Sol Reklam

Haber Minecraft'ın Çok Beklenen Yeni 21w07a Snapshot'u Çıktı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Seçilme Tarihi
.
Konu Puanı
.
Editör Notu
.
Seçen Kişi
.
Minecraft'ın Çok Beklenen Yeni 21w07a Snapshot'u Çıktı!
Grimstone, maden katmanları, cevher görünümleri ve çok daha fazlası...

snapshot-21w07a.jpg

Özellikle şu son zamanlarda Mojang Studios, Minecraft'ın kitlesini gitgide büyütüyor. E hal böyle olunca da Mojang Studios'un profesyonel geliştiricileri de durur mu? Tabii ki de durmazlar. (Zaten durmakta içlerinden gelmiyor, sürekli oyunu Microsoft tarafı geliştirmek istiyor..) Yazarlarımızın önceki 1.17 Snapshot konularını takip edenlerdenseniz yavaş yavaş yeni 1.17 mağara güncellemesinin ortaya çıkmaya başladığını da fark etmişsinizdir. Son gelen 1.17 Snapshot'u ise 21w07a. Peki, bu yeni Snapshot sürümünde ne gibi güncellemeler mi geldi? Merak ediyorsunuz, biliyorum. E hadi, o zaman sizleri daha fazla bekletmeden detaylara geçelim.

Mağara'nın Derinliklerine Yeni Eklenen Grimstonelar
Öncelikle bir önceki Snapshot güncellemesinde oyuna mağaraları, resmen direkt eklemişlerdi. Mağaraların gelmesiyle birlikte eski tek oyunculu dünyalarımıza da geçici süreliğine erişim durmuştu.. (Şu anda öyle.) Bunun sebebi ise mağara ve bazı şeylerin hala tam oturmamasıydı. İşte bu güncellemenin oturması için bir adım olan 21w07a'nın da önemi çok büyük. Oyuna bu Snapshot sürümünde resmen Grimstone bloklarını getirdiler. Dikkatinizi çekerim, bu sadece bir blok değil. Dekorasyondan her alana kadar bir sürü bloğu da getirildi. Zaten resmini daha çok anlayabilmeniz için aşağılarda bir yerlerde koyacağım.

grimstone-minecraft.png

Bu Grimstone bloklarını bulmanız için artık Minecraft dünyasının en derinlerine inmeniz lazım. Sonuçta bu bloğun etkisi de, gizemi de çok! Çoğunlukla sulu mağaralarda olurlar, dikkatli olun. Bu derin mağaralarda kabataslak %96 oranında Grimstone bloğu bulunurken %1.5 gibi bir oranında elmas gibi güzel madenler bulunuyor. %2.5 oranında da andeziti görebilirsiniz. (Grimson ile temel aletleri ve fırınları yapabiliyorsunuz.)

grimstone-minecraft2.png

grimstone-minecraft3.png
grimstone-minecraft4.png

Yenilenen Maden Doku ve Katmanları da Neyin Nesi?
Bir başka güncelleme ise maden dokuları... Evet, yanlış duymadınız. Gerçekten de maden dokularında bir değişiklik yapıldı ve şok olacaksınız. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi elmas dışında tüm madenlerin görünümü güncellendi. Bir süre sizlere Texture Pack gibi gelse de zamanla alışacağınızı sanıyorum. Ayrıca artık Minecraft kalelerinde daha çok taş kaplaması göreceğiz.. Önceden taş bloğunun hakimiyeti çok daha az sayıdaydı. Tüm bunlara ek olarak da Redstone sistemleri üzerinde mini kodlama düzenlemeleri yapıldı.

minecraft-madenler.jpg

...ve gelelim, en çarpıcı noktaya. Bildiğiniz gibi normalde madenlerin belirli bir kat seviyesi vardı. E geçen güncellemede -'lere kadar indik. Hatta 320'li katlara bile yükselebildik. Bu düzenin değişmesi gerekmez mi? Tam net anlatamasam da değişti, görseli çeviri aracılığıyla çok daha net inceleyebilirsiniz. Aradığınız tüm cevaplar, orada!

Dip Not: Her Minecraft Snapshot'unda olduğu gibi sayısız hatada çözüldü, detaylar bu bağlantıda.

maden-katmanları.jpeg

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.130
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
Keşke güncelleme konularını bir makale veya haber konusu gibi değil de madde madde, küçük görsellerle destekleyerek yazsan. Bu haliyle çok karışık oluyor. Sadece bilgi için giren arkadaşlar için pek güzel bir konu değil. Onun dışında güzel.

MaigotheCreator

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Maigo 迷子#1171

Elmaslar
10
Puanlar
2.005
Yer
Niğde/Merkez
Minecraft
MaigoUchiha
Altın hariç görünümleri pek güzel olmamış sanki :enteresan:

yigit60

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
5
Puanlar
13.285
Oyunda pek çok şey art arda değişti,açıkcası ben bu kadar büyük güncellemeler beklemiyordum. (Hytale korkusundan bu kadar güncelleme gelmiş olabilir.)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Keşke güncelleme konularını bir makale veya haber konusu gibi değil de madde madde, küçük görsellerle destekleyerek yazsan. Bu haliyle çok karışık oluyor. Sadece bilgi için giren arkadaşlar için pek güzel bir konu değil. Onun dışında güzel.​

Hocam herkesin kendisine has bir tarzı vardır. Bunu yargılamak ne sana, ne de bana düşer. İyi forumlar..
Altın hariç görünümleri pek güzel olmamış sanki :enteresan:​

Evet, eleştirilerden yine değiştirileceği söyleniyor. (Kaynak: Reddit)
Oyunda pek çok şey art arda değişti,açıkcası ben bu kadar büyük güncellemeler beklemiyordum. (Hytale korkusundan bu kadar güncelleme gelmiş olabilir.)​

Bence de. Hytale'den bir Minecraft oyuncusu olarak ben de korktum. Oraya göç olmasını istemem :/

ErayOrgan

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Eray#7424

Elmaslar
5
Puanlar
13.310
Yer
İzmir
Minecraft
LUXURYARTVIN35
Artık eskiden olduğu gibi tekkit oynamamıza gerek kalmıyacak o maden görünümleri için o halde :)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Artık eskiden olduğu gibi tekkit oynamamıza gerek kalmıyacak o maden görünümleri için o halde :)​

Öyle görünüyor, yenilik iyidir. Zaten her geçen güncellemede daha güzel bir hal alıyor <3

KollariSwain

Yani wow, adalet kalmamış
Destek Müfettişi
MinePass

Discord:

sinyorelder

Elmaslar
669
Puanlar
8.085
Discord İzni
Minecraft
iELDER
Madenlerin yeni görünüşlerini hiç beğenmedim mağara güncellemesi baya iyi artık küçük oyuklar falan olmayacak vadi olayları falan çok hoşuma gitti

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Madenlerin yeni görünüşlerini hiç beğenmedim mağara güncellemesi baya iyi artık küçük oyuklar falan olmayacak vadi olayları falan çok hoşuma gitti​

Bence onu da ilerleyen Snapshot güncellemelerinde çözerler. En kötü Texture Pack ile hallederiz :D

KollariSwain

Yani wow, adalet kalmamış
Destek Müfettişi
MinePass

Discord:

sinyorelder

Elmaslar
669
Puanlar
8.085
Discord İzni
Minecraft
iELDER

Bence onu da ilerleyen Snapshot güncellemelerinde çözerler. En kötü Texture Pack ile hallederiz :D
Yeni sürümlerde dokuları çok değiştiriyorlar texturepackleri ben sadece aletlerin görünüşü için kullanıyorum.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Yeni sürümlerde dokuları çok değiştiriyorlar texturepackleri ben sadece aletlerin görünüşü için kullanıyorum.​

O kadar rahatsız oluyorsan değiştirebilirsin, demek istemiştim. Neyse zevkler tartışılmaz :)

iGetAlways

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Rıdvan#8666

Elmaslar
6
Puanlar
920
Minecraft
iGetAlways
değil 5 6 yıl, 1 yıl öncesinden bugüne bile çok şey değişti. bence güzel oluyor ama tekrar oynayıp yeni şeyleri öğrenmek sıkıcı geliyor artık:enteresan:

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
değil 5 6 yıl, 1 yıl öncesinden bugüne bile çok şey değişti. bence güzel oluyor ama tekrar oynayıp yeni şeyleri öğrenmek sıkıcı geliyor artık:enteresan:​

Vallaha şu aralar artık bana da öyle geliyor. Böyle boş zamanlarımda sıkıntımı giderse yeter :D

chetin

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

çetin#4340

Elmaslar
30
Puanlar
3.755
Yer
Orhangazi
Minecraft
Semosedo
Facebook
raincraftnetwork
Twitter
raincraftnet
Maden dokularının değişimi dışındakiler heyecan verici. Madenleri niye değiştiririrsiniz ki '':/''

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı