Sol Reklam

Haber Nintendo'da En Çok Satan Oyun Minecraft Dungeons Oldu!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

minecraft-dungeons-switch-hero.jpg

Nintendo'da En Çok Satan Oyun Minecraft Dungeons Oldu!
Minecraft Dungeons, Animal Crossing adındaki oyunu resmen tahtından etti.
26 Mayıs 2020 tarihinde resmen piyasaya sürülen Minecraft Dungeons oyunu, piyasaya çıkmasından çok kısa bir sonra Nintendo'nun sanal marketi eShop'ta Animal Crossing oyununu geçerek en çok satılan oyun oldu. Mojang Studios'un yepyeni yapımlarından birisi olan Minecraft Dungeons, geride bıraktığımız Mayıs ayında piyasaya sürülmüştü. 8 Mayıs 2020 tarihinde de Minecraft Dungeons, Animal Crossing isimli oyunun senelerden beri olan birinciliğini net olarak alarak Nintendo'nun sanal mağazası eShop'ta en çok satılan 1. oyun olmuş oldu. Minecraft Dungeons'ın bu kadar kısa bir süre zarfında küresel anlamda başarılar elde eden Animal Crossing'i tahtından etmesi çok güzel bir başarı olarak görülüyor.

0*VR67H629zp4n3lsS.jpg

Minecraft Dungeons Oyunu Nintendo eShop'ta En Çok Satılan Oyun Oldu!
Minecraft'ın 2. oyunu olarak kabul edilen Minecraft Dungeons, oyun dünyasını çok derinden etkilemeye devam ediyor ve Nintendo gibi büyük bir platformunun Online mağazası olan eShop'ta da resmen baş tahta oturdu. Görünüşe bakılırsa Minecraft Dungeons, 2020 senesinin en çok konuşulan ve oynanan oyunu olacak ki bende seve seve oynuyorum. Bunun dışında Minecraft'ın iki oyunu, Nintendo'nun sanal mağazası eShop'ta en çok satılan beş oyun arasında yer alıyor. Eh, güzelim oyuncular ne yapsın? Nintendo konsollarından da Minecraft oyunları basbayağı sarıyor. Birinci sırada Minecraft Dungeons oyunu bulunuyorken Minecraft'ın normal oyunu da beşinci sırada yer alıyor. İşin ilgi çekici tarafı ise Minecraft Dungeons'ın kısa bir süre zarfında 1. sıraya geçip birçok oyunu geride bırakması ama yine yeni Minecraft Dungeons ile bağlantılı olan oyununda 5. sırada olması da garibimize gidiyor. Yani Mojang Studios'un yeni oyun yapımlarından birisi olan Minecraft Dungeons, Minecraft'dan daha çok sevilmiş olabilir. Belki de ilerleyen zamanlarda Minecraft, Minecraft Dungeons'a göre daha az oynanabilir. Bütün bu şeyler yetmiyormuş gibi Hypixel Studios şirketi, 2018 senesinden beri üzerinde çokça çalıştığı o Hytale oyununu da piyasaya patlatırsa ortalık gerçekten karışır. Peki, sizce Minecraft Dungeons oyunu Minecraft'dan daha çok mu sevildi? Bu soruma dair cevaplarınızı da yorumlar kısmında mutlaka bekliyor olacağım.

EZ4JGgCWsAEHUbp.jpg

Minecraft'ın Yeni Oyunu Olan Minecraft Dungeons'ın Ortaya Çıkış Hikayesi!
Sahi 10. senesini kutlayan Minecraft, 2018 yılında Minecraft Dungeons'ı duyurarak büyük bir sürprize imza atmıştı. Tabii, Minecraft'ın 10. yılından bahsediyoruz ve Minecraft'ın geliştiricileri durur mu? Tabii ki de durmaz. Minecraft Dungeons için kollar sıvanmıştı ve bütün hazırlıklara başlanmıştı. Minecraft Dungeons için sadece 2.5 seneleri vardı ve 1 Nisan 2020 tarihine yetişmek zorundaydı. Ekibini genişleten Mojang yani Mojang Studios, 29 Eylül 2018 tarihinde resmen Minecraft Dungeons'ın ilk resmi tanıtım videosunu yayımlamıştı. Daha doğrusu bu tanıtım videosundan ziyade oyunculara karşı oyunun varlığını bildirme tanıtımıydı. Yani işin açıkçası oyunun ilk test tanıtım videosuydu. Tabii, az önce dediğim gibi ana tanıtım videosu 1-30 Nisan 2020 tarihinde çıkacaktı. Minecraft Dungeons'ın geliştiricileri, oyun üzerinde çalışmaya devam etti ve nihayet gözle bakılabilecek kıvama gelmişti ki 2019 senesinin sonlarına doğru da bir konferans sürprizi yaşandı. "O sürprizde neyin nesiydi?" diyen arkadaşlarımız mutlaka olabilir. Düzenlenen bir oyun konferansı sırasında oyuncuların hiç beklemediği bir olay olmuştu. Minecraft Dungeons'ın ilk oyun içerisinden oynanış videosuydu ve yarım saati geçiyordu. Bu da oyuncuların oyuna karşın ilk düşüncelerinin oluşmasına sebebiyet vermişti. Reddit platformunda da birçok kullanıcının olumlu yorumunu okumak mümkündü ve işte o tarihi ay artık gelmişti. Eh, şimdi ne olacaktı??! ?

minecraft-dungeons-is-getting-cross-platform-multiplayer.jpg

Bu tarihi ayda herkes Minecraft Dungeons'ın çıkması heyecanla beklerken oldukça üzücü bir olay olmuştu. Hatırlarsanız 2020 yılına girmemiz ile beraber COVID-19 denilen kötü bir salgın ortaya çıktı. Bu da oyun dünyasını ve birçok olayı da olumsuz etkiledi ki geliştiricilerin evden çalışması gerekiyordu. En nihayetinde oyunun resmi çıkış tarihinde bir değişiklik olacaktı ve yeni tarihte 26 Mayıs 2020 tarihi olmuştu. Nihayet o gün geldi ve oyun birçok oyun platformuna çıktı. "Peki, oyunun resmi olan ana tanıtım videosu?" diyen arkadaşlarda mutlaka vardır. Evet, nihai oyunun çıkmasıyla beraber o da Minecraft'ın resmi Youtube kanalında yayınlandı. O resmi olan tanıtım videosunu da aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
S

sooply

Ziyaretçi
Nintendo artık düzgün oyun çıkarmıyor, tanıtmıyor bile. Nintendo kullananların sayısı azaldı. Bunu arttırmaları lazım. Hele hele son olan olaydan sonra Nintendo'ya hiç güvenim kalmadı. Bu oyunun da orada en yüksek satışı gerçekleştirmesi gayet normal.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Nintendo artık düzgün oyun çıkarmıyor, tanıtmıyor bile. Nintendo kullananların sayısı azaldı. Bunu arttırmaları lazım. Hele hele son olan olaydan sonra Nintendo'ya hiç güvenim kalmadı. Bu oyunun da orada en yüksek satışı gerçekleştirmesi gayet normal.

Bu dediğinize sahi katılıyorum. Özellikle şu virüs sürecinin başlamasıyla birlikte şirketin erime süreci başladı ve her geçen gün kan kaybediyor :(

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.130
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
Her platformda karşımıza çıkan Minecraft'ın yeni oyunu Minecraft Dungeons, Minecraft gibi her yeri sallamaya devam ediyor. Ellerine sağlık.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Her platformda karşımıza çıkan Minecraft'ın yeni oyunu Minecraft Dungeons, Minecraft gibi her yeri sallamaya devam ediyor. Ellerine sağlık.

Bu dediğinize kesinlikle katılıyorum ve bu kadar kısa sürede de Dungeons'ın 1. sıraya oturması bizi sevindiren şey oldu. Teşekkür ederim ;) <3

MighTCraft

MighTCraft & Survival
Elmaslar
5
Puanlar
13.320
Yer
Italya
Minecraft
DoguErgul
minecraft dungeons başarılı oyundu zaten.

zBlob_HD

Creeper Evimi Patlattı
Elmaslar
98
Puanlar
14.025
Minecraft
_BatuhanDEV_
minecraft dungeons iyi bir oyun ama baya biliyor

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

HamsiBey

Yaşasın ırkımız Çin'e bedel kırkımız

Discord:

Hamsi Bey#6561

Elmaslar
64
Puanlar
2.460
Yer
Türkiye
Minecraft
Hamsi_Bey
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
T

Tema

Ziyaretçi
Minecraftın en güzel hali dungenos oyun gerçekten harika oynama şansı yakaladım oynadım güzel bir oyun gerçekten.

H

HisarOyuncu

Ziyaretçi
Güzel Minecraft adına sevindim :)

fari

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

fari#0953

Elmaslar
7
Puanlar
170
Minecraft
fahriben
Forumu taşıyor arkadaş :D, başarılar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı