Sol Reklam
Sağ Reklam

Nedir Bu "Başarı" ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

FlorisSa

Örümcek Hoşt!

Discord:

Kayra#3280

Elmaslar
261
Puanlar
14.030
Minecraft
Ifestus
Nedir bu başarı ? Ne zaman başarılı olursunuz ? Herkes sizi taktir ettiğinde mi ? Yoksa kendi istediğinizi yapıp, yaptığınız işi beğendiğinizde mi ?

Bana soracak olursanız ben 2. şıkkı seçerdim. Vurdum duymaz, bencil, ön yargılı veya düşüncesiz birisi olmadığımı düşünüyorum fakat insanların büyük bir bölümünü tanıyorum. Kendimizden yüksektekilere hep çamur atarız. Kıskanırız içten içe. Eğer herkes sizi taktir etsin diye uğraşırsanız, başarıyı bu olarak görürseniz, afallarsınız. Kendinizi tatmin etmeniz gerek, kendiniz için yapın. Ulan ne iyi yaptım, ne kadar iyiyim, ne kadar başarılıyım diyin. Yapamayacağınız hiç bir şey yok !

Bir örnek vereyim. Çoğunuz lisede olan veya liseyi okumuş insanlarsınız. Bir öğrenci düşünün matematik sınavından sürekli 0 ile 5 arasında not alıyor. Girdiği deneme sınavlarında -5 net yapıyor. Aradan 1 ay geçtikten sonra son sınavlar yapılıyor ve çocuk 45 alıyor. Girdigi denemeden 15 net çıkarıyor. 50 puanın altı sınıfta kalır. Başarısız olarak nitelendirilir. Sizce bu çocuk başarısız mı ? Notunu 40 puan yükseltmesi, deneme 20 net fazla alması başarısızlık mı ? Genel yargıya bakılırsa evet o çocuk başarısız fakat kendisine bakılırsa o çocuk başarılı !

Bundan sonuç çıkararam ve son olarak kendi kendinizi takdir etmeyi bilin, kimse sizi sizden iyi tanıyamaz. Eğer sizin başarılı olup olmadığınızı başkalarının belirlemesine izin veriyor iseniz bazı şeyleri yanlış yapıyorsunuz ! Kendinize kendiniz bakın ...

Buraya kadar okuduysanız teşekkürler, iyi veya kötü yapıcı yorumlarınızı bekliyorum.

Bir sonraki konum ise Başarısızlık/Çaresizlik olacaktır. Iyi günler, kendinize iyi bakın.

Arda

Konuşmak bedava, bana kodu göster! -Linus Torvalds

Discord:

ArdaK#6888

Elmaslar
656
Puanlar
7.075
Minecraft
JoneX
adan destan yazmış :)

xSchenaTR

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
36
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Bende öyleyim, hiç çalışmam derslere. Ama hep 40-45 alırım :D Türkçeden 33 Aldım :/​

EmektaR_03

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!

Discord:

EMEKTAR

Elmaslar
190
Puanlar
75
Yer
Afyonkarahisar
Minecraft
MustafaPvP1
Ben AstSubay olmak istiyorum. Daha geçen yıl 1 tane şınav çekemiyordum. Dizlerim bükülüyordu kollarım dayanmıyordu. Şimdi ise tek seferde 30-35 tane şınav çekerim. Azim Çalışma Mutluluk :D :D

xSchenaTR

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
36
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Ben AstSubay olmak istiyorum. Daha geçen yıl 1 tane şınav çekemiyordum. Dizlerim bükülüyordu kollarım dayanmıyordu. Şimdi ise tek seferde 30-35 tane şınav çekerim. Azim Çalışma Mutluluk :D:D
Bende, Bordo Bereli Olmak İstiyorum Ama Eğitimleri Çok Zor :/ Yapabilirmiyim Bilmiyorum.​

EmektaR_03

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!

Discord:

EMEKTAR

Elmaslar
190
Puanlar
75
Yer
Afyonkarahisar
Minecraft
MustafaPvP1
Bende, Bordo Bereli Olmak İstiyorum Ama Eğitimleri Çok Zor :/ Yapabilirmiyim Bilmiyorum.​
Nasipte varsa yaparsın. Sen spor yap. Tabi sağlık şartların yerindeyse yaparsın. Bana kardeşim bile olamazsın diyor. Ben takmıyorum artık.

admiraldus

DEVASTATE

Discord:

admiraldus#6660

Elmaslar
1.686
Puanlar
0
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
admiralduski
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki açtığınız konu tartışmaya açık, güzel bir konu. Kendi düşüncelerime gelirsek başarı akışına bırakılması gereken bir şey. Çok kafaya takılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bir şeyi çok fazla kafaya takarsanız kaçmaya başlar, kaçan kovalanır. Dünya'yı kovalamayın, işte o zaman o sizi kovalamaya başlayacaktır.

Ayrıca yaptığınız işin türü, nasıl yapıldığı gibi etkenler de önem taşıyor. Kimi insanlar bir şeyi severken kimi insanlar sevmez ve herkese hitap etmek imkansız ne yazık ki. Yani hedef kitlenizin sizin hakkındaki düşüncelerini önemseyin. Kırmızıyı sevmeyen birine kırmızıyı sevdiremezsiniz ama kırmızıyı seven birine kırmızıyı en iyi şekilde sunabilirsiniz.

Velhasılıkelam bu başarı işini kafaya çok takmamanız ve işi en iyi şekilde icra etmeniz yeterli olacaktır. Sonrası kendiliğinden gelir zaten.

FlorisSa

Örümcek Hoşt!

Discord:

Kayra#3280

Elmaslar
261
Puanlar
14.030
Minecraft
Ifestus
adan destan yazmış :)
Eheheh, yok canım kısa bu.
Bende öyleyim, hiç çalışmam derslere. Ama hep 40-45 alırım :D Türkçeden 33 Aldım :/
Ben AstSubay olmak istiyorum. Daha geçen yıl 1 tane şınav çekemiyordum. Dizlerim bükülüyordu kollarım dayanmıyordu. Şimdi ise tek seferde 30-35 tane şınav çekerim. Azim Çalışma Mutluluk :D:D
Nasipte varsa yaparsın. Sen spor yap. Tabi sağlık şartların yerindeyse yaparsın. Bana kardeşim bile olamazsın diyor. Ben takmıyorum artık.
Bu akşam veya yarın akşam paylaşacağım yazıyı kesinlikle okumalısınız size yararı olacağından eminim.
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki açtığınız konu tartışmaya açık, güzel bir konu. Kendi düşüncelerime gelirsek başarı akışına bırakılması gereken bir şey. Çok kafaya takılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bir şeyi çok fazla kafaya takarsanız kaçmaya başlar, kaçan kovalanır. Dünya'yı kovalamayın, işte o zaman o sizi kovalamaya başlayacaktır.

Ayrıca yaptığınız işin türü, nasıl yapıldığı gibi etkenler de önem taşıyor. Kimi insanlar bir şeyi severken kimi insanlar sevmez ve herkese hitap etmek imkansız ne yazık ki. Yani hedef kitlenizin sizin hakkındaki düşüncelerini önemseyin. Kırmızıyı sevmeyen birine kırmızıyı sevdiremezsiniz ama kırmızıyı seven birine kırmızıyı en iyi şekilde sunabilirsiniz.

Velhasılıkelam bu başarı işini kafaya çok takmamanız ve işi en iyi şekilde icra etmeniz yeterli olacaktır. Sonrası kendiliğinden gelir zaten.
Sevdim :)

nexi

nexi is the best!

Discord:

nexi#0001

Elmaslar
1.193
Puanlar
17.075
Yer
Samsun
"Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp."

Mesela ben bir dövüş oyunu oynuyorum ve bu oyunda karşıdaki adamı hemen öldürebilmem için bir combo öğrenmem gerekiyordu. bende sürekli çabaladım başarmaya çalıştım, başarana kadar hiç pes etmedim ve sonunda başardım. çalışınca hakettiğini kazanıyor insan.

Bluter

Öfkelen, ışığın giderek sönmesine karşı öfkelen.

Discord:

Bluter#0074

Elmaslar
323
Puanlar
0
Bana göre başarı; elde etmek istediğin her hangi bir şeye ulaşmak, erişmektir. Bunun sonucun da bir başarı elde etmiş oluruz.

EmektaR_03

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!

Discord:

EMEKTAR

Elmaslar
190
Puanlar
75
Yer
Afyonkarahisar
Minecraft
MustafaPvP1
Başarı mezara girdikten sonra ne kadar lehine şeyin kaldığıdır.

fugue

Zümrüt Hojtir, Ama Benenah
Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
İnsanın çalışıp elde edemeyeceği birşey yoktur.

EmektaR_03

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!

Discord:

EMEKTAR

Elmaslar
190
Puanlar
75
Yer
Afyonkarahisar
Minecraft
MustafaPvP1
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı