Sol Reklam

Oyun Minecraft - Minecraft'ın En Sevilen Platformunu Seçiyoruz!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Minecraft - Minecraft'ın En Sevilen Platformunu Seçiyoruz!
MC-TR forumu, Minecraft'ın en sevilen platformunu sizlerle birlikte seçiyor.
Dostlar, hepinizin gayet iyi bildiği gibi Minecraft'ın hem Java hem de Bedrock sürümü bulunuyor. İşin açıkçası Türkiye'de Bedrock sürümü baya bir para istiyor ve Minecraft Marketplace'de eşsiz deneyimler sunuyor. Java ise hayatımızın büyük parçası olan PC'de oynadığımız normal Minecraft ve çok da seviyoruz. Peki, bu hoş ikili arasından en sevdiğiniz hangisi? Aşağıdaki resme göre oylayın ve sebebini de yorumlar kısmına yazın. (Benim tercihim Bedrock'dan yana gibi görünüyor.)

Adsız tasarım.png

DonsuzTurk

finish
Emektar

Discord:

Yusuf#0006

Elmaslar
1.339
Puanlar
17.935
Yer
Samsun
Tabiki java, bedrockta ne.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

GFlame

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

GFlame#7515

Elmaslar
17
Puanlar
0
Yer
Ankara
Minecraft
GFlame00
Bana göre en iyi ve en güzel platform Java. Fakat bildiğim kadarıyla Bedrock sürümünde playstation hesabıyla da oynayabiliyorduk.​

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bana göre en iyi ve en güzel platform Java. Fakat bildiğim kadarıyla Bedrock sürümünde playstation hesabıyla da oynayabiliyorduk.

Yani işin açıkçası Java'ya herkes erişim sağlayabiliyor ve bu yüzdende herkes seviyor. Tabii, Bedrock'da pahalı olduğu için kimse sevemiyor ?

bihency

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!
Emektar

Discord:

bihency#1337

Elmaslar
517
Puanlar
8.950
Minecraft
bihency
Bedrock çarpraz platformdu galiba öyle bir şey hatırlıyoum eğer öyle ise iyi yanı bu olur.
Oynanış olarak Bedrock da oynadım Java da fakat arkadaşlarla vs. oynamak için en kolaylık sağlayan bana java oldu. Yani java

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bedrock çarpraz platformdu galiba öyle bir şey hatırlıyoum eğer öyle ise iyi yanı bu olur.
Oynanış olarak Bedrock da oynadım Java da fakat arkadaşlarla vs. oynamak için en kolaylık sağlayan bana java oldu. Yani java

Ekonomik nedenlerden dolayı ülkemizde daha çok Java sürümü tercih ediliyor ve zaten Bedrock'da paraya dayalı olduğu için arka planda kalıyor.

phyphy

Fırında Isıttığım İlk Taş
Premium
Emektar
Elmaslar
162
Puanlar
13.880
Söylediğin gibi ekonomik sebeplerden olduğunu düşünmüyorum, vaktinde Java sürümüne sahip olanlara Bedrock Edition ücretsiz olarak veriliyordu. Oyuncu topluluğunun genel olarak uzun zamandır Java Edition oynaması ve alışkanlık edinmesi nedeniyle Java Edition daha çok oynanıyor. Benim görüşüm, tek oyunculu ve Realms yönünden Bedrock Edition özellikle çapraz platform desteği sunduğundan daha yenilikçi ve kullanışlı. Ancak Bedrock'ın çoklu oyuncu sunucu yazılımları henüz Java Edition'ın yazılım stabilliklerine ulaşmış değil. Sunucu yönünde Java Edition'ın Bedrock'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Bedrock'ın kullanıcı arayüzünün bir hayli geliştirilmesi gerekiyor.

oomercant

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

oomercant#9140

Elmaslar
100
Puanlar
1.295
Minecraft
omercant
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Söylediğin gibi ekonomik sebeplerden olduğunu düşünmüyorum, vaktinde Java sürümüne sahip olanlara Bedrock Edition ücretsiz olarak veriliyordu. Oyuncu topluluğunun genel olarak uzun zamandır Java Edition oynaması ve alışkanlık edinmesi nedeniyle Java Edition daha çok oynanıyor. Benim görüşüm, tek oyunculu ve Realms yönünden Bedrock Edition özellikle çapraz platform desteği sunduğundan daha yenilikçi ve kullanışlı. Ancak Bedrock'ın çoklu oyuncu sunucu yazılımları henüz Java Edition'ın yazılım stabilliklerine ulaşmış değil. Sunucu yönünde Java Edition'ın Bedrock'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Bedrock'ın kullanıcı arayüzünün bir hayli geliştirilmesi gerekiyor.

Bu şahsi görüşünüz için teşekkür ederim. Aslında biraz okuyunca size hak verdim ama ekonomik yönünde mutlaka etkisi olmuştur ?

Kesinlikle katılıyorum :<3: ☕

AlperenX3

❤️

Discord:

alperentr

Elmaslar
1.271
Puanlar
11.785
Yer
İzmir
Minecraft
Artgum
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı