Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım Minecraft Yeni Blok Görünümleri/Dokuları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dagon

Here we go again..

Discord:

dagon#7828

Elmaslar
1.147
Puanlar
16.070
8b28af7d2b88ea54a8a958f58b6df02b-article%20header.jpeg

Merhaba sevgili dostlar, her geçen gün gelişen Minecraft grafiklerini daha canlı ve güzel yapmak istiyor ve başarılı olduğuna da inanıyor. Blokların görünümleri veyahut dokuları gerçekten dikkat çekmeli ki oyuncuların hoşuna gitsin ve kitle çoğalsın. Bence bir oyunda en çok grafik değerleri önemlidir, Oyuncunun gözüne hoş gelen bir şey tabii ki daha değerli olacaktır. Blokların güzel olması mimarlar içinde faydalı olacak tabii. Yani yapılan yapılar güzel olmalı ki beğeni alsın. Yapılarda seçilen renk uyumu çok önemli olduğu için de blokların dokuları da çok önemli. Şimdi ise konumuza geçebiliriz...
Güzel dokular! Ne güzel ki Minecraft yeni büyüleyici dokulara sahip oldu. Kurşun piksel tasarımcısı Jasper Boestara'nın katkılarıyla!
6b82c7ee2e2f39b47bb5e1b26ca49a07-ImageONE.jpg

Bu Jasper'in Minecraft karakteri. Gerçekten karakteri bile çok güzel!​

Jasper Minecraft'ın dokularını geliştiren/hazırlayan bir arkadaşımızdı. Daha önce sanal dünyayı bırakan Jasper ocak ayında tekrar geri dönerek dokuları sürekli daha muhteşem bir hale getirmeye başladı. Aradan çok uzun zaman geçmesine rağmen dokuların yeni güncellemesini yaptık ve tanıtıyoruz. Bu paket Minecraft Marketplace'e sahip olan Minecraft'ın tüm sürümlerine ücretsiz olarak indirilecek ve bu hikayeyi mümkün olan en kısa sürede güncelleyeceğiz.

f1bb806c7180fe648b14a50573bc481f-screenshot1.jpeg

Bu sürümde de her sürümde olduğu gibi hatalar olabilir. Siz bu hataları bizlere ileterek hediyenizi kapabilirsiniz. Peki bunu oyunuma nasıl yükleyeceğim?

1. Doku paketini indirmek için bu yazıya tıklayın! İndirince artık bir .zip dosyanız olacak.
  2. Bu .zip dosyasını kopyalayın.
  3. Minecraft'ı açın.
  4. Kaynak paketlerden dosyalar seçeneğine tıklayarak dosyaya erişin.
  5. Daha önce kopyaladığınız .zip dosyasını bu klasöre yapıştırın.
  6. Bu işlem bittikten sonra klasörü kapatın ve Minecraft'a dönün.
  7. Kaynak paketleri kısmında Kullanılabilir Kaynak Paketleri adı altında olan doku paketimizi seçip keyfinize bakın!
b1178acacb42c267df5f2d8b87e340d1-screenshot2.jpeg

Yeni doku paketimizin şerefine Jasper ile bir söyleşi yaptım. Bu söyleyişi paylaşmak istemezdim çünkü biraz saçma (paylaşıyorum...) :D

Tom Stone: Selam kardeşim.

Jasper: Selam kardeşim, nasılsın?

Tom Stone: Beni bırak, yeni doku paketimiz yayınlandı, senin sayende. Bu konu hakkındaki düşüncelerin neler?

Jasper: Aldığım ana geri bildirimler, bulanık şeyler. Bunun nedeni, kenar yumuşatma adı verilen piksel resim tekniğini kullanmam oldu. Bu teknik, pixel-art'da işleri daha iyi bir şekilde karıştırmak için kullanılır, fakat eğer aşırı kullanırsanız, işler bulanıklaşır ve Minecraft düşük çözünürlüklü bir oyun olduğundan böyle doku paketlerini hak ediyor. Yani bir sonraki doku paketimizde oyun kendinde olmayacak, gerçekten bir FPS oyunu gibi çok gerçekçi ve kaliteli olacak.

aed57f3535edc0e5d63ddbdb154080a6-screenshot3.jpeg

Tasarlama Süreci Nasıl Geçti?
Bu paketi tasarlamak gerçekten hem bazen hoş bazen sıkıcı oluyor. Fakat en baştan kendim oluşturmadım, oyunun eski beta sürümlerinden faydalandım. En azından daha çabuk çıkarmama yaradı. Yeni dokuları hayli bir yoğunluk vererek çok güzele yapmaya çalıştık. Test olarak gösterdiğimiz kişiler gerçekten çok beğendi ve bizi tebrik etti. Doku paketi hakkında söylenecek başka bir şey kaldı mı bilmiyorum ama şahane olduğu kesin! Sürecimiz hızlı geçti herhalde eğlendiğimiz için öyle oldu. Ekibimiz çok eğlenceli...

26e549c5123df5fcb37b7f9b802bc502-screenshot4.jpeg

0ed3ed29ed9961e0db4c2ea0e47fee67-screenshot5.jpeg

1c917e447679923277c9c50fa2fe28af-workinprogressblocks.png

e8da9fa1e19c1836b1fe67c6e13361cd-bbbbbbeast.jpeg

Minecraft yeni doku paketinden gösterdiğim görsellerle konunu sonuna geliyorum. Fotoğraflardan da anlaşılabileceği gibi çok güzel bir doku paketi! İyi günler <3
İyi Forumlar!

admiraldus

DEVASTATE

Discord:

admiraldus#6660

Elmaslar
1.686
Puanlar
0
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
admiralduski
Güzel güzel, iyi işler çıkıyor.

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Konu ve konu içeriği gerçekten kaliteli , teşekkürler.
-> Hemen yüklüyorum :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı