Sol Reklam
Sağ Reklam
  • MC-TR'yi beraber inşa edelim: Gelişim Günleri
    Gelişim Günleri nedir, ne anlama geliyor? Gelişim günleri siz, değerli forum üyelerimizin ve biz, yetkili ekibimizin fikirleri doğrultusunda gelecek olan yeni yenilikler, güncellemeler ve düzenlemeler getireceğimiz, yoğun bir şekilde çalışarak geçireceğimiz birkaç ay. Gelişim Günleri ile alakalı konuya erişebilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Çözüldü Minecraft Kasma donma problemi yardım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ssd21

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

ismetkocak

Elmaslar
1
Puanlar
120
Yer
çorum
Minecraft
ismetkocak
Merhabalar 1.16.5 minecraft sürümünü kullanıyorum tiktokta canlı yayın yapıyorum tiktokta bana hediye atınca yukarıdan otomatik bloklar düşüyor ancak bloklar küçükte olsa büyükte olsa bir kasma oluyor bunun sebebini bir türlü bulamadım sıfırdan minecraft kurdum ancak yine olmadı format attım olmadı driverleri güncelledim olmadı javayı yüksek performansa aldım olmadı minecraft ayarlarını komple hızlıya çektim olmadı açıkcası ne yaptıysam olmadı. bilen arkadaşlardan bir yardım istiyorum lütfen gerekirse ücretli de olur hiç önemli değil.

Sistem Özelliklerim
Amd Rx5500 XT ekran kartı
16 gb ram
256 gb ssd harddisk
Ryzen 5 3600x İşlemci
1 tb harici harddisk

Inclodead

HeisenSetups〡Minecraft Services
Moderatör Şefi
MinePass
Premium
HeisenSetups

Discord:

inclodead

Elmaslar
162
Puanlar
14.555
Yer
Turkey
Blockların düştüğü dünya, boş (void) ise etrafı doldurak yani yapılar ekleyerek bu sorunu çözebiliriniz. **

Son düzenleme:

ssd21

Discord:

ismetkocak

Elmaslar
1
Puanlar
120
Yer
çorum
Minecraft
ismetkocak

Aenux

Graphic Designer
Forum Tasarımcısı
MinePass
Onaylı Satıcı

Discord:

aenux

Elmaslar
145
Puanlar
2.920
Yer
Ankara
Minecraft
AenuxC
Driverlar güncel mi .)

ssd21

Discord:

ismetkocak

Elmaslar
1
Puanlar
120
Yer
çorum
Minecraft
ismetkocak

ssd21

Discord:

ismetkocak

Elmaslar
1
Puanlar
120
Yer
çorum
Minecraft
ismetkocak
Arkadaşlar iyice çaresiz kaldım inanın şu problemi çözebilecek 1 kişi bile yok mu bir çok insanda sistem özellikleri benden çok daha kötü olmasına rağmen hiç sıfır sıkıntı donma olmadan yapabiliyorlar bakın videosunuda bırakıyorum şuna bir kişi yardım etsın vallahi ücreti neyse onuda vereceğim artık çok bunaldım bu durumdan desteklerinizi bekliyorum canlar
bu arada sistemi de bi tık düşürdüm belki sistemden dolayıdır diye ryzen 3 3200g 3060ti asus koydum yine aynı malesef :( örnek videosu da aşağıda mevcuttur

1000dev

Tu sei una stella… La mia stella.
Site Sahibi

Discord:

1000dev

Elmaslar
73
Puanlar
845
Yer
İstanbul
Discord İzni
Minecraft
1000dev
Arkadaşlar iyice çaresiz kaldım inanın şu problemi çözebilecek 1 kişi bile yok mu bir çok insanda sistem özellikleri benden çok daha kötü olmasına rağmen hiç sıfır sıkıntı donma olmadan yapabiliyorlar bakın videosunuda bırakıyorum şuna bir kişi yardım etsın vallahi ücreti neyse onuda vereceğim artık çok bunaldım bu durumdan desteklerinizi bekliyorum canlar
bu arada sistemi de bi tık düşürdüm belki sistemden dolayıdır diye ryzen 3 3200g 3060ti asus koydum yine aynı malesef :( örnek videosu da aşağıda mevcuttur
www.vimeo.com/user191123239/

Modlu şekilde kullanıyorsanız optifine kurun mods klasörünün içerisine. Setblock yaptığınız an fps düşüşü yaratıyor. Normal sunucu kullanıyorsanız fastasyncworldedit (fawe) eklentisini kurun.

Esc > Ayarlar > Görüntü Ayarları > Performans > Fast Math (Hızlı Hesap) ve Hızlı İşleme ayarlarını açın.

ssd21

Discord:

ismetkocak

Elmaslar
1
Puanlar
120
Yer
çorum
Minecraft
ismetkocak
Modlu şekilde kullanıyorsanız optifine kurun mods klasörünün içerisine. Setblock yaptığınız an fps düşüşü yaratıyor. Normal sunucu kullanıyorsanız fastasyncworldedit (fawe) eklentisini kurun.

Esc > Ayarlar > Görüntü Ayarları > Performans > Fast Math (Hızlı Hesap) ve Hızlı İşleme ayarlarını açın.
Merhabalar optifine kullanıyorum söylediğiniz ayarların hepsini denedim :)

xReckt

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

xreckt

Elmaslar
51
Puanlar
705
Yer
Kocaeli
Minecraft
TwitchyToast
Merhabalar optifine kullanıyorum söylediğiniz ayarların hepsini denedim :)
Sodium Kullanmayı Deneybilirsin
Fabric Kurduktan Sonra Sana Uygun Sürümü İndirip mods klasörüne atmayı denermisin.

xReckt

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

xreckt

Elmaslar
51
Puanlar
705
Yer
Kocaeli
Minecraft
TwitchyToast
Ben Sodiumdan DAha İyi Verim alıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı