Sol Reklam

Tanıtım Multiverse Core | Minecraft'ın dünyalara açılan kapısı...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kronox

Herkes yalan söyler.

Discord:

Kronox#0001

Elmaslar
56
Puanlar
6.435
Yer
Samsun
Minecraft
KronoxTR
Selamlar Saygıdeğer MC-TR Okurları!
Hatırı sayılır güzel Minecraft Eklentilerini incelemeye devam ediyoruz.

687474703a2f2f7374617469632e6f6e6172616e646f6d626f782e636f6d2f6d762d6c6f676f2e706e67.png

Bugün ki konumuz, dünyalarınıza şekil veren dostumuz Multiverse-Core. Peki nedir bu eklenti? Ne işe yarar? Yenir mi? Bunları bugün konuşacağız. MV, bukkit/spigot platformunda yayın yapan en yaygın ve profesyonel dünya yaratma ve yönetme editörüdür. Bünyesinde onlarca özellik barındıran MV, bizlere sunucumuzu yönetmemiz konusunda oldukça yardımcı olduğunu kimse inkar edemez sanırım. Eee bu kadar ön söz yeter gelin bu arkadaşımızı biraz daha yakından tanıyalım...
multiverse core ile ilgili görsel sonucu

Özellikleri güzel demiştik. Biraz bahsedelim.

Multiverse-Core, bünyesinde dilediğiniz gibi yeni dünyanızı şekillendirebileceğiniz, yaratabileceğinizi bir Custom Editör barındırmakta. Aynı zamanda dünyamızın "seed" ayarını "gamemode" ve diğer değiştirilebilir ayarlarını dilediğimiz gibi ayarlayabiliyoruz / değiştirebiliyoruz. Dünyanızda istediğimiz oyuncu için yaptırım uygulayabilir, istediğiniz oyuncuyu dünyadan yasaklayabilir, istediğiniz oyuncuya giriş izni verebilirsiniz. Bitti mi? Tabi ki hayır. Aynı zamanda MV, tüm popüler yetki eklentilerine tam destek sağlamakta. Kendi içinde ekonomi eklentisi bulunmakta. Ek olarak NetherPortal eklentisi ile birlikte dünyalarınızı bir portal'a bağlayarak etkin hale getirebilirsiniz. Kulağa çılgın geliyor değil mi? Multiverse-Core ile birlikte artık istemediğimiz o zombileri, creeper'ları, spider'ları ve gereksiz doğan yaratıkları hayatımızdan çıkarıyoruz. Tek bir komutla bütün gereksiz yaratıkların doğmasını durdurabiliriz. Ki bu oldukça işe yarar bir şey gibi. Önceden kalan yaratıkları ne olacak dediğinizi duyar gibiyim. Tabi ki kahramanımız yine Multiverse-Core. Eşsiz yetenekleriyle tek hamlede yaratıkları temizleyebiliyor. Ve bu sayede RAM'imiz bize kalıyor. O kadar parayı yaratıklar kullansın diye vermedik değil mi ? Biraz oyunculara RAM kalsın.
indir.jpeg

Ben bu eklentiyi kurmak istiyorum. Nereden indireceğim?

Bu kadar yetenekli bir eklentiyi herkes sunucusunda görmek ister elbette. O zaman şöyle yapıyoruz. Sen tam buraya tıklıyorsun ve uygun sürümlü eklentiyi indirip sunucu'na yüklüyorsun. Sende bu güzel dünya asistanına sahipsin artık. Dünya yarat, sil, düzenle her şey senin elinde!

İndirdim kurdum ama ne yetki biliyorum ne de komut. Yardım edin!

Ben sana yardım edeceğim elbette bu konuda. Dilersen komutlara ve yetkilerine bir göz atalım.
Komut | Yetki

/mv help - Komutları listeler.
/mv create "DünyaAdı" "argümanlar(-t FLAT -s seedismi gibi)" | multiverse.core.create - Dünya yaratır.
/mv import "DünyaAdı" normal/nether | multiverse.core.import - Yüklediğin dünya dosyasını aktifleştirir.
/mv reload | multiverse.core.relaod - Ayarları yeniler.
/mv set spawn | multiverse.core.spawn.set - Dünya başlangıç noktasını ayarlar.
/mv tp "DünyaAdı" | multiverse.teleport.self/other - Dünyaya ışınlar.
/mv who "DünyaAdı" | multiverse.core.list.who - Dünyada kimlerin olduğunu gösterir.
/mv remove "DünyaAdı" | multiverse.core.remove - Dünyayı eklenti'den kaldırır.
/mv delete "DünyaAdı" | multiverse.core.delete - Dünyayı komple kaldırır.
/mv modify set/add/remove/clear "ayar" "değer" "DünyaAdı" | multiverse.core.modify - Dünya özelliklerini değiştirir.

Daha detaylı bilgi istiyorum.

Ozaman tam buraya tıklayarak wiki sayfasına ulaşabilirsin. Burada istediğin bilgiyi bulabilir, detaylı bir şekilde inceleyebilirsin. Yinede zorlandın mı? Bana sorabilirsin. Discord: Kronox#0001

Peki bu eklenti ile ilgili tanıtım video'su varmı ?

Elbette var, eğer daha fazla bilgi ve görsel istiyorsan aşşağıdaki video sana yardımcı olmak olacaktır. Bence izle. Eminim çok yardımı dokunacak sana.

Değerli okurlarım, ayrılık vakti geldi artık. Bu makalemde siz değerli okurlarımıza Minecraft'ın en popüler Dünya Yönetme Eklentisini inceledim. Ve bilgilerimi size aktardım. Umarım ki, bilgi sahibi olmanıza ve bu bilginin başkalarına aktarılmasına vesile olurum. Bir sonraki yazımıza kadar kendinize iyi bakın. Havalar soğuyor. Üşütmeyin.. Saygılarımla, Kalın sağlıcakla.

Ekler

• 1574171783237.jpeg
    1574171783237.jpeg
    6,8 KB · Görünt.: 152
  • 1574171811442.jpeg
    1574171811442.jpeg
    7,5 KB · Görünt.: 155
Son düzenleme:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Her sunucuda olmazsa olmaz eklentilerden birisidir. Forum içerisinde bu işlevli eklentiyi detaylı bir şekilde tanıtmanız gerçekten hoş olmuş.

Kronox

Herkes yalan söyler.

Discord:

Kronox#0001

Elmaslar
56
Puanlar
6.435
Yer
Samsun
Minecraft
KronoxTR

Her sunucuda olmazsa olmaz eklentilerden birisidir. Forum içerisinde bu işlevli eklentiyi detaylı bir şekilde tanıtmanız gerçekten hoş olmuş.
Teşekkür ederim yorumunuz için. Daha yararlı konular bizleri bekliyor inşallah.

Avelis

Ruh + Kum = Ruh Kumu
Elmaslar
837
Puanlar
9.875
Güzel anlatımın için teşekkürler.

Kronox

Herkes yalan söyler.

Discord:

Kronox#0001

Elmaslar
56
Puanlar
6.435
Yer
Samsun
Minecraft
KronoxTR

MilanyaPixel

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

TanımsızKisi#6250

Elmaslar
26
Puanlar
0
Minecraft
TanimsizKisi
güzel anlatım olmuş bilmeyenler için

Kronox

Herkes yalan söyler.

Discord:

Kronox#0001

Elmaslar
56
Puanlar
6.435
Yer
Samsun
Minecraft
KronoxTR

Wretor

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
5
Puanlar
0

Kronox

Herkes yalan söyler.

Discord:

Kronox#0001

Elmaslar
56
Puanlar
6.435
Yer
Samsun
Minecraft
KronoxTR

Lets Go!

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
20
Puanlar
3.960
Güzel konu :) başarılar dostum

Kronox

Herkes yalan söyler.

Discord:

Kronox#0001

Elmaslar
56
Puanlar
6.435
Yer
Samsun
Minecraft
KronoxTR

KanedgyBO

SkriptTale

Discord:

TheLudoBile#3485

Elmaslar
390
Puanlar
5.565
Yer
Bursa / Erikli
Minecraft
TheLudoBile
Selamlar Saygıdeğer MC-TR Okurları!
Hatırı sayılır güzel Minecraft Eklentilerini incelemeye devam ediyoruz.

Eki Görüntüle 97391

Bugün ki konumuz, dünyalarınıza şekil veren dostumuz Multiverse-Core. Peki nedir bu eklenti? Ne işe yarar? Yenir mi? Bunları bugün konuşacağız. MV, bukkit/spigot platformunda yayın yapan en yaygın ve profesyonel dünya yaratma ve yönetme editörüdür. Bünyesinde onlarca özellik barındıran MV, bizlere sunucumuzu yönetmemiz konusunda oldukça yardımcı olduğunu kimse inkar edemez sanırım. Eee bu kadar ön söz yeter gelin bu arkadaşımızı biraz daha yakından tanıyalım...

Özellikleri güzel demiştik. Biraz bahsedelim.

Multiverse-Core, bünyesinde dilediğiniz gibi yeni dünyanızı şekillendirebileceğiniz, yaratabileceğinizi bir Custom Editör barındırmakta. Aynı zamanda dünyamızın "seed" ayarını "gamemode" ve diğer değiştirilebilir ayarlarını dilediğimiz gibi ayarlayabiliyoruz / değiştirebiliyoruz. Dünyanızda istediğimiz oyuncu için yaptırım uygulayabilir, istediğiniz oyuncuyu dünyadan yasaklayabilir, istediğiniz oyuncuya giriş izni verebilirsiniz. Bitti mi? Tabi ki hayır. Aynı zamanda MV, tüm popüler yetki eklentilerine tam destek sağlamakta. Kendi içinde ekonomi eklentisi bulunmakta. Ek olarak NetherPortal eklentisi ile birlikte dünyalarınızı bir portal'a bağlayarak etkin hale getirebilirsiniz. Kulağa çılgın geliyor değil mi? Multiverse-Core ile birlikte artık istemediğimiz o zombileri, creeper'ları, spider'ları ve gereksiz doğan yaratıkları hayatımızdan çıkarıyoruz. Tek bir komutla bütün gereksiz yaratıkların doğmasını durdurabiliriz. Ki bu oldukça işe yarar bir şey gibi. Önceden kalan yaratıkları ne olacak dediğinizi duyar gibiyim. Tabi ki kahramanımız yine Multiverse-Core. Eşsiz yetenekleriyle tek hamlede yaratıkları temizleyebiliyor. Ve bu sayede RAM'imiz bize kalıyor. O kadar parayı yaratıklar kullansın diye vermedik değil mi ? Biraz oyunculara RAM kalsın.
Eki Görüntüle 97386

Ben bu eklentiyi kurmak istiyorum. Nereden indireceğim?

Bu kadar yetenekli bir eklentiyi herkes sunucusunda görmek ister elbette. O zaman şöyle yapıyoruz. Sen tam buraya tıklıyorsun ve uygun sürümlü eklentiyi indirip sunucu'na yüklüyorsun. Sende bu güzel dünya asistanına sahipsin artık. Dünya yarat, sil, düzenle her şey senin elinde!
Eki Görüntüle 97381
İndirdim kurdum ama ne yetki biliyorum ne de komut. Yardım edin!

Ben sana yardım edeceğim elbette bu konuda. Dilersen komutlara ve yetkilerine bir göz atalım.
Komut | Yetki

/mv help - Komutları listeler.
/mv create "DünyaAdı" "argümanlar(-t FLAT -s seedismi gibi)" | multiverse.core.create - Dünya yaratır.
/mv import "DünyaAdı" normal/nether | multiverse.core.import - Yüklediğin dünya dosyasını aktifleştirir.
/mv reload | multiverse.core.relaod - Ayarları yeniler.
/mv set spawn | multiverse.core.spawn.set - Dünya başlangıç noktasını ayarlar.
/mv tp "DünyaAdı" | multiverse.teleport.self/other - Dünyaya ışınlar.
/mv who "DünyaAdı" | multiverse.core.list.who - Dünyada kimlerin olduğunu gösterir.
/mv remove "DünyaAdı" | multiverse.core.remove - Dünyayı eklenti'den kaldırır.
/mv delete "DünyaAdı" | multiverse.core.delete - Dünyayı komple kaldırır.
/mv modify set/add/remove/clear "ayar" "değer" "DünyaAdı" | multiverse.core.modify - Dünya özelliklerini değiştirir.
Eki Görüntüle 97379
Daha detaylı bilgi istiyorum.

Ozaman tam buraya tıklayarak wiki sayfasına ulaşabilirsin. Burada istediğin bilgiyi bulabilir, detaylı bir şekilde inceleyebilirsin. Yinede zorlandın mı? Bana sorabilirsin. Discord: Kronox#6114

Peki bu eklenti ile ilgili tanıtım video'su varmı ?

Elbette var, eğer daha fazla bilgi ve görsel istiyorsan aşşağıdaki video sana yardımcı olmak olacaktır. Bence izle. Eminim çok yardımı dokunacak sana.

Değerli okurlarım, ayrılık vakti geldi artık. Bu makalemde siz değerli okurlarımıza Minecraft'ın en popüler Dünya Yönetme Eklentisini inceledim. Ve bilgilerimi size aktardım. Umarım ki, bilgi sahibi olmanıza ve bu bilginin başkalarına aktarılmasına vesile olurum. Bir sonraki yazımıza kadar kendinize iyi bakın. Havalar soğuyor. Üşütmeyin.. Saygılarımla, Kalın sağlıcakla.

En ünlü ve iş görür eklentilerdendir kendisi, anlatmanız gayet iyi olmuş ve tanıtımı sevdim. Eline sağlık.

Kronox

Herkes yalan söyler.

Discord:

Kronox#0001

Elmaslar
56
Puanlar
6.435
Yer
Samsun
Minecraft
KronoxTR

Dolunay - Arche

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Dolunay#6438

Elmaslar
12
Puanlar
910
Minecraft
DolunayTR
Gayet güzel ve başarılı tebrik ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı