Sol Reklam

Rehber Minecraft Sistemleri - Hızlı Fırın Sistemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
Minecraft kızıl taş sistemlerini anlatan konumdan merhabalar. Her hafta bir tane kızıl taş sistemlerinden bir tanesini seçip konusu açarak sizleri bilgilendirmek isterim. Arkadaşlarınızla oynadığınızda veya tek başınıza krallık kurmaya çalıştığınızda bu bilgi size çok yardım edecek. Kim bilir, belki kızıl taş mühendisi bile olabilirsiniz!

minecraft-sistem-giriş.jpg

Fırın Sistemleri
Hangi fırını kullanacağınız size bağlı bir şey. Fırın sistemlerinde biz maden fırınını ele alacağız. İki tane sistemden bahsedeceğiz. Birisi daha az yer kaplıyor ve saliselik farkla daha hızlı, diğer sistemde daha fazla yer kaplıyor fakat fırın sayısı kapasitesini istediğiniz kadar arttırabilirsiniz ve oldukça hızlı. 8 tane fırın ekleyeceğiz. Sistem gayet basit ve anlaşılır. Hayatta kalmanızda kolaylık sağlayacak ve hızlı işlemler yapacaksınız.

birinci-fırın-sistemi.jpg

1. Fırın Sistemi

Bu fırın sisteminde 2 hunili vagon, cam üzerindeki sandıktan yakılacak eşyaları çekiyor. Bu hunili vagonları koymak sistemin en zor işi çünkü bu hunili vagonları 8 huniyle bağlamamız gerekiyor. Hunili vagonların altındaki 8 tane huniyle de fırınlara bu yakılacak eşyaları koyuyoruz. Maden fırını bunu yakıyor. Daha sonra, biz bu maden fırınından pişenleri almak istiyoruz. Bunun için maden fırınların altına huniler koyuyoruz ve bir sandığa bağlıyoruz. Böylelikle zorlanmadan eşyaları almış oluyoruz.

ikinci-fırın-sistemi.jpg

Şalterden istediğiniz zaman aktif edebileceğiniz bu sistem gayet güzel işliyor. Yakıtı, yakılacaklarla beraber hızlı dolduruyor fakat öncekine göre oldukça yavaş. Kapladığı alan çok fazla fakat en iyi işleve sahip olan fırın sistemi bu sistem. İlk başta fırınları yerleştiriyoruz. Daha sonra fırınların altına bir sandığa ulaşacak şekilde huni koyuyoruz. Bu huniler pişenleri alacak, bu sandığa taşıyacak. Sonra fırınların üstüne huni koyuyoruz. Bu huniler yakılacakları yerleştirmemizi sağlayacak.

Fırınların arkasına da huni yerleştireceğiz ki yakıtları dolduralım. Dilerseniz önceden bir sürü kömür bloku yaparak fırınlara tek tek yerleştirebilirsiniz ama pek tavsiye etmem. Sistemin yapılışını anlatan özel bir video mevcut, bakabilirsiniz.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Gerçekten bir fırından bu kadar harikalar yaratabileceğimizi hiç tahmin etmezdim ki gerçekten videoda ki adama helal olsun. Kalemine sağlık :<3:

Vornland

.
Elmaslar
95
Puanlar
4.530
Güzel bir konu ancak çok daha başarılı halleri var. Mesela ben kendi oynadığım survival da 3 fırını birden içeren bir sistem yaptım. Attığınız şeyi seçtiğiniz fırına otomatik gönderiyor ve ondada istediğiniz kadar fırın dizebildiğiniz için normalden çok daha hızlı oluyor.

Algos

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Algos#8991

Elmaslar
106
Puanlar
2.310
Yer
Kayseri
Minecraft
Algos,749
Mükemmel sistemmiş ya bunla alakalı plugin felan var mı 1.8 sunucularımıza da ekleyelim

Vornland

.
Elmaslar
95
Puanlar
4.530
Mükemmel sistemmiş ya bunla alakalı plugin felan var mı 1.8 sunucularımıza da ekleyelim
Düz fırınlar ile yapmış. Büyük ihtimal redstone sistemi de 1.8 de çalışır.

JESUS?

JESUS
Elmaslar
385
Puanlar
7.585

Algos

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Algos#8991

Elmaslar
106
Puanlar
2.310
Yer
Kayseri
Minecraft
Algos,749
S

sooply

Ziyaretçi
Güzel bir konu ancak çok daha başarılı halleri var. Mesela ben kendi oynadığım survival da 3 fırını birden içeren bir sistem yaptım. Attığınız şeyi seçtiğiniz fırına otomatik gönderiyor ve ondada istediğiniz kadar fırın dizebildiğiniz için normalden çok daha hızlı oluyor.

Bunlar tabii ki de temel olanlar. Geliştirme tamamıyla sizin.

Tam olarak ne istediğini anlamadım.

Gerçekten bir fırından bu kadar harikalar yaratabileceğimizi hiç tahmin etmezdim ki gerçekten videoda ki adama helal olsun. Kalemine sağlık :<3:

Teşekkürler.

JESUS?

JESUS
Elmaslar
385
Puanlar
7.585

FailTechnic

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

✪seNe#0407

Elmaslar
8
Puanlar
0
Minecraft
seNeTV
Hayatta kalma modu için birebir duruyor.Emeğine sağlık.

End3r YT

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

Taha Kaya#8199

Elmaslar
63
Puanlar
0
Minecraft
Fatelyw
Survival'da işime yarar eyw :)

Crypton

Örümcek Hoşt!

Discord:

Crypton#0161

Elmaslar
118
Puanlar
1.560
Yer
Danimarka - Kopenhag
Minecraft
Crypton
anlatım çok güzel olmuş bilgilendirmen için teşekkürler pek 1.14 girmediğim için ilk defa gördüm :'D

chetin

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

çetin#4340

Elmaslar
30
Puanlar
3.755
Yer
Orhangazi
Minecraft
Semosedo
Facebook
raincraftnetwork
Twitter
raincraftnet
Çok iyi bir anlatım olmuş. Yeni sürüm skyblock ve survival tarzı oyunlar için çok bilgilendirici.

S

sooply

Ziyaretçi
Hepinize yorumlarınız için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı