Sol Reklam

Rehber Minecraft Sunucu Saldırıları Nedir Nasıl Önlenir? - Bot/Crash/DDoS/Grief

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
E

Efe Polat

Ziyaretçi
ve ayrıca Stormbot - Errorkiller kollandım ortalama 20-30 method var içerilerinde ve güncel olarak mevcut elimde neyin nasıl kullanacağı v.b ona kalırsa hypixelde bot saldırısına çöküyor
Bot saldırısını bungeecord ve güvenlik kuralları ile birçoğunu engelleyebilirsin, artık son zamanlarda firmalarda bulunan Mikrotik koruması sayesinde bot saldırılarının %75'lik olan kısmı engellenir ve %25'lik olan kısmını ise senin sunucun engeller, yeni nesil çıkan saldırılar sayesinde artık sen kadar hosting seçiminde önemli.
araştırmadan yazmamanı tavsiye edebilirim ve ayrıca görmediğin şeyler olabilir yada o kadar bilgisiz olabilirsin fakat bunlar mevcut eğer bulursam video atacağım kulladığım bir clientin

Edit: sen eskiden beri yapabilirsin bende 2012den beri bu yana türkiyede ilk olan bir çok sistem çıkarttım
Kullandığın bir client varsa ulaş bana discorddan ben açıkları bizzat benim kapattığım bir sunucunun sana İP adresini göndereyim madem ben bilgisizim sen kendi bilginle o sunucuda op olmaya çalış.

zBlob_HD

Creeper Evimi Patlattı
Elmaslar
98
Puanlar
14.025
Minecraft
_BatuhanDEV_
Bot saldırısını bungeecord ve güvenlik kuralları ile birçoğunu engelleyebilirsin, artık son zamanlarda firmalarda bulunan Mikrotik koruması sayesinde bot saldırılarının %75'lik olan kısmı engellenir ve %25'lik olan kısmını ise senin sunucun engeller, yeni nesil çıkan saldırılar sayesinde artık sen kadar hosting seçiminde önemli.

Kullandığın bir client varsa ulaş bana discorddan ben açıkları bizzat benim kapattığım bir sunucunun sana İP adresini göndereyim madem ben bilgisizim sen kendi bilginle o sunucuda op olmaya çalış.
barındırmanda önemli radore tier kesinlikle önermem yüksek paket istismarına dayanmıyor ve makinenin internetini yapatıyorlar ve kişinin operator olmasını engellemek için antiforceop eklentileri var

E

Efe Polat

Ziyaretçi
barındırmanda önemli radore tier kesinlikle önermem yüksek paket istismarına dayanmıyor ve makinenin internetini yapatıyorlar ve kişinin operator olmasını engellemek için antiforceop eklentileri var
bu tür eklentileri biliyorum, zaten arkadaşlarım tarafından yapılan versiyonunu da bir tanımını yapmıştım.

Konuyu görmek için: Tıkla
Konuyu görmek için: Tıkla

Belirttiğin yöntemler port açıklarını kapattıktan sonra ekstra yapılacak şeyler, fakat çoğu sunucu portlarını kapatmadan
Sunucu açtığı için ilk olarak port kapatmasını önerdim, dediğin antiforceop güvenlik kodu gibi şeyler eklenebilir fakat konuyu uzatmamak için eklemediğimi söylemiştim.

EDIT: Çünkü bunlar için zaten konu açmıştım, yukarda linkleri bulunmakta.

lwur

rabels oyun hizmetleri
Emekli

Discord:

lwurr

Elmaslar
626
Puanlar
7.285
Yer
Tekirdağ
Minecraft
lwurr
Yararlı bir konu olmuş teşekkür ederiz

Kreof

Reaven Team, her türden olağanüstü hizmet!

Discord:

kreof

Elmaslar
361
Puanlar
7.635
Discord İzni
"Keyubu sponsorluğunda yazılmıştır." diye not düşseydiniz güzel olurdu :pardon:

Mr_Obliviate

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Mr Obliviate#0001

Elmaslar
153
Puanlar
4.420
Minecraft
Mr_Obliviate

1614199449996.png

lwur

rabels oyun hizmetleri
Emekli

Discord:

lwurr

Elmaslar
626
Puanlar
7.285
Yer
Tekirdağ
Minecraft
lwurr
E

Efe Polat

Ziyaretçi
Güncel

E

Efe Polat

Ziyaretçi

Hyphelix

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

! Anıl.sh#8627

Elmaslar
116
Puanlar
4.270
Yer
İstanbul Üsküdar Selamsız
Minecraft
KeskinCan
Gayet başarılı bir konu tebrik ederim.

Nuage

Koydum Çalışma Masasını
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

nazmiyigitefe

Elmaslar
52
Puanlar
4.120
Yer
İzmir
Minecraft
NuageDev
Güzel bir konu olmuş Efe, eline sağlık.

ArkNetwork

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
8
Puanlar
360
Teşekkürler bilgilendirme için.

LeCAN

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Alican#8475

Elmaslar
4
Puanlar
125
Minecraft
LeCAN
Güzel bir konu hazırlanmış okurken hayli zevk aldım. Ellerinize sağlık.

Y

Yıldız Sky

Ziyaretçi
Dün 2 Kere Saldırı Oldu Benim Sunucuya AntiCrash Falan Kullanıyorum Saldırım Kesildi Bunlarıda Deniyecem Güzel Bilgilendirme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı