Sol Reklam
Sağ Reklam

Neden sunucular bunu yapıyor ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Almodria

Yay Yok, İskelet Yok
Sunucu Sahibi

Discord:

ALMODRİA#0001

Elmaslar
154
Puanlar
13.825
Yer
Ev
Minecraft
Almodria
Bazıları bunu bir ana hesap + 2 yan hesap (afk hesabı) şeklinde yapıyor bazıları hiç kontrol etmiyor bazıları ise hiç izin vermiyor. Ancak en mantıklısı ana hesap + 2 yan hesap olabilir.
Bana da en mantıklısı maximum 2 yan hesap olarak geliyor çünkü diğeri artık bota ve dolandırıcılığa giriyor.

CAN147

Ahanda Zümrüt!
Yasaklandı

Discord:

CAN147#1757

Elmaslar
701
Puanlar
12.735
Discord İzni
Bence yaptıkları gayet normal Minecraft sunucu piyasası şuan ölü durumda aşırı derece de sunucu var ve oyuncu kıtlığı yaşanıyor bazı sunucular ise bu kıtlığı kendi sunucusunda fazla oyuncu göstererek oyuncuları çekiyor. Sorun bu sunucuların fake oyuncu yapması değil sorun piyasa da aşırı derece de sunucu olması ve bir birinin aynısı olup üstüne bir de reklam ücretleri bu konu bir çok yere bağlanabilir. Bence sunucu sahipleri fake oyuncu yapmakla haklılar. Tabi ki fikirler farklı olabilir amaçları şunlar olabilir. Oyuncu çekmek, Daha popüler gözükmek, Reklam vermeden daha fazla kitleye ulaşmak. Bir sunucu sahibinin geliri az ise nasıl reklam verebilir? 1 reklam verişinde kendi cebinde ödediğinde 2'inde de öderse bu sunucu sahibi zarara uğramaz mı? Bence çok fazla sunucu olduğu için sunucular oyuncu kıtlığı yaşıyor sebeplerinden biri bu bir diğeri ise reklamların pahalı olması. Genel reklamlardan bahsediyorum. Youtuber, Forum, Banner v.s için

Bxkay

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

berkay.#1940

Elmaslar
52
Puanlar
4.070
Yer
Adana
Minecraft
Bxkay
Genellikle oyuncular eventlerden ekstra eşya kazanmak ve klanlarında fazla aktiflik görünmesi için afk hesap açıyorlar

Feder Lysle

Atom

Discord:

yıldırım#1337

Elmaslar
52
Puanlar
435
Yer
İstanbul
Minecraft
Minecraft
Genellikle oyuncular eventlerden ekstra eşya kazanmak ve klanlarında fazla aktiflik görünmesi için afk hesap açıyorlar
Şahsi cevap vermenize ne gerek vardı? Sizin zaten sunucunuzun bot olduğuna dair bir sürü şikayet, kanıt ve teşmiller bulunuyor. Kendi adıma konuşmak istersem ve görüşede bakarsak sunucunuzun tamamen bot, fake oyunculardan ibaret olduğu kati bir durum. Kendiniz için böyle postlar aramanıza gerek yok yanii

Bxkay

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

berkay.#1940

Elmaslar
52
Puanlar
4.070
Yer
Adana
Minecraft
Bxkay
Şahsi cevap vermenize ne gerek vardı? Sizin zaten sunucunuzun bot olduğuna dair bir sürü şikayet, kanıt ve teşmiller bulunuyor. Kendi adıma konuşmak istersem ve görüşede bakarsak sunucunuzun tamamen bot, fake oyunculardan ibaret olduğu kati bir durum. Kendiniz için böyle postlar aramanıza gerek yok yanii
Hocam piyasadaki tanınan büyük sunucu sahiplerine sorarsan aynı cevabı alabilirsin. Ben burada kendi sunucumu savunmuyorum. Genel olarak bir cevap verdim girip bakarsan tr'deki tanınan sunuculara hepsinde oyuncuların afk hesapları bulunmaktadır

Belzebuh1453

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
5
Puanlar
13.460
Kendilerince bot atarak oyuncu gostermeye calisiyorlar herhalde boş iş

Silinen üye 135761

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Atasci#4407

Elmaslar
85
Puanlar
1.555
Yer
Elazığ
Minecraft
MuhammedAtasci
Twitter
MuhammedAtasci0
Dostum bunlar kalite veya düzen anlamında(sunucu yönetimi) fazla başarılı olmamamışlar ve "Bakın biz Türkiye'nin en büyük 3. Sunucusuyum" veya "Benim 200-300 oyunucum var" demek için oraya bot koyuyorlar.

Hepimiz biliyoruz ki botlar vip ücreti ödemeler ;D yani sunucuya bir kârı bile yok hatta fazladan ram oluyor.

Bu dediğim şeyleri en tepede olan 5-7 sunucu yapıyor.

Sunucu sahipleri bunu yapınca ne başarısı olacağını anlamıyorum.

Adminlerle bunu söylediklrtimdr bot olduklarını kabul etmiyorlar ve bunun üzerini örtmek için kurallarına yan hesap eklemek veya afk bırakmak serbesttir diyiyorlar.

P

Proomp

Ziyaretçi
Bilerek oyuncuların sunucularına çok fazla afk hesap sokmasına izin vermek veya sunucuya bilerek fake oyuncu sokmak diğer sunucu sahiplerinin hakkında girmektir (kul hakkı), emek hırsızlığıdır, saygısızlıktır. Çünkü gerçekten işini hakkıyla yapan ama karşılığında çok az bir aktifliğe sahip olan sunucular oldu ve bu sunucular aktifliğin az olmasından dolayı, sunucu masraflarını karşılayamadılar ve kapandılar.

Arkadaşlar sunucu sahipleri gerçek olmayan oyuncularla aktifliğini yüksek tutuyor ve sunucularına gerçek oyuncu çekebilmek için bu önemli bir şeydir. Çünkü bir kişi aktifliğin çok olduğu bir sunucuda oynamak ister, Minecraft Sunucuları topluluk oyunudur (çoğu).

Bu durumda "oyuncuların" çoğu bilinçsiz, bazılarının durumu da farklı. Örneğin laglı, fake oyunculu sunucularda oynayan birine "Neden bu sunucuda oynuyorsun?" dersen, muhtemelen "Oynayabileceğim sunucu yok." diye cevap verecektir.

Oyuncuların sunucudaki sistemden ziyade topluluğa önem verdiğini unutmayın.

Fake oyuncuya sahip sunucu sahipleri elbet bunun bedelini öder, emek verip ortaya oynanabilecek bir sunucu çıkaramayan kişilerde "nerede yanlış yaptıklarını" düşünmelidirler veya bu iş onlar için hayırlı olmayabilir. Allah bir kapıyı kaparsa, bin kapıyı açar.

Her zaman başarılı olamayız, başarısızlık ölümcül değildir. Önemli olan devam etme cesaretidir.

Son düzenleme:

BlackKpoT

İlim Sahibi Olmak İsteyen
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BlackKpoT#3087

Elmaslar
541
Puanlar
16.750
Yer
Türkiye
Minecraft
BlackKpoT
Bot basmak mantıklı ama dozunda. Her şeyin fazlası zarardır.

Zergi

Network Dev ()
MinePass

Discord:

Zergi#9302

Elmaslar
416
Puanlar
14.320
Yer
America , United States
Minecraft
ZergiYT

BlackKpoT

Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BlackKpoT#3087

Elmaslar
541
Puanlar
16.750
Yer
Türkiye
Minecraft
BlackKpoT
Sanırım bir ara siz de basıyordunuz creationismine 7500 playeri mevcuttu?
Evet bi ara öyleydi. Çok anlaşılabilir diye 5600'e çekmiştim. Güzel tespit yaptınız @Zergi Bey :D Reftreyst yöntemiyle yapmıştım.

Zergi

Network Dev ()
MinePass

Discord:

Zergi#9302

Elmaslar
416
Puanlar
14.320
Yer
America , United States
Minecraft
ZergiYT
Evet bi ara öyleydi. Çok anlaşılabilir diye 5600'e çekmiştim. Güzel tespit yaptınız @Zergi Bey :D Reftreyst yöntemiyle yapmıştım.
Interpol methodu var mı acaba sizde satın almak isterim teşekkürler.

BlackKpoT

Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BlackKpoT#3087

Elmaslar
541
Puanlar
16.750
Yer
Türkiye
Minecraft
BlackKpoT
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı