Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü MySQL tam olarak neye yarıyor? Kullanmalı mıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kalpazankizan321

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
26
Puanlar
900
Öncelikle merhabalar.
Konumun başında belirtmek isterim ki bu işlerde yeniyim ve araştırıyorum. Sorum şu MySQL ne işe yarar? Bunu gerek forumda gerek de internette bol bol araştırdım veri kaydetme depolama gibi açıklamalar buldum fakat yine de pek anlayamadım. Yani MySQL sunucumda neye yarayacak kullanıcı bilgilerimi kaydetmeme mi yarıyor? Galiba kayıt olmayı websiteye bağlamaya yarıyor başka özellikleri de vardır elbet. Bana açıklayabilecek var mı acaba? Sunucuda ne işe yarayacağı hakkında bilgileri. Coin sistemi için de gerekli sanırım yani okuduklarımdan anladığım kadarıyla. Örneklerle açıklayabilirseniz çok sevinirim.

Castle Network

Zombi Geldi, Beni Yedi
Elmaslar
153
Puanlar
13.820
kısaca mantığını anlatacak olursam PHP’de veya diğer programlama dillerinde işlenen veriyi saklamak için kullanılır yani sizin bir sunucunuz var verileriniz mysql e bağlı o sunucuyu kapatsanız bile 1 yıl sonra eğer 1 yıl önce verilerinizi bilgisayara mysql den indirdiyseniz aynı verilerle 1 yıl sonrada o sunucuyu açabilirsiniz ayrıca MySQL güçlü ve çok hızlı bir veritabanı sunucusudur. Birçok programlama dilini destekler ve birden fazla kullanıcı ile birlikte kullanılabilir.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

daha örnek isterseniz verebilirim

kalpazankizan321

Elmaslar
26
Puanlar
900
Evet zahmet olmazsa örnekleri arttırabilir misiniz? İyice kavramaya çalışıyorumda özelliklerini.

Castle Network

Zombi Geldi, Beni Yedi
Elmaslar
153
Puanlar
13.820
Evet zahmet olmazsa örnekleri arttırabilir misiniz? İyice kavramaya çalışıyorumda özelliklerini.
Mesela authme kayıt olma plugini siz bunu MYSQL e bağladığınızda birisi oyundan kayıt olduğunda o oyuncunun bilgileri MYSQL veritabanına yansır istediğiniz zaman ordan kaldırabilirsiniz düzenleyebilirsiniz veya başka bir yere taşıyıp yedekleyebilirsiniz yada ieconomy siz bu plugini MYSQL e bağladığınız zaman oyuncuların para bilgisi an ve an veritabanına yansır siz istediğiniz zaman düzenleyebilir kaldırabilir yada başka bir sunucuya / siteye taşıyabilirsiniz ki sunucunuz sıfırlansa bile mysql i kurup bilgileri geri getirebilirsiniz tabii bunun için ilk önce yedeklemiş olmanız gerekmektedir

kalpazankizan321

Elmaslar
26
Puanlar
900
Tamamdır çok teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı