Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Neden Benim Sunucum Tutmuyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Almodria

Yay Yok, İskelet Yok
Sunucu Sahibi

Discord:

ALMODRİA#0001

Elmaslar
154
Puanlar
13.825
Yer
Ev
Minecraft
Almodria
Merhaba;

Bu dönemde herkes minecraft serveri açıyor ve neredeyse çok azı tutuyor. Peki neden?

1642359359436.png

NEDEN?

Gördüğüm kadarıyla açılışı yaptıktan sonra hiç bir sunucu sahibi açmadan önceki gösterdiği önemi online sayısını az görünce ilgilenmeyi kesiyor.
Asıl problemimiz bu devamlılık göstermeyen bir projeyi kim ilerletecek kimse bu yüzden sunucular tutmuyor ve ortaya devasa bir sunucu çöplüğü çıkıyor.
Hiç bir büyük sunucu açılışında +100 online ile açılmıyor onlarda dipten başlıyor ve devamlılığını sağladıkları için sunucuları tutuyor.

Ne Yapmamalıyız?

Asla ve asla açtığınız oyun modunu "aa bu mod tutmadı hadi dc de oylama yapayım en çok oy gelen oyun modunu açayım sunucuyla oynarlar" OYNAMAZLAR!
Discord sunucunuzdaki online sayısına ve duyurularınıza gelen tepkilere sakın ama sakın kanmayın eğer cidden güzel bir sunucu açtıysanız sunucunuza çaba
sarf ederseniz elbet tutacaktır.

Ne Yapmalıyız?

Devamlılık sağlamalısınız peki bunu nasıl yapacaksınız. Önce sunucunuzda oynayacak o 5 kişiden oluşan kemik kitleye çok ılımlı yaklaşacaksınız ve onları dinleyeceksiniz, o oyuncular sizin serverinizdeki sıkıntıları bulacak size söyleyecek ve siz bunları anında düzelteceksiniz bir yazıda yazım hatanız mı var düzelttiğiniz mi bu yaptıklarınızı toplayıp her gün o discord sunucunuzda bakım notları kanalınızda @Everyone tagıyla paylaşacaksınız insanlara "BİZ BU SUNUCU ŞU AN TUTMASA BİLE BAŞINDA DURUYORUZ TUTTURACAĞIZ" izlemini vereceksiniz! Bunu görenler yavaş yavaş sunucunuza girmeye başlayacak tabi bu sırada reklam yapmayı bırakmayacaksınız. Serverinizi açtığınız zamana kadar yaptığınız reklamları yapmaya devam edeceksiniz.

En Etkili Reklam Nedir?

Her türden reklam etkilidir. Kendinizi her minecraft forumunda göstermeniz gerekiyor. Forumlarda konularınızı açtınız ve reklamlarınızı yaptınız bitti mi? Hayır, bitmedi şimdi diğer platformlara ulaşacaksınız youtuber ve yayıncıları sunucularınızda oynamaları için ikna edeceksiniz böylelikle o yayını izleyen insanlarda sunucunuza sırf yayıncıyla oynamak için giriş yapacaklar ve sizin online sayacınız artmaya başlayacak.

Bu Bir İş!

Açtığınız serveri bir iş gibi görmeniz gerekiyor, para kazanma kaynağı değil bir İŞ! Eğer "ben serveri açtım hadi marketi açayım bir de %50 indirim patlatayım az kalır almazlar bir de üstüne 2 kat kredi etkinliği yapayım yağsın paralar oh oh" derseniz siz zaten en başında kaybedensiniz! Neden mi, siz para kazanma hırsı bürürse o oyuna yenilik getiremez ve aktiflik olmadığı zaman bırakırsınız eğer bırakırsanız da hep siz kaybedersiniz. Oyuncu bir şey kaybetmez oynayacağı tonlarca minecraft serveri var.

EĞER SUNUCUNUZU BİR YETİŞKİN MANTIĞIYLA İŞ OLARAK GÖRÜP HEP BAŞINDA DURURSANIZ BAŞARILI OLURSUNUZ!

Son düzenleme:

sinyorelder

Yani wow, adalet kalmamış
Koordinatör
MinePass

Discord:

sinyorelder

Elmaslar
679
Puanlar
8.085
Discord İzni
Minecraft
iELDER
Örnek gösterdiğiniz çoğu sunucunun oyuncuları gerçek değil ki afk clienti veya türevi şeylerle bot hesapları oyunda tutuyorlar

Aish

jelibon

Discord:

aish#1905

Elmaslar
299
Puanlar
3.255
Vaktimi ayırarak okuduğum ve gerçekten düzgünce açıklaması olan konulardan biri, gayet söylediklerinde haklısın ve eklemek istediğim bu projelerde ismini sürdürmeye çalışanlara başarılar.

Almodria

Yay Yok, İskelet Yok
Sunucu Sahibi

Discord:

ALMODRİA#0001

Elmaslar
154
Puanlar
13.825
Yer
Ev
Minecraft
Almodria
Örnek gösterdiğiniz çoğu sunucunun oyuncuları gerçek değil ki afk clienti veya türevi şeylerle bot hesapları oyunda tutuyorlar
Sunucuların içerisinde yan hesaplar olabilir ancak oyunlarda hep bir chat dönüyor eğer chat dönüyor ve ticaret oturmuş ise o sunucu tutmuş demektir.

S

Silinen üye 36023

Ziyaretçi

Böyle detay isteyen bir konuyu çok uzatmadan Rehber şeklinde anlatmanız hoş olmuş, yukardaki arkadaşta haklı olabilir.

O

Onur1337

Ziyaretçi
Arkadaşlar emek verip yazıyorsunuz üzgünüm ama artık bunları bilmeyen kaldı mı ya? Bunları anlatan bir sürü konu var ki, sadece kelimeler değişiyor içerikler aynı. Daha etkili reklam teknikleri veya daha detaylı bi' konu beklerdim. Yine de eline sağlık diğer konulara kıyasla daha iyi bi' anlatıma sahip. Bir de ben çok memnuniyetsizim ya beni de çok takmamak lazım.

Yormok

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Yormok#5037

Elmaslar
64
Puanlar
605
Başka bir forum da paylaştığım bir içerikte paylaştığım gibi eşsiz stratejiler uygulamaları gerekmekte biraz özgün ve etkili çalışmalar ile daha da ileriye taşıyabilirler sunucularını.

fearlles

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

agumantproject#9903

Elmaslar
4
Puanlar
2.000
Minecraft
agumantin
Sunucunun sistemlerini yükselterek kimsenin yapmadıgı sistem yaparak ve reklam vererek online artırabilirsin mesela hypixel sistemleri çok iyi adamların +300.000 oyuncu çekiyor çünkü kimse böyle sistemler yapamaz oyuncular her zaman yenilikçi sunuculara bakarlar kullandıgın harita pluginsler herne varsa kaliteli olursa çok iyi olur ve senin yararına mesela method bunu değiştirebilirsin farklı emojilerle süslüyerek bişeyler yapmaya çalış

Batuhan Yenidogan

oyna.zeromc.net
Site Sahibi

Discord:

Batuhan Yenidogan#6666

Elmaslar
1.651
Puanlar
16.545
Yer
Ankara
Çok doğru bir rehber kanımca. Yazdığın gibi 10-20 online ı olup da şu anda 3 haneli onlineları gören pek çok sunucu var tanıdığım arkadaşlarımın. Başında durmak, emek göstermek ve sürekli sunucuyu aktif tutmak en önemli şey.

Mr_Obliviate

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Mr Obliviate#0001

Elmaslar
153
Puanlar
4.420
Minecraft
Mr_Obliviate
Bir gazla yazılmış bir yazı görüyorum. Arkasında deneyim göremiyorum. Kendisiyle sürekli tartışan birini görüyorum gerçekçi birini değil.

Bütün yazıda "bitti mi? bitmedi.", "...mı yapacaksınız? hayır!!" gibi kendisiyle sohbet eden birini okudum.

Asla ve asla açtığınız oyun modunu "aa bu mod tutmadı hadi dc de oylama yapayım en çok oy gelen oyun modunu açayım sunucuyla oynarlar" OYNAMAZLAR!
Oynarlar.

Hiç bir büyük sunucu açılışında +100 online ile açılmıyor onlarda dipten başlıyor ve devamlılığını sağladıkları için sunucuları tutuyor.
Elbette büyük başlayıp ayakta kalan sunucular var.

Konunun özeti:
Güzel sunucu açın
Reklam yapın
Pes etmeyin.

Yayıncıları ikna edin demişsin. 0 online olan sunucuda hangi yayıncı oynamak istiyor?
Güzel sunucu açtıysanız tutar demişsin. Güzel sunucu ne demek açıklamamışsın.

Ben yayıncı çağırmaya çalışmayan, forumlara konu koymayan, "güzel sunucu" açmayan birini görmedim. Sık yapılan hatalara değinmek yerine aynı şeyleri söyleyip duran 1958129589. rehberi açtığın için teşekkür ederiz.

Almodria

Yay Yok, İskelet Yok
Sunucu Sahibi

Discord:

ALMODRİA#0001

Elmaslar
154
Puanlar
13.825
Yer
Ev
Minecraft
Almodria
Bir gazla yazılmış bir yazı görüyorum. Arkasında deneyim göremiyorum. Kendisiyle sürekli tartışan birini görüyorum gerçekçi birini değil.

Bütün yazıda "bitti mi? bitmedi.", "...mı yapacaksınız? hayır!!" gibi kendisiyle sohbet eden birini okudum.

Oynarlar.

Elbette büyük başlayıp ayakta kalan sunucular var.

Konunun özeti:
Güzel sunucu açın
Reklam yapın
Pes etmeyin.

Yayıncıları ikna edin demişsin. 0 online olan sunucuda hangi yayıncı oynamak istiyor?
Güzel sunucu açtıysanız tutar demişsin. Güzel sunucu ne demek açıklamamışsın.

Ben yayıncı çağırmaya çalışmayan, forumlara konu koymayan, "güzel sunucu" açmayan birini görmedim. Sık yapılan hatalara değinmek yerine aynı şeyleri söyleyip duran 1958129589. rehberi açtığın için teşekkür ederiz.
Hey hey dostum, emin ol içimden geldiği gibi yazdım istersen okumayabilirsin bu çok basit direkt geçebilirsin. Bu yazılarım tecrübeyle sabit gloreys projem için 4000 tl para batırdım :) boş sallamaya gerek yok, yorum yapayım diye yorum yapmaya gerek yok teşekkürler :)

Klarusss

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
12
Puanlar
13.260
sunucunuz tutmaz çünkü klasik emeksiz farksız eğer sunucunuzun tutmasını istiyorsanız önce açacağınız sunucu türündeki en iyi sunucuları en çok oynayanı olan sunucuları gezin sonra kendi sunucunuzu yapın çünkü sunucunuzun oynanmasını istiyorsanız onlardan ya daha iyi bir sunucuya sahip olmalısınız yada farklı olmalısınız ve bu süreçte kendi sunucunuzu yaparkene sürekli kendinize şu soruyu sorun ve adam gibi cevap verin '' millet benim sunucumu niye oynasın benim sunucumun diğerlerinden ne farkı var? '' eğer bu soruya basit sistemler saymayıp adam akıllı şeyler sayabiliyosanız belki bir umut olabilir.

kafamdakileri öyle salladım ama bence doğru sizin için doğru değilse plugin paketi ile sunucu açabilirsiniz umarım tutar.

Cazcez

Çerezler Güzeldir!
Premium
Emektar

Discord:

CazcezXD#4073

Elmaslar
1.243
Puanlar
15.660
Yer
JEFF Media GbR
Discord İzni
Minecraft
Cazcez
Hey hey dostum, emin ol içimden geldiği gibi yazdım istersen okumayabilirsin bu çok basit direkt geçebilirsin. Bu yazılarım tecrübeyle sabit gloreys projem için 4000 tl para batırdım :) boş sallamaya gerek yok, yorum yapayım diye yorum yapmaya gerek yok teşekkürler :)
Üzgünüm ama batırdaysanız başarısızlık tecrübe etmişsiniz, başarılı değil. Üstelik ne yaptınızda o kadar batırdınız merak ediyorum.

furkanzyldrm

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

Furkanzyldrm#2018

Elmaslar
37
Puanlar
975
Yer
Türkei
Minecraft
furkanzyldrmTR
Sadece kendine laf yetiştirmişsin , üslubun ve tutumun hiç doğru değil , konunun akışı düzgün değil aklına ne geldiyse direk yazmışsın beğenmedim . İyi günler :evet:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı