Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
yeni_logo.png

Minecraft Türkiye - Minecraft'ın İlk Bloğu
Nedir bu çimenin sırrı, nereden geliyor?
Hey, merhaba Minecraft Türkiye ailesi, bugün değişik bir şeyler hakkında konuşacağız. Çimen nedir, nereden geldi bu blok, neden bu oyunun simgesi? Aklımızda takılan tüm soruları cevaplayacağız. Asıl mesele ise, ilk hangi blok yapıldı? Aslında 2 tane var. Diğerini tahmin etmişsinizdir. Neyse, sizi daha fazla tutmak istemiyorum. Aşağı inmeye başlayın o zaman! Konu sonunda görüşmek dileğiyle, iyi okumalar dilerim...

mc-tr-ilk-blok.jpg

Çim Bloğu İlk Oluşturulduğunda Nasıldı ve Nasıl Gelişti?

Tabii ki şimdiki çimen gibi değildi. Bu bloğa çeşitli güncellemeler geldi. Ovalara göre renk değiştiriyordu, yanlarına toprağın dokusu verildi falan. İlk yapıldığında çok değişikti yani. Şimdi ise o dokuyu Optifine sayesinde alabiliyorsunuz. Hatta eskiden kar yağdığında üstüne kar gelmiyordu. Artık geliyor. Yani bu çimen üzerinde bir çok değişiklik yaşandı. Gelin biz ilk yapıldığında neymiş bir bakalım. Güzel mi? Tercih sizin...

çimen-ilk-yapıldığında.png

Tabii ki, gerçeklik dışı bir çimen bloğuydu. Şimdi ise sırf bilgisayarımızda oyun kasmasın diye, kare hızı, yani FPS artsın diye bu blok kullanılıyor. Bundan sonraki doku bizim şimdiki kullandığımız çimen ile tıpatıp aynısı olmasa da, benziyor. 1.0 sürümünden önce gelen rd-132328 sürümünde gelen bu blok, sizce nasıl? Bizimkiyle arasındaki fark ne? Düşüncelerinizi merak ediyorum.

çimen-ilk-yapıldığında-2.png

Yan dokular arasında biraz fark gördüm sanki. Şimdiki ile, bunun arasındaki tek fark bu. Neyse, biz bundan sonraki güncellemeye geçelim. Hani şimdiki koyun, çimi yiyip, o çim, artık çim olmayıp toprak oluyordu ya, işte o da 25 Ekim 2009'da eklendi 1.0 çıkmadan önce. Sizce, o zamanki toprağın görünümü nasıldı? Bizimkiyle farkı ne? Düşüncelerinizi merak ediyorum.

koyun-çimeni-yediğinde.png

Gayet güzel bir görünüm kazanmış diyebiliriz. Neyse, biz sonraki güncellemeye geçelim. Daha bir sürü güncelleme var, o yüzden ben kısa tutacağım. Bundan sonra, güneş görmeyen çimler veya üstünde blok olan çimler, toprak oluyordu. Üstte fotoğrafı var.

Tabii artık hava olayları eklendi. Doğal olarak ta çimenlerin ona göre tepki göstermesi lazım. Kar yağdığında çimen artık karlı bir çimene dönüşüyordu. Gerçekten, çok güzel bir görünüm kazanıyordu. O karı kazdığınızda kar topu elde ediyordunuz. Onunla da arkadaşlarınızla kar topu savaşı yapıyorsunuz. Ne güzel değil miar? Tek bir güncelleme hayatımızı değiştirdi.

çimenin-karlı-hali.png

ovalar.png

Nedir Bu Ovalar?

Çim blokların bazı tonları vardır ve ovalara göre değişmektedir. Üstteki resimde de ovaların nasıl renk değiştirdiğini görüyorsunuz. İlk oluşturulduğu zamana bakın, şimdikine bakın. Ne kadar ilginç değil mi? Artık çimenler daha gerçekçi bir görünüm kazanmış. Bence hâlâ çimenler geliştirilebilir. Çimenlerin üzerinde kir, toz veya herhangi bir şey olabilir. Sonuçta sürekli bu bloğa ayağımızı basıyoruz. Hâlâ yemyeşil kalıyor değil mi? Neyse, biz şu ovalara göre çimlerin bir tonlarını gösterelim.

tonlar.png

Bence en güzel ton, Forest. Dilimizde "orman" anlamına gelen Forest, bence en iyi ton. Çimenin ormandaki asıl rengini veriyor. Böylece oyuncu kendini bir ormanın içinde hissediyor. Daha çok oyuncu bu oyuna giriyor ve kaydoluyor. Sonuç olarak da kazanç MOJANG'a oluyor. Plains -kendisi dilimizde ovalar anlamına geliyor- iyi olsa da, Forest'a yetişememiş. İşte, çimenin şu ana kadar kısa özeti bu. Daha ilerde ne güncellemeler gelir kim bilir...

son.jpg

Konumuz bu kadardı Minecraft Türkiye ailesi, bir sonraki konuyla görüşmek dileğiyle, esen kalın...

Mehmet Baki

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

mbboyun#0001

Elmaslar
44
Puanlar
3.810
Minecraft
MBB_Oyun2
Değişik konu :D. Eline Sağlık.

kingOf0

"~SimitSu"

Discord:

kingOf0!#4055

Elmaslar
745
Puanlar
15.070
Yer
getPlayer("SimitSu").getLocation()
Minecraft
SimitSu
Bugün saat 10 gibi böyle bir konu açmaya başladım, işim çıktığı için bıraktım. Sonrada unutmuşum. Şimdi bakıyorumda benzeri açılmış?

Yahu kardeşim 3 gündür konularımı nasıl bulup açıyorsunuz yha!

haricinde, gayet güzel bir konu resimler yerinde <3

ultraPvP_Offical

Ne mutlu Türküm diyene !

Discord:

Riqude#1881

Elmaslar
223
Puanlar
0
Minecraft
ultraPvP_
Yüce çimen , kutsa bizi

S

sooply

Ziyaretçi
Değişik konu :D. Eline Sağlık.

Yorumun için teşekkür ederim @Mehmet Baki <3

Bugün saat 10 gibi böyle bir konu açmaya başladım, işim çıktığı için bıraktım. Sonrada unutmuşum. Şimdi bakıyorumda benzeri açılmış?

Yahu kardeşim 3 gündür konularımı nasıl bulup açıyorsunuz yha!

haricinde, gayet güzel bir konu resimler yerinde <3

Ne yapalım, senin açacağın konuları hiç bilmiyorduk ki. :D <3 Yorumun için teşekkürler!

Yüce çimen , kutsa bizi

:mc_2-0: Yüce çimen! <3 Yorumun için teşekkürler!

Mehmet Baki

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

mbboyun#0001

Elmaslar
44
Puanlar
3.810
Minecraft
MBB_Oyun2

oKomut

Discord : oKomut#8290 Steam : oKomut

Discord:

oKomut#8290

Elmaslar
162
Puanlar
9.070
Minecraft
DecisioN
Hata var yalnız. İlk blok çimen değil çimen ve kırıktaş 2 side oyuna aynı anda eklendiler.

ploutos

Satırsız bir günüm yok.
Elmaslar
362
Puanlar
14.420
Yer
Tekirdağ
Minecraft
ploutos
Kanki çimenin ilk versiyonu şimdikinden bence daha güzel , Konu her zaman ki gibi harika . Ne desem boş , işini iyi yapıyorsun .
Başarılar , İyi Forumlar

S

sooply

Ziyaretçi
Hata var yalnız. İlk blok çimen değil çimen ve kırıktaş 2 side oyuna aynı anda eklendiler.

İkiside aynı anda oyuna eklenseler de, çimen daha önce yaratıldı.

Kanki çimenin ilk versiyonu şimdikinden bence daha güzel , Konu her zaman ki gibi harika . Ne desem boş , işini iyi yapıyorsun .
Başarılar , İyi Forumlar

Yorumun için teşekkür ederim!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı