Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım (Öteki Sinema) Kral Arthur: Kılıç Efsanesi (2017)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.442
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik
Rg3b9a.jpg

Eski çağ krallık savaşlarına, tarihi aksiyonlara ve büyülü kılıçlara bayılıyorsanız, işte karşınızda Kral Arthur: Kılıç Efsanesi. Bu filmi normalde birçok kişi bilmez ve IMDb puanı da ortalama derecede olsa bile izlenmeye değer filmlerden birisi olduğunu düşünüyorum. Kral Arthur: Kılıç Efsanesi filmini Charlie Hunnam'dan dolayı izledim ve adam gerçekten işinin hakkını veriyor. Filmde en çok beğendiğim olay ise dövüş sahnelerinin çekimi ve Charlie Hunnam'ın çok sevdiğim sert rolde oynaması oldu.

1pd2vG.jpg

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi (Dram/Fantastik), 12 Mayıs 2017 tarihinde ülkemizde vizyona girdi. Yönetmen Guy Ritchie'nin filmi IMDb'de 10 üzerinden 6,8 puan aldı. Ortalama bir puana sahip olsa bile (yine diyeceğim) izlenmeye değer. Film içerisinde Charlie Hunnam'ın dışında, Peaky Blinders dizisinden bildiğimiz Grace'de (Annabelle Wallis) Kral Arthur: Kılıç Efsanesi'nde yer aldı. Film, gerçekte varolan bir efsaneden esinlenilmiştir. King Arthur efsanesini filme dönüştüren senarist Joby Harold, filme gişede 148,7 milyon dolar kazandırdı.

Filmin başlarında Uther (Arthur'un babası, zamanın kralı) ile öz kardeşi Vortigern arasında tatsız olaylar yaşanıyor. Vortigern şeytana yani kötülüğe hizmet veriyor ama kardeşi Uther öyle değil. Kendisi ve halkı hep iyiliğe hizmet ediyor. Uther'ın kasabasına devasa filli ordular kaleye ve kasabaya saldırıyor. Tüm bu kötülüğü kontrol eden bir şeytan var ve zihin gücüyle ortalığı yerle bir ediyor.

Sonrasında (aralarda spoiler olduğu için kısa kesiyorum) Uther'ın oğlu Arthur, babasının kasabasından uzakta bir yerde yaşıyor. Ancak babasının Uther olduğunu bilmiyor. Arthur'u aramaya gelen Vortigern askerleri yaşadığı kasabayı yakıp, yıkıyor. Kaçmak zorunda kalan Arthur, babasının kasabasına gidiyor ve orada herkesi efsanevi kılıcı denemesi için sıraya koyup, herkese kılıcı taştan çektirmeyi denetiyorlar. Böylece Vortigern, Uther'ın oğlunu bulup onu öldürecekti. Arthur kalabalığın arasından sıyrıldı ve kılıcı çekebilen tek kişi oldu. Sonrasında Arthur ve Vortigern arasında sıkı bir mücadele başlamış oldu.

Filmi daha iyi olarak fragmandan anlayabilirsiniz:

lQ10Ok.jpg

Şimdiden iyi seyirler <3

S

sooply

Ziyaretçi
6,8 puanı hak eden bir film olduğunu düşünmüyorum. Severek izlediğim bir filmdir. Bunu senden duymakta şahaneydi dostum. Bu seride başka filmlerde bekliyorum senden.

xYaqiz

Play.HypeNW.Com
Elmaslar
305
Puanlar
5.680
Minecraft
Yaqiz
Daha fazla izleyiciyi dahi hak eden muhteşem bir film ! 2018'de izlemiştim ve çok beğenmiştim.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Cidden puanının neden bu kadar düşük olduğunu anlayamıyorum. Gerçekten daha yüksek puanlar alması gerekiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı