Sol Reklam
Sağ Reklam

İnceleme Mordhau l Oyun Tanıtım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

cemvrs

Sektörün içindeyim panzehir aktif

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007
77274

Mordhau

Epic Games Fortnite Battle Royale ile bu piyasaya giriş yaparken, Electronic Arts ise Apex Legends ile büyük bir popülarite yakalamayı başardı. Hepsi hayatta kalma üzerine inşa edilmiş oyunlar olsa da hepsinin kendisine has bir teması ve oynanış mekanikleri bulunuyordu.
İşte farklı bir tema ve oynanış mekaniği sunan bir ‘Battle Royale’ oyunu daha. Bir Kickstarter projesi olarak 2016 yılından beridir geliştirilmekte olan Mordhau, orta çağ temalı bir ‘Battle Royale’ deneyimi sunuyor.

29 Nisan'da oyuncularla buluşan Orta Çağ temalı online oyun Mordhau, beklenenden hızlı bir çıkış yaptı dersek yanlış olmaz herhalde. Yapımcısı Triternion dahi böyle bir ilgi beklemiyormuş anlaşıldığı kadarıyla. Mordhau, çıktığı güne kadar çok fazla gündem işgal etmemişti. Ancak çıkışıyla birlikte gayet popüler bir oyun haline geldi.
Öyle ki, eş zamanlı oyuncu sayısına göre Steam'de en çok oynanan oyunlar arasına adını yazdırmayı başardı. Yapımcısını ziyadesiyle sevindirecek bu durum, aynı zamanda bir sorunu da beraberinde getirdi. Sunucular bu yükü kaldıramadı ve pek çok sorun yaşadı oyuncular.

77277

Mordhau Genel Bakış

Bu oyunda karakterinizi biçimlendirebilir zırh ve silahlarla onu donatabiliyorsunuz. Oyun kafanıza geçireceğiniz bez parçasından tutun da en afili zırhlara sahip. Bu zırh ve
silahları kullanmak için hem o eşyanın istediği seviyeye ulaşmalı hem de oyunda sahip olduğunuz altınları harcamanız gerekiyor. Yani listede 4. seviye ve 3.000 altın isteyen bir topuz gördünüz diyelim Bu para ve seviyeye sahip olmadan bu silahı alamıyorsunuz. Oyunda genel olarak 3 farklı oyun modu bulunuyor. Klasik Horde modu dışında Battle Royale ve Frontier modları oyunun en çok tercih edilen 2 modu. Hatta otomatiğe aldığınızda Horde modu ile karşılaşma olasılığınızın oldukça düşük olduğunu da söyleyebilirim.

Battle Royale modunda zırh ve silahınız olmadan oyuna başlıyor ve oyuna göre yeterli diyebileceğimiz haritada diğer oyuncuları öldürmeye çalışıyorsunuz. Bu mod çok uzun sürmediği ve birebir mücadeleleri daha ön plana çıkardığı için oldukça keyifli bir oynanış vaat ediyor diyebilirim. tabi alıştığımız Battle Royale dinamiklerinden uzak olduğu için şans faktörü biraz daha ön planda tutulmuş. Daha silahınıza davranamadan kafanıza bir arbalet oku yemeniz ya da size doğru şovalye kılıcıyla koşan birkaç düşman ile karşılaşmanız olası.

Frontier modu ise haritanın iki ucunda karşı karşıya gelen iki ordunun birbiri ile mücadelesine tanık oluyoruz. Tabi haritada ele geçirmeniz ve orayı savunmanız gereken noktalar olduğu gibi bir "token" sistemine de yer verilmiş. Her iki takımın da belli sayıda "token"ı bulunuyor ve bu token bittiğinde ya da karşı tarafı tam anlamıyla bastırmayı başardığınızda oyunu kazanmış oluyorsunuz.

Mordhau görsel anlamda kendi çizgisini yakalamayı başarmış. Unreal Engine 4 grafik motoru ile geliştirilen oyunun oldukça kanlı olduğunu da söylemek gerekiyor. Rakibe, doğru açıdan yapacağınız bir vuruş kolunu, bacağını hatta kafasını bile koparabiliyor. Seslendirme anlamında bağırış efektlerinin çok iyi olduğunu söyleyebiliriz.
Dövüş sistemi eğlenceli, vuruş hissiyatı güzel ve oyun savaş alanı atmosferini iyi bir şekilde veriyor. Uzun süre oynayınca büyüsünü kaybetse de çıkacak güncellemeler ve sunucu hatalarının giderilmesi ile birlikte daha oturaklı bir hale gelme potansiyeli oldukça yüksek.

77279

sistem gereksinimleri
  • MİNİMUM:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 10 64 Bit
    • İşlemci: Intel Core i5 - 4670 ya da dengi AMD işlemcisi
    • Bellek: 8 GB RAM
    • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 680 ya da dengi AMD işlemcisi
    • DirectX: Sürüm 11
    • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
    • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan

• ÖNERİLEN:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 10 64 Bit
    • İşlemci: Intel Core i5 - 6600k ya da dengi AMD işlemcisi
    • Bellek: 16 GB RAM
    • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 1060 ya da dengi AMD işlemcisi
    • DirectX: Sürüm 11
    • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
    • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
Tanıtım Videosu

Birdahaki Konumda Görüşmek Üzere !

Ekler

• mordhau4.jpg
    mordhau4.jpg
    9,3 KB · Görünt.: 212
Son düzenleme:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Gerçekten önceki açtığın konuya göre devrim yaratmışsınız. Konu dizaynı çok hoş ve şık durmuş. Bunun üstüne anlatım şeklin çok güzel geldi. Okurken hiç sıkılmadım. Kesinlikle bu şekilde hiç bozmadan konu açmaya devam etmelisin. Bu arada oyun ilgimi çekti. Sistemi biraz zorlayacak :D

xYaqiz

Play.HypeNW.Com
Elmaslar
305
Puanlar
5.680
Minecraft
Yaqiz
Böyle bir oyunun varlığından dahi haberdar değildim fakat bu konu sayesinde bu oyun hakkında bilgi sahibi oldum. Güzel konun için teşekkürler :)

cemvrs

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007

Gerçekten önceki açtığın konuya göre devrim yaratmışsınız. Konu dizaynı çok hoş ve şık durmuş. Bunun üstüne anlatım şeklin çok güzel geldi. Okurken hiç sıkılmadım. Kesinlikle bu şekilde hiç bozmadan konu açmaya devam etmelisin. Bu arada oyun ilgimi çekti. Sistemi biraz zorlayacak :D
Teşekkür ederim kendimi geliştiriyorum :D

cemvrs

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007
Böyle bir oyunun varlığından dahi haberdar değildim fakat bu konu sayesinde bu oyun hakkında bilgi sahibi oldum. Güzel konun için teşekkürler :)
bende yakın zamanlarda öğrendim güzel oyun tavsiye ederim yorumun için teşekkürler

Minezoid

oyna.minezoid.com

Discord:

Minezoid#4994

Elmaslar
1.020
Puanlar
13.735
Yer
Minezoid Network
Gerçekten efsane bir oyuna benziyor görüntü kalitesi muhteşem konu dizaynıda harika olmuş eline sağlık

Aleste

Play.RoyalCraftTR.com

Discord:

Aleste#4670

Elmaslar
34
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Minecraft
Aleste70
Açıkçası kitabımdaki okumaktan zevk almadığım kitap tanıtımı sayfam gibi olmuş , ama okudukça zevk aldığımın farkına vardım. Verilen bilgiler çok yararlıymış , eline sağlık. Yakın zamanda başlamayı planlıyorum. xdxd

Royal Glacial

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Glacial#1931

Elmaslar
1
Puanlar
0
Güzel bir oyuna benziyor, oyunu bu konu sayesinde tanıdım eline sağlık.

EnesAktas

Çıktığın yerden, ben iniyordum.
Elmaslar
723
Puanlar
6.075
Yer
İstanbul
Minecraft
Wolpenax
Güzel bir oyuna benziyor aynen öyle konuda efsane olmuş ellerine sağlık başarılar dilerim.

Son düzenleme:

Claures

Amirim?

Discord:

AliEmirBoztas#8203

Elmaslar
417
Puanlar
9.575
Minecraft
allyemir_0
Kusura bakma biraz geç oldu. Yine başarılı bir konu, başarılı bir anlatım. Senden de bu beklenirdi zaten. Ellerine sağlık..

cemvrs

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007
Gerçekten efsane bir oyuna benziyor görüntü kalitesi muhteşem konu dizaynıda harika olmuş eline sağlık
Açıkçası kitabımdaki okumaktan zevk almadığım kitap tanıtımı sayfam gibi olmuş , ama okudukça zevk aldığımın farkına vardım. Verilen bilgiler çok yararlıymış , eline sağlık. Yakın zamanda başlamayı planlıyorum. xdxd
Güzel bir oyuna benziyor aynen öyle konuda efsane olmuş ellerine sağlık başarılar dilerim.
Kusura bakma biraz geç oldu. Yine başarılı bir konu, başarılı bir anlatım. Senden de bu beklenirdi zaten. Ellerine sağlık..
Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim oyuna başlayacak arkadaşlara başarılar :D

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
Yorumlar mükemmel derece özgün şekilde yapılmış.Eline sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı