında beni etiketlersen mutlu olurum.

Oyundaki içerik bence çok iyi ve grafikler de piksel olmasına rağmen oldukça güzel gözüküyor. Piksel deyip geçmemek lazım. Sonuçta verdiğin paranın tamamı buzdağının görünen tarafına gitmiyor. Bence paran varsa al derim.
Teşekkürler, açıkçası yaptığın yorumda çok haklısın. Geliştirici firma yenilik ekleyecektir şüphem yok.

SydeFQ

Ordinary Person
Emektar

Discord:

SydeFQ#1938

Elmaslar
1.117
Puanlar
16.310
Minecraft
SydeFQ
Son zamanlarda Pixel oyunlara sardım bakalım bu beni ne kadar sarıcak :D Konun için teşekkürler.

S

sooply

Ziyaretçi
Son zamanlarda Pixel oyunlara sardım bakalım bu beni ne kadar sarıcak :D Konun için teşekkürler.

Küçüklüğümde konsol vardı, Piksel oyunlar falan vardı tabii. Bir tane oyun vardı ki onu unutmam ben, köpek ve ben ördekleri vurmaya çalışıyorduk galiba. Silahla hemde. Çok güzeldi. Piksel ayrı bir zevk :D

Ayrıca anlatımın çok güzel olmuş @Garp çok sevdim anlatımını :D

Yarışmalar ve Penaltı
Oyunda yarışmalar bölümünde birçok takımın karşılaşması bizi karşılıyor. Herhangi bir yarışmaya girip belirlenmiş takımların karşılaşmalarını oynayabiliriz.

Burası beni heyecanlandırdı, oyunu almak için birkaç neden daha :D

PederBey

Kutsanmış Balta!

Discord:

PederBey | Çağdaş#1673

Elmaslar
62
Puanlar
3.960
Yer
Zonguldak / Alaplı

Param yok ama olsa da alacağımı sanmıyorum benim pek hoşuma gitmedi.

viu a leo

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
34
Puanlar
0
Yer
Antalya, Türkiye
G

Garp

Ziyaretçi
Ben teşekkür ederim :D. Çok eski bir oyun olan Goal 3'ü de öneririm fakat bu daha güzel :D.

Küçüklüğümde konsol vardı, Piksel oyunlar falan vardı tabii. Bir tane oyun vardı ki onu unutmam ben, köpek ve ben ördekleri vurmaya çalışıyorduk galiba. Silahla hemde. Çok güzeldi. Piksel ayrı bir zevk :D

Ayrıca anlatımın çok güzel olmuş @Garp çok sevdim anlatımını :D

Burası beni heyecanlandırdı, oyunu almak için birkaç neden daha :D
Teşekkür ederim, alırsan bana da al beraber oynarız. :D

Param yok ama olsa da alacağımı sanmıyorum benim pek hoşuma gitmedi.
Zevkler ve renkler tartışılmaz.

-ULTRA-

GY!
Elmaslar
222
Puanlar
4.020
Minecraft
Whessry
Futbol ve pixel mi? Müthiş!

G

Garp

Ziyaretçi

Bluter

Öfkelen, ışığın giderek sönmesine karşı öfkelen.

Discord:

Bluter#0074

Elmaslar
323
Puanlar
0
Pixel olmasına rağmen güzel duruyor.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı